Skocz do zawartości

Gwałtowna potrzeba wymiany zasilacza


Recommended Posts

Witam.
Dzięki pomocy uzyskanej na Benchmarku złożyłem w styczniu całkiem sympatyczny zestaw komputerowy. Niestety w zeszłą sobotę umarł mi zasilacz, a gwarancja door to door z tajemniczą gwiazdką prawdopodobnie zajmie sporo czasu, w związku z czym muszę kupić nowy zasilacz.
 

1. Budżet 350 - 400 zł.

2. Sprzęt:

-Procesor: i5 6600K

-Karta graficzna MSI GTX970

-2x 8GB Kingston HyperX Fury Black 2400MHz

-MOBO MSI Z170A

-Obudowa Brutus M25

3. Sprzętu nie podkręcałem, ale nie wykluczam w przyszłości takiego zabiegu

4. Nie planuję SLI/Crossfire w tym zestawie

5. Gdyby zasilacz był cichy to byłoby cudownie. Atutem będzie modularne / pół modularne okablowanie. Oczywiście jak najmniej awaryjny ;)

6. Własne propozycje:

- Poprzednio miałem Silentium PC VERO M1 (chyba M1).

- Be Quiet 530W Pure Power L8 BOX

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
K.

 

Link to post
Share on other sites

Witaj, od siebie zaproponuję ci serie zasilaczy XFX XTR, fajne w pełni modularne, z certyfikatem 80 plus gold, możliwość włączenia trybu pół-pasywnego, 5 lat gwarancji, wysokiej jakości podzespoły, niektórym nie podobają się do końca spłaszczone kable ale jest to już kwestia gustu,

Posiadam taki od 2 lat i żadnych problemów. 

W komputerach znajomych przy mniejszym budżecie montowałem już kilka XFX TS też wykonanie bardzo dobre i jak na razie działają jak należy. 

Edytowane przez sony21
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z cichych w tym budżecie to tylko RM550x ( dobra regulacja i świetna filtracja napięć, dobre komponenty, same nippony ) 


 

 

XFX XTR, fajne w pełni modularne, z certyfikatem 80 plus gold, możliwość włączenia trybu pół-pasywnego
dla wyjasnienia XTR 550W ma 50-75W trybu pasywnego, RM550x 275W trybu pasywnego, oraz później nie rozkręca się mocno

http://media.bestofmicro.com/ext/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9DL1kvNTY0MjI2L29yaWdpbmFsL1Jlc3VsdC0yNC0zM19GYW5fUlBNX05vaXNlX0dyYXBoLkpQRw==/r_600x450.JPG

 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc!

Dlaczego nie na gwarancji? Bo potrzebowałem używać komputera. Zasilacz umarł sam z siebie. Wieczorem pracował, rano się już nie włączył. Co najlepsze wieczorem nie robiłem na komputerze nic co generowałoby znaczne obciążenia.

P.S. Zasilacz wciąż do mnie nie wrócił.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Temat będzie można zamknąć.

Pozdrawiam,

K.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc!

Dlaczego nie na gwarancji? Bo potrzebowałem używać komputera. Zasilacz umarł sam z siebie. Wieczorem pracował, rano się już nie włączył. Co najlepsze wieczorem nie robiłem na komputerze nic co generowałoby znaczne obciążenia.

P.S. Zasilacz wciąż do mnie nie wrócił.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Temat będzie można zamknąć.

Pozdrawiam,

K.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...