Skocz do zawartości

Co to za komputer? Commodore?


Recommended Posts

Witam, od znajomego ojca dostałem stary komputer. Widnieje na nim naklejka Commodore.

Chciałem go uruchomić ale nie mam klawiatury do tego PC, podczas włączania występuje  bład "Klawiatura nie działa lub nie jest podłączona"

Czy potrzebuję do niego coś oprócz klawiatury?

CO to za model?

Da radę zagrać na nim w jakieś klasyki typu Duke Nukem 3D?

http://images77.fotosik.pl/694/aee949047510a473med.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

To jest płyta w standardzie Baby AT, także takiej klawiatury potrzebujesz (ew. przejściówkę). Co do procesora to pewnie jest to coś w przedziale 486 - 5x86 lub pierwsze Pentium. Do Duke oraz Quake wystarczy, sam na takim grałem w te gry w latach '90 :).  

Link to post
Share on other sites

W PCI tkwi prawdopodobnie SB64PCI lub SB128PCI. Bo w Equinoxa raczej nie wierzę. Możliwe, że to jakiś P166-200MMX. Nie wiem czy to naklejka jakiegoś fascynata czy ktoś (Escom?) kupił prawa do marki i w czasach Pentium sygnował nią Pecety.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W tym wątku pytanie tyczyło się modeli Commodore kompatybilnych z IBM PC. C64 to całkiem inny temat.

Ten PC o który pytał Realistico nie wiadomo czy jest Commodore, obudowa może być oryginalna ale jaki to model i co poprzedni właściciele pozmieniali w konfiguracji tego już się pewnie nie dowiemy.

 

Przykład Commodore PC z Pentium 166MMX i 16MB ramu, jeden z ostatnich modeli przed bankructwem.

 

http://www.richardlagendijk.nl/foto/cip/computer_pc166_01.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Według jednej ze stronek:

 

Poszczególna firmy Commodore (w różnych krajach) zostały sprzedane innym firmom komputerowym, najdłużej jednak utrzymywał się oddział w Wielkiej Brytanii. Znaki Commodore i Amiga stały się własnością Escom, która nazwę Commodore wykorzystywała jeszcze do swoich produktów na PC, a z Amigi uczyniła oddzielną firmę. Escom zbankrutował w 1996, a Amiga została sprzedana firmie Viscorp, a następnie przechodziła z jednych firm do drugich. Nazwa Commodore należy teraz do firmy Tulip, która wydaje licencje na jej użycie innym. Stąd mamiy sprzęt biurowy marki Commodore. Właścicielem znaku Amiga jest Amiga.

 

 

http://www.komputer.cuprum.pl/historia/253-historia-firmy-commodore.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...