Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zakupić jakieś dokanałowe słuchawki tak za 70-90 zł. Zależy mi na głębokim, tłustym basie, który nie będzie dudnił, ma go być w miarę dużo, ale tam gdzie ma być. Na górze mi tak nie zależy, ma nie syczeć i nie trzaskać. Wokal ma być dobrej jakości. Słucham głównie rapu, hardstyle (reverse bass, speedcore) trap i czasami jakiś edm, np./watch?v=ybnPZOgl--Q , /watch?v=rkkxrwyLnXo /watch?v=5rnyudsoY5c /watch?v=zA52uNzx7Y4 . Fajnie by było gdyby scena była przyzwoitej wielkości, żeby dało się skupić na każdym dźwięku. Źródłem będzie iPod Shuffle 4g, który uznawany jest za chłodne źródło. Od dawna nie używałem niczego innego niż iPodowe pchełki, więc nie mam porównania.

Przydałby się też dobrej jakości kabel przy jacku.

Zastanawiałem się głównie nad:

SoundMagic PL11 i PL 21, podobno PL11 mają więcej basu, ale jest on gorszej jakości, a góra trzeszczy.

Rozmyślałem też nad Brainwavzami, ale raczej odpadają.

Co byście mi polecili? Może jest coś ciekawszego za tę cenę? Proszę, żeby to nie były odpowiedzi na zasadzie "ja mam XXX i bierz je, bo są najlepsze!"

Z góry dzięki :)

Edytowane przez KKremufkarz
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś PL21, które użytkowałem z iPhonem 2g (dość zimne granie, podobnie jak Twój Touch). Było to jedno z najlepszych połączeń jakie pamiętam.

Obecnie jestem pod wrażeniem Takstarów Hi1200. Ciepłe granie ze sporą ilością basu, ale nie zaniedbujące reszty pasm. Na ali do kupienia za ~20$, w PL za ~120 zł. Na Twoim miejscu właśnie te bym wybrał.

Poza tym fajnie się słucha Brainwavz Delta, szczególnie z ciepłym playerem. 

 

Dużo dobrego piszą o Mrice E300. Tyle że są podejrzenia że hajp trochę sam się nakręcił, nie do końca uzasadnienie. Tych sam nie miałem, więc tylko wskazuję ewentualną opcję. 

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites

Nuforce ne-600x, tylko nie wiem czy dostaniesz za te 80 zł. Zwykle po 100 chodzą.

Zakładając, że jesteś bassheadem jak ja (słuchasz podobnej muzyki).. Słuchawki działają trochę jak subwoofer...

Angerfist/headhunterz i reszta - wszystko brzmi jak należy, tzw. kick ma dodatkowego kopa w dolnym paśmie, a nie tak jak na większości słuchawek w górnym paśmie.

z rapu vinnie paz/eminem/d12 - wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale są utwory, w których mogło by być mniej bassu :)

Techno/trance i trap Paul Kalkbrenner/ATB/Armin/Skrux - Tam gdzie są wysokie tony tam słuchawki wymiękają (tzn. bass za bardzo przysłania wysokie).

Nazwałbym je klubowymi, bo taki mniej więcej oferują typ dźwięku. Bass jest przyjemny, ale też wszechobecny.

 

Nie kupuj snab overtone ep-101m, które BYŁY wręcz idealnymi pchiełkami do takiej muzyki za tą kwotę. Wypuścili nową serię, które grają gorzej niż randomowe słuchawki za 30 zł w medimarkcie... 

Link to post
Share on other sites

Hmm, z tego co czytam Takstary zdają się być trochę mulaste, chciałbym żeby dźwięki były żywe. A poza tym cena trochę poza moim zasięgiem, dodatkowo nie chce mi się bawić w kupowanie z ali.

Btw. Jakieś 50 % tego co słucham to rap, jakieś 25 % trap i 25% hardstyle. Boję się tego, że słuchawki będą po prostu samym basem, a reszta będzie metaliczna.

Szkoda że w moich lokalnych sklepach dominują sony, sh i creativy, problemem jest to, że nie mam porównania.

Edytowane przez KKremufkarz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...