Skocz do zawartości

Zestaw PC 5000zł PLUS do grafiki 3D i projektowania


Recommended Posts

Witam,

Piszę do Was z prośbą o pomoc w imieniu mojego przyszłego pracodawcy. Zaczynam pracę w charakterze grafika 3d (3dsMax + Vray, Photoshop pewnie teź SolidWorks, Indesign i Corel) w firmie gdzie takiego stanowiska do tej pory nie było, stąd skomponowanie sprzętu padło na mnie. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją art. wyposażenia wnętrz, a na kompie w dużej mierze robione będą rendery PACKSHOTowe lub niewielkie aranżowane INTERIORY. Zależy mi na wygodnej, sprawnej pracy w Maxie, zupełnie nieistotne są gry, nie chciałbym też nic w tym sprzęcie kręcić.

Z racji nikłego doświadczenia szefostwa kwestia BUDŻETU jest otwarta, ale proponuję na start ok 5000zł ze wszystkim (monitor 23 cale, bo pewnie w przyszlosci dokupimy drugi).

Prosiłbym Was o pomoc w skomponowaniu 2 zestawów, jednego z przyzwoitymi parametrami pewnie w okolicach założonych 5000zł i drugiego nieco bardziej zaawansowanego, ale w kwocie pewnie nie przekraczającej 10000zł, bo specyfika pracy tego chyba nie wymaga.

PS: Fajnie jakby miał w sobie SSD min. 256GB bo na domowym kompie, używanym do tych samych celów często przy Photoshopie już brakuje pamięci.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Budżet 5000 zł na budę + monitor to nie za dużo biorąc pod uwagę, że pierwsze warte wzięcia pod uwagę szkiełko kosztuje miedzy 800, a 900 zł. W efekcie zostaje nam "jedynie" 4100 na budę. Jeżeli jednak zestaw ma być bez podkręcania jest to jak najbardziej do zrobienia. W takiej sytuacji jedynie nie widzę sensu zestawu do 10k gdzie cudów nie będzie względem tańszego zestawu jeżeli podkręcanie nie wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Asus B150 PRO Gaming /intel B150, DDR4, LGA1151/http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 1 x  MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit (1085/5400) 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  DELL U2415 (16:10, IPS, 6ms, DP/HDMI, USB, pivot ) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

 

4898 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Wysoko taktowane 4 rdzenie / 8 wątków bez możliwości OC. 16 GB DDR4 2133 Mhz na start, GTX 750 Ti pod modelowanie spokojnie wystarczy. Zasilacz zapasem mocy i podobnie jak SSD z 5 latami gwarancji. Fabrycznie wyciszona obudowa oraz cooler na CPU z 120 mm wentylatorem co by w uszach nie szumiało. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jakiś błąd tutaj popełniłem, bo nie jestem super-biegły w temacie, ale skomponowałem w oparciu o i7-5820K i o poprzednią konfigurację taki zestaw:

- Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/
- MSI X99A Raider /intel X99, LGA2011-3, DDR4/
- Corsair 16GB (2x8GB) 2400MHz CL14 Vengeance LPX

- Gigabyte GeForce GTX 750 Ti WF2 OC 4GB DDR5 128bit (1137/5400)

- Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

- GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

- SilentiumPC Fera 3 HE1224

- SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

- Chieftec Smart GPS-600A8 600W 120mm

+ DELL U2415 (16:10, IPS, 6ms, DP/HDMI, USB, pivot )

+ Liteon iHAS122 SATA (black)

+ Logitech Wireless Keyboard K270
+ Logitech B100 Optical Mouse USB (black)

Za całość na esc.pl wychodzi 6350zł, czyli nieco ponad budżet, ale myślę, że jeszcze do zniesienia.

Czy wszystko tutaj się zgadza i co sądzisz na ten temat?
Pozdrawiam

Edytowane przez Wojcyl
Link to post
Share on other sites

Raidera zamień na SLI (grubsze PCB).
FERE zamień na minimum Fortisa

Ram - 32GB mile widziane, tym bardziej że to grosze są, a jak piszesz miałeś już problemy z pamięciami w pracy z PSem (swoją droga poczytaj co to jest scratch disk, jak rozkładać dane : OS, pagafile.sys i cache aplikacji.
Seagate po ostatnich wpadkach ... Nie. WD Blue / Toshiba P300, a najlepiej Hitachi (ale tutaj cena może być przesadzona).
GOODRam IridiumPRO na Crucial MX200, a najlepiej Samsung 850PRO, lub jeszcze lepiej Samsung 950PRO ;) (nie mam zielonego pojęcia czemu tak modne stały się te Iridiumy - gwarancja długa nie jest żadną gwarancją na to że te dyski są wstanie przepracować bez awaryjnie te 3-5 latek. Za krótka są na rynku by to ocenić, następnie sama marka WILK nie urzeka jakością - osobiście przejechałem się na ich kościach jeszcze za czasów ddr3 - wszystkie kości padły we wszystkich zestawach jakie składałem.
Z drugiej strony Crucial - producent kości (podobnie jak wilk, ale crucial jest znacznie większym graczem z większym doświadczeniem), dobry kontroler z dobrymi osiągami i najważniejsze - sprawdzony w boju. Dodam tylko że posiadam MX100 z pierwszego rzutu jaki na rynku się pojawił ... działa do dziś, a inne przestały (no jeszcze 840Pro jakoś nie chce się poddać pomimo ciągłego katowania jako scratch disk).
Co do Samsunga - numer 1 na rynku od kilku lat, gwarancja zależnie od serii 5 do 10lat, do tego najlepsze kości na rynku (3d V-NAND MLC), jedna wada ... dosyć częsta w tego rodzaju produktach - cena.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@stelek

Prezentuje się dobrze nie tylko na papierze:

http://forum.benchmark.pl/topic/216784-goodram-iridium-pro-240gb-wyniki/

 

Również konstrukcja jest dobra:

http://forum.benchmark.pl/topic/214755-polecane-napędy-ssd-czerwiec-2016/

reszta pozostaje losowa- jak padnie elektronika to i nawet w jakimś Crucialu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź, różnica między podanym Crucialem a Iridiumem to ok 60zł, więc do przeżycia. Cena zestawu po upgradzie zaproponowanym przez Stelek prawie się nie zmieniła (nie dodałem jedynie dodatkowych 16GB RAMu, bo jednak to nie są aż takie grosze - ok. 300zł+)

Przygotowałem obecnie taki set:
https://www.morele.net/inventory/info/N99yNV/

Czy przy nim dobrane zasilacz i obudowa są w porządku?
 

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz strasznie kuje w oczy - taka najtańsza budżetówa przy takim zestawie.... Weź przynajmniej tego Corsarza CX, którego kajtek polecił - mniej mocy (i tak zostaje z dużym zapasem), a zdecydowanie lepsza jakość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Prezentuje się dobrze nie tylko na papierze

Chłopaki z całym szacunkiem :

1. WILK miał u mnie sporo wpadek w przeszłości i nie uważam żeby to był topowy producent kości - zresztą nigdy nim nie był i nigdy niczym nie zabłysnął - od taka sobie marka. 

2. Crucial od ponad 5lat jest u mnie na "+" za M4, MX100, za BX100, MX200 - bardzo dobre dyski, z dobrymi osiągami i najważniejsze trwałe i tanie  

3. To jaki jest dysk określa - nie benchmark, nie jakieś tam testy z neta ... tylko my użytkownicy i przede wszystkim czas ... a w tym przypadku mowa o dyskach które ile czasu są na rynku ? 2 miechy? 3? 

4. Crucial już nie raz pokazał że potrafi (M4) - WILK już nie raz pokazał że nie potrafi (sporo wpadek z ddr3).

5. Ceny jednego i drugiego są zbliżone.

6. Gwara 5lat gó**o daje - OCZ też dawał gwarancję na swoje dyski - nie oto chodzi ... dysk ma działać, w tym sektorze niema miejsca na padające dyski, wymiany itd. Strata danych to spore starty finansowe - co mi po nowym dysku, jak danych nie ma. Stąd wybieramy produkty pewne ... w moim mniemaniu Iridium takim produktem niestety nie jest. Za krótko jest na rynku, producent co najmniej średni - osiągi niby przyzwoite ... ale przyjrzyjcie się dobrze  ;) 

Reasumując - po jaki grzyb Iridium wciskać jak w niższej cenie jest sprawdzony MX200 ?

Ja tam nie lubię ryzykować - niech inni testują Iridiumy - jak będzie z nimi dobrze za rok, dwa to zacznę je polecać, ale na tą chwilę widzę to tak że zadziałał marketing - dobra reklama, sporo recenzji (w PL), gwarancja 5 lat i nagle wszędzie Iridiumy polecają - jak to by był Samsung ze swoim PRO to spoko, zrozumiałe, ale to nie jest Samsung, tylko sorry ale marka z du*y że tak powiem i sorry że cisne po PL firmie, ale jeszcze raz powtarzam - dla mnie nie ma miejsca na jakieś nie domówienia, gdybania. Proste logiczne - średnia marka to i zaufanie średnie.

Link to post
Share on other sites

Śmiało dokładam 50zł do Cruciala  ;) Za 50zł ryzykować z dyskiem - to nie w moim stylu nos_tro. 

Jeszcze raz - jaką marką jest GOODRam ? Czy to jest producent PRO sprzetu? Czy ma w swojej karierze jakieś porządne produkty (bo tak mniej więcej prezentujecie Iridiumy - na poziomie 850PRO, MX200 - z tymi dyskami jest czesto ustawiany w jednym szeregu ... że niby jest tak samo wydajny - a jakimś dziwnym trafem przegrywa.
Zerknijcie co się z nimi dzieje pod dużym obciążeniem, jak dysk zostanie zawalony operacjami - ogólnie proszę przejrzeć sobie testy dokładnie. Kopiowanie dużego pliku, losowy zapis małych plików, dostęp do danych, a w szczególności co się dzieje po kilku minutach pracy pod sporym obciążeniem. 
Może inaczej - czy ktoś tutaj z forum z expertów posiada Iridium i wykonałby kilka testów ? Dla porównania mogę je wykonać na Samsungach 950pro, 850pro, 840pro, Crucial MX100, BX100, M4 - wszystko w wersjach 240-350GB - tylko trzeba się zgadać i metodę określić i raz konkretnie zrobić z tym porządek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...