Skocz do zawartości

Samsung vs Sony dylemat na zakupach


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem jednego poniższych telewizorów:

 - sony led kdl-55w808c

 - samsung ue55ju6800

 

Mam spory dylemat bo nie udało mi się porównać tych modeli w jednym sklepie a głównie zależy mi na jakości obrazu. 

Potrzebuje telewizora głównie do:

 - oglądania telewizji (kablówka w Netii - udostępnia kanały FullHD) .

 - przeglądania zdjęć/filmów (aparaty 10 - 14 Mpix).

 - odtwarzanie z DVD (Koncerty/filmy).

 - nagrywanie programu na USB.

 - przeglądanie treści w internecie.

 - YouTube i pokrewne portale z treścią video. 

 - w przyszłości może konsola do gier dojdzie.

Wymienione w kolejności od najważniejszych dla mnie.

 

Wszystkie portale stawiają znak równości między tymi modelami ale Samsumg ma często złe opinie jeśli chodzi o obraz a sony w zasadzie nie ma wartościowych dla mnie opinii w internecie. 

 

Dzięki z góry za odpowiedz jeśli macie inne propozycje to również proszę o informacje(wielkość 50 - 55" cena 3000 zł do 4500 zł)

 


Witam,

 

Zostawiam informacje dla potomnych. Zdecydowałem się jednak na model Sony. Udało mi się postawić oba telewizory obok siebie i przy obrazie z kablówki i z DVD Sony wypada lepiej. Kolory są ładniejsze, czerwień jest czerwona (w samsungu wydaje się lekko pomarańczowa). Przy lepszej jakości źródła będę stratny beż 4K ale  w końcu przez 95% czasu będę oglądał telewizje max w FullHD. 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...