Skocz do zawartości

Recommended Posts

                                                         Witam ! 

Mam pytanie co do temperatur nowego i5 6600  [kupiony zostal razem z  pozostalymi czesciami komputera okolo 1-2 tyg temu]   a mianowicie jaka jest jego temperatura na boxie w obudowie m35 gladius  ?  Ja posiadam 41 stopni w spoczynku czasami 35-38 ale to roznie bywa teraz mam glownie po 40-41 stopni czasami spadki do 37 po 5-6 godzinach uzytkowania [przegladarka, lol, jakies gry na przegladarce i muzyka]  moja max temperatura w lolu to 55 stopni przy max ustawieniach   tak samo w dying light na niskich ustawieniach chociaz bardziej oscyluje w  granicy 51-55 stopni. Czy to normalna temperatura ?  

podaje zestaw:

 

i5 6600 [chodzi na boxie]   [Nie posiadam karty graficznej  dedykowanej siedze na integrze ;) ]  

b150 pc mate

gladius m35 [sigma pro x2 120mm tyl oraz przod  zawsze mam wlaczone na maxa obroty]

vero l1 600w

16 gb ddr4 cl13 hyperx 2133mhz  [dwa razy po 8 gb ]

2 dyski [jeden z  laptopa 1 roczny, drugi nowy z pc]      Seagate 1 tb 7200 rpm  [dysk pc] Seagate thin 500 gb  sshd 5400 rpm

 

 

 Komputer stoi w biurku w tym miejscu co jest na pc [ Nie jestem pewien czy to nie podbija mi temperatur bo jest blisko scianek   z drewna oddalonych od niego 100mm z lewej i prawej no i jeszcze bardzo blisko sciany]

Z gory wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam :)


i jeszcze pytanie czy granie na tej integrze nie zamorduje jakos tego procka ?  

Edytowane przez David5543
Link to post
Share on other sites

Jak masz gorączkę, to też dobija do 39. Jesteś na boxie, temp do 50, to żadna temp. Troszkę ciepły i tyle. U mnie w m25 i z fortis 2 I7 3770 (bez k)max 40 po 6h. (Praca biurowa) odpalony intel extreme tuning utulity stress test i furmark CPU burner, przy dwóch naraz proc dostaje wycisk, a temperatura po 30 minutach nie przekracza 65 stopni. (Edytowałem, bo jednak im dłużej robię test, to temp coś tam rośnie; nie chce mi się czekać 2h i sprawdzać)

 

Jeśli wkurzają Cię temp, to dokup jakieś chłodzenie, choć osobiście uważam, że Intel do 70 jest stabilny jak skała. (Mogę się mylić)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez armani
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

                                                 

 Moja max temperatura w lolu to 55 stopni przy max ustawieniach   tak samo w dying light na niskich ustawieniach chociaz bardziej oscyluje w  granicy 51-55

i jeszcze pytanie czy granie na tej integrze nie zamorduje jakos tego procka ?  

To normalne temperatury dla tego cpu, zważywszy że teraz upały na polu może być kilka stopni więcej, nie integra nic nie zamorduje :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeszcze dodam screena temperatur przy wlaczonej przegladarce  [gra na fb  i muzyka]    

1     http://www69.zippyshare.com/i/y6vqwApk/8004303/tempx2.png240973/temp.png


2http://www40.zippyshare.com/i/tp8fJnoM/3240973/temp.png


wielka ulga :D dzieki a czy w tej 1 i drugiej tabeli wszystko ok ? 


jeszcze planuje rx 480 jak budzet pozwoli wsadzic i nwm czy nie bedzie sie gryzla z i5 6600 znaczy czy nie bedzie czegos z obciazaniem cpu ? 


czy dx12 to zmienil


?


pasta to zalman stg 2 [lecz przez przypadek dotknalem tej nalozonej juz na procka fabrycznej    i po tym dodalem zalman stg 2 tam gdzie dotknalem palcem i nwm czy to tez nie ma wplywu moze ktos sie co do tego wypowie ? :) to juz ostatnie pytanie  ] 

Edytowane przez David5543
Link to post
Share on other sites

Masz solidna i5, także byłbym spokojny. Zbieraj kasę na kartę i wrzuć chociażby fortis 3, a w miedzy czasie poczytasz recenzje rx480 do końca wakacji spokojnie będzie można wydedukowac czy jest coś wart. Coś źle wstawiłes te obrazki :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

Masz solidna i5, także byłbym spokojny. Zbieraj kasę na kartę i wrzuć chociażby fortis 3, a w miedzy czasie poczytasz recenzje rx480 do końca wakacji spokojnie będzie można wydedukowac czy jest coś wart. Coś źle wstawiłes te obrazki :) Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

ok :) co do obrazkow to na pc wszystko ok a gdzie indziej nwm ;/

Link to post
Share on other sites

Co ty tu chcesz zbijać ?   :rotfl:

50-kilka stopni to jest nic. 

 

o to mi wlasnie chodzilo ! :D plus leci 

czyli trafila mi sie dobra sztuka czy  masowka   ? dodam jeszcze ze teraz pod obciazeniem osiaga 56 stopni 

41 spoczynek

skacze do 44 i wyzej w spoczynku 

Edytowane przez David5543
Link to post
Share on other sites

Max temperatura dla tego procka to 71°C, ja mam trochę słabszy procesor też na zintegrowanej karcie cisnę i mam trochę niższe temperatury jak ty, chłodzenie też box, odpal sobie najlepiej test na 10 minut w OCCT i zobacz ile procek osiągnie max, ale ja bym się nie przejmował tymi temperatury przy 30 stopniowym upale, nie ma się co dziwić, budę możesz zawsze wystawić z kieszeni biurka na bardziej wolniejszą przestrzeń. 

Link to post
Share on other sites

Max temperatura dla tego procka to 71°C, ja mam trochę słabszy procesor też na zintegrowanej karcie cisnę i mam trochę niższe temperatury jak ty, chłodzenie też box, odpal sobie najlepiej test na 10 minut w OCCT i zobacz ile procek osiągnie max, ale ja bym się nie przejmował tymi temperatury przy 30 stopniowym upale, nie ma się co dziwić, budę możesz zawsze wystawić z kieszeni biurka na bardziej wolniejszą przestrzeń. 

Bzdury...

zrozum człowieku czym jest Tcase a potem się wypowiadaj

 

Nowe procki intela przy 100 stopniach potrafią pracować bez problemów, a 100 to jest jedyna faktyczna granica ponieważ przy tej temperaturze dla bezpieczeństwa zmniejszane są taktowanie i napięcia by nie uszkodzić procesora (zależy to też od płyty ponieważ w niektórych przypadkach komputer się po prostu wyłącza), w internecie ludzie zalecają trzymać się poniżej 80 stopni na poszczególnych rdzeniach, temperatury powyżej 90 są uznawane za niebezpieczne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

a tak do 160-170 zl ?  grandis bdz dobry ?   SilentiumPC Grandis XE1236v2 ?  w przyszlosci oczywiscie  
Pewnie ale po co ci? 

Do tego procka nie ma co kasy wydawać na taki cooler.


Tutaj spokojnie boxowa popierdułka wystarczy ;)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...