Skocz do zawartości

Czy da się zwrócić towar przed jego odebraniem?


Recommended Posts

Witam! Zamówiłem wczoraj kartę graficzną na stronie internetowej www.morele.net. Znalazłem jednak lepszą ofertę w sklepie X-KOM. Niestety paczka z morele jest już w wysyłce. Nie chcę przyjmować tej paczki. Co zrobić? Czy mogę odesłać kuriera z kwitkiem i nie płacić? Czy coś mi za to grozi? Czy jestem zmuszony przyjąć paczkę, zapłacić i napisać odstąpienie od umowy? Wolałbym nie płacić, bo jak zapłacę, to długo potrwa zwrot i nie będę miał pieniędzy, żeby zapłacić X-KOM-owi. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Proponuję ci jednak zadzwonić do morele a dowiesz się jak to zrobić. Oczywiście masz pełne prawo do zwrotu w ciągu 14 dni. No niestety ale co najmniej parę dni (tydzień) to trwa (przelanie ci pieniędzy). A powiedz ile do przodu na tym wyjdziesz,czy to się opłaca...?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Możesz nie odbierać kuriera jak kojarzę, jest to na równi z odstąpieniem od umowy, ty nie płacisz oni mają swój produkt. Albo kurierowi powiedzieć że nie masz zamiaru przyjmować. Nie wiem jak to teraz działa, ale w 2012 jak zamawiałem z internetów to spokojnie kurier takową odmowę przyjął.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o GTX-a 1070. W morelach pospieszyłem się i wziąłem MSI za 2370 zł (w tym 30 zł przesyłka), podczas gdy miałem już zamówionego Gigabyte G1 w X-KOM-ie za 2300 zł. Ten Gigabyte był niepewny, czy w ogóle będzie, ale okazało się, że będzie do odbioru w salonie we wtorek. W X-KOM-ie nic mnie nie wiąże - mogę odebrać lub nie bez konsekwencji. Wolałbym tego Gigabyte, bo nie dość, że lepiej się podkręca, to jeszcze byłby 70 zł taniej. Tylko teraz boję się, że morele obciąży mnie kosztami przesyłki tam i z powrotem i wyjdzie na to samo. :/


Natomiast nie mogę się skontaktować z morele, bo ich Biuro Obsługi Klienta będzie czynne dopiero w poniedziałek od 9:00. Może już być za późno i jak kurier przyjdzie to nie będę wiedział co zrobić.

Edytowane przez Shepardeffects
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...