Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

kupiłem swój pierwszy ssd ADATA SP920 256GB, dysk zamontowałem w laptopie DELL Insirion 1470 z procesorem su4100 i 3GB ram, w kieszeni, zamiast nagrywarki. System (Win7) jest na ssd sklonowany przy użyciu "MiniTool Partition Wizard Free" (wg mnie fajny program). Sprzęt obsługuje niestety tylko sata2.

Proszę doświadczone osoby o opinie na temat wyników dysku. Mam mieszane odczucia co do poprawy komfortu pracy na laptopie, system uruchamia się niby szybciej (około 40s od wciśnięcia przycisku Power do pulpitu win7 - na HDD około 1min40s). Najwięcej korzystam z firefoxa i tu widzę najmniejszą poprawę w szybkości otwierania kart i ładowania stron, ale może to nie wina ssd tylko procesora??? Łącze internetowe wykluczam bo na stacjonarce ze stopki strony ładują się szybciej. Ewentualnie na jaką przeglądarkę zmienić firefoxa?

 

Wyniki:

http://www.tinypic.pl/dxec7ulj7wa2

 

http://www.tinypic.pl/2prthqlg260v

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

SSD świetnie nadają się do reanimacji starszych lapków, ale nie można oczekiwać cudów - to budżetowy CPU sprzed 7 lat, dla którego współczesny Internet jest raczej ciężkim orzechem do zgryzienia.

 

Klowanie starego systemu z HDD raczej sprawie nie pomogło - wymieniając nośnik systemowy zawsze najlepiej jest postawić świeżego OS'a.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie,

tak myślałem że ograniczeniem jest tu CPU, system chciałem postawić na nowo, ale kiedy wszedłem na stronę Microsoftu, aby pobrać iso Win7 Home Premium i wpisałem klucz z naklejki na laptopie to uzyskałem info, że nie mogę bo system kupiłem razem ze sprzętem i mam się skontaktować z dellem. Tak więc sklonowałem, zastanawiałem się jeszcze czy można sklonować samą partycję recovery i z niej postawić system, ale nie miałem czasu na kombinowanie. Może Ktoś wie czy jak ściągnę jakiś nieoryginalny instalator win7 (ISO) i zainstaluje system to można go legalnie aktywować kluczem z naklejki na laptopie??? Laptop kupiłem ze sklepu, z oryginalnie zainstalowanym system i aktywowałem jak dobrze pamiętam po kupnie, czy jak teraz wgram system to będę mógł aktywować jeszcze raz?

Jak Ktoś ma ssd podłączony do sata2 to nie wypowie się co do wyników wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie,

tak myślałem że ograniczeniem jest tu CPU, system chciałem postawić na nowo, ale kiedy wszedłem na stronę Microsoftu, aby pobrać iso Win7 Home Premium i wpisałem klucz z naklejki na laptopie to uzyskałem info, że nie mogę bo system kupiłem razem ze sprzętem i mam się skontaktować z dellem. Tak więc sklonowałem, zastanawiałem się jeszcze czy można sklonować samą partycję recovery i z niej postawić system, ale nie miałem czasu na kombinowanie. Może Ktoś wie czy jak ściągnę jakiś nieoryginalny instalator win7 (ISO) i zainstaluje system to można go legalnie aktywować kluczem z naklejki na laptopie??? Laptop kupiłem ze sklepu, z oryginalnie zainstalowanym system i aktywowałem jak dobrze pamiętam po kupnie, czy jak teraz wgram system to będę mógł aktywować jeszcze raz?

Jak Ktoś ma ssd podłączony do sata2 to nie wypowie się co do wyników wydajności.

Jak rozumiem masz cały czas oryginalny system na HDD? w takim razie pobierz jakiś obraz Windowsa i sprawdź na tym ssd (pamiętaj by pobrać odpowiednia wersję, home/pro itp.)

 

Co do testów, na dysku systemowym testy syntetyczne nie mają sensu bo prędkości zawsze będą zaniżone

 

klonowanie HDD na SSD to zawsze zły pomysł

 

klucz Windowsa przypisuje się do płyty głównej, nie dysku

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

klonowanie HDD na SSD to zawsze zły pomysł

 

Niekoniecznie, chyba, ze klonowany dysk (klonowany system) HDD byl ustawiony jako IDE.

 

 

 

w kieszeni, zamiast nagrywarki

A dlaczego nie w miejscu dedykowanym dla dysku twardego?

 

BIOS aktualny?

Link to post
Share on other sites

Bios aktualny. Zamontowalem w kieszeni bo bylo mi latwiej w dellu 1470 trzeba go calego rozkrecic a kieszen trzyma sie na jednej srubce. Oba chipset i tak ma tylko sata2. Jak znajde czas to go wylme z kieszeni i podepne do pc ze stopki i zrobie test na sata3 jak. Testy ktore robilem byly robione kiedy ssd byl juz dyskiem systemowym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...