Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ilość rdzeni nie znaczy o wydajności procesora.

W zasadzie to teraz CIĘŻKO powiedzieć co decyduje o jego wydajności.

 Dajmy takie najsilniejsze Mediateki które kręcą w benchmarkach high-end'owe wyniki, a gry na nich tną jak choinka.

 

Kupując coś z prockiem chińskim trzeba się liczyć z brakiem optymalizacji w grach, aplikacjach... baaa nawet w samym systemie.

Link to post
Share on other sites

Ilość rdzeni nie znaczy o wydajności procesora.

Eee poważnie? Nie wiedziałem. Dzięki że mnie uświadomiłeś,( używając przy okazji pięknej polszczyzny). Tylko widzisz ilość rdzeni jest wyznacznikiem wydajności w aplikacjach które z wielowątkowości potrafią zrobić użytek (np pdf to epub converter świetnie się skaluje z ilością wątków bo każdy rdzeń przerabia kolejne strony książki)  natomiast w aplikacjach nastawionych na wydajne pojedyncze rdzenie(np gry) faktycznie posiadanie 6-7 kolejnych które się w tym czasie nudzą nic nie wnosi. 

Link to post
Share on other sites

To dlaczego 4-rdzeniowe CPU (nie pamiętam, jakiś Snapdragon) jest wydajniejszy od 8-rdzeniowego? 

Jak widać ilość rdzeni to nie wszystko. Tak, są potrzebne, czasami więcej, ale są inne czynniki wpływające na wydajność. 

Ehh ręce i spodnie opadają jak mawiał Jan Pietrzak. Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałem zastanów się. Zrób sobie kawę/herbatę, a potem przeczytaj jeszcze raz. Może za którymś razem zrozumiesz co to znaczy że w aplikacji która korzysta z 8 rdzeni (np przy konwersji pdf) taki procesor będzie szybszy od 4 rdzeniowego a w aplikacja (np w grach) które korzystając 1-2 rdzeni taki procesor będzie wolniejszy od procesora który ma mniej ale za to szybszych rdzeni. Ja mówię tylko o wydajności rdzeni, wydajność iGPU to inna para kaloszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...