Skocz do zawartości

Jaka grafika pod I5 760?


Recommended Posts

 

 

Witam, jaką grafikę kupić pod procesor Intel Core i5 760?

 

Jeśli ustawisz ten cep na ~4GHz to możesz dokupić każdą nawet 1080, czy Titana X jeśli masz pieniążki i zasilacz uciągnie.

 

 

 

Ram wypadało by do kupić

 

Od "do kupienia" RAM wypada w ogóle zacząć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ramy warto zaryzykować i kupić szybsze, zamiast dodawać wolniejsze, jeśli masz starszy CPU i chcesz zakupić szybszą kartę grafiki, a chcesz jeszcze trochę pozostać na tym sprzęcie.
Twoja płyta główna teoretycznie obsłuży nawet DDR3 2133 MHz, a szybszy Ram pomaga zwiększać wydajność w grach w miejscach ograniczonych wydajnością twojego CPU. DDR3 są teraz tanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli ustawisz ten cep na ~4GHz to możesz dokupić każdą nawet 1080, czy Titana X jeśli masz pieniążki i zasilacz uciągnie.

 

Uciągnie, ale w miejscach procesorowych będzie padaka z wydajnością.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Funkie pisze, kiedyś miałem kompa na i5 760 i już wtedy były momenty, że w miejscach procesorowych zamulało gtx580 (np. w BF3), oc procka trochę pomogło, ale osobiście uważam, że pchanie bardzo szybkich grafik do starego procesora nie ma sensu, lepiej dobrać coś podobnej klasy. Sensowny maks myślę to coś pokroju gtx970, chociaż i tak może być różnie. Wiele zależy od danej gry, a nie samego komputera. W Starcraft2 ocp rocka dawało przyrost fps spory, a w innych grach wynik był rzędu 3fps więcej bo gpu było ważniejsze. gtx960 myślę to najrozsądniejsza propozycja jak koledzy piszą wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Najwięcej to zależy od gry i danych w niej momentow. W Need for Speed wersji trial jak testuję i monitoruję na bieżąco, to nawet i7 4790K podkręcony do 4.6 ogranicza momentami mojego GTX970 na Ultra+FXAA. Wogóle ta gra ma nienaturalnie wysokie zużycie CPU (powyżej 4 rdzeni) w wiekszosci momentów. Nie mam pojęcia czy to zasługa świetnej optymalizacji pod DX11, czy zwykłego bugu. Czy może to słynne zabezpieczenie antypirackie daje o sobie znać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...