Skocz do zawartości

ASUS ROG PG279Q vs PG278Q - 4 ms vs 1 ms


Recommended Posts

Póki co kupiłem i skręciłem nowe biurko żeby mieć miejsce na większy monitor i wygodniejszy fotel. Poprzednie było bardzo kompaktowe i ledwo wszystko na nim mieściłem. 

 

A wracając do meritum. 

Wydając tyle pieniędzy chciałoby się dostać produkt idealny a niestety - jak wynika z Waszych wypowiedzi - czego bym nie wybrał, zawsze z  czegoś będę niezadowolony. Szkoda, że trzeba wybierać między dwoma dobrymi monitorami i żaden z nich nie jest idealny.


__________

Przy okazji: 

Jak już wcześniej wspomniałem jako głównego monitora używam w tej chwili Asus VG248QE. Podłączyłem go kablem DVI Dual Link (otrzymałem go wraz z monitorem). W przyszłości ten monitor mam mi służyć jako sprzęt pomocniczy (drugi monitor) i używany przeze mnie w tej chwil kable będzie za krótki. Posiadam 3 metrowy kable HDMI -> DVi, którego mógłbym użyć ale przepustowość tego kabla nie pozwoli na przesłanie odpowiedniej ilości danych dla rozdzielczości 1920x1080 i 144Hz.

Stąd moje pytanie: czy kabel Display Port (DP -> DP) o długości 3m będzie powodował zakłócenia?

Czytałem gdzieś, że powinno się używać kabli DP do 2 m. Niestety nie mam żadnej wiedzy na ten temat, więc ciężko mi zweryfikować tego rodzaju informacje.

 

A może po prostu kupić 3m kabel DVI Dual Link (czy w tym wypadku też mogą pojawić się jakieś problemy/zakłócenia/straty sygnału)?

Link to post
Share on other sites

Jeśli autor na siłę chce wydać już więcej nic nie stoi na przeszkodzie. Dla mnie po prostu 279Q nie wprowadza niczego nowego, a wręcz jest krokiem do tyłu jeśli chodzi o jakość.

do tyłu ? wzgledem kolorów i katów widzenia ?  bo jezeli chodzi ci o 1 a 4 ms to malo widoczne .. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Stąd moje pytanie: czy kabel Display Port (DP -> DP) o długości 3m będzie powodował zakłócenia?


Nie powinien, ale nie dowiesz się w 100% dopóki sam nie przetestujesz.

 

A może po prostu kupić 3m kabel DVI Dual Link (czy w tym wypadku też mogą pojawić się jakieś problemy/zakłócenia/straty sygnału)?


Jak wspomniałem, kable nie są drogie i zawsze możesz zwrócić. Potestuj i wybierz najlepszą opcje.

 
Link to post
Share on other sites

Co do kabla to jest  problem sam chciałem zmienić na dłuższy kabel właśnie 3m, próbowałem różnych kabli i tylko na oryginalnym było ok, G-Sync nie chciał działać robił się czarny ekran odświeżanie max 85Hz. Mimo że w panelu nVidi było opcja maxx 160Hz to nie działało. 

Co do monitora to 279Q jest super, w moim przypadku dopiero 3 sztuka była ok. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do kabla to jest  problem sam chciałem zmienić na dłuższy kabel właśnie 3m, próbowałem różnych kabli i tylko na oryginalnym było ok, G-Sync nie chciał działać robił się czarny ekran odświeżanie max 85Hz. Mimo że w panelu nVidi było opcja maxx 160Hz to nie działało. 

Co do monitora to 279Q jest super, w moim przypadku dopiero 3 sztuka była ok. 

 

Kupiłeś 279Q tuż po premierze, gdy do sklepów trafiła pierwsza partia, czy nieco później? Zgodnie z tym co przeczytałem w sieci największe problemy pojawiały się w monitorach kupionych krótko po premierze.

 

Nowy monitor będzie podpięty oryginalnym kablem, natomiast do podłączenia Asus VG248QE (jako drugiego) będę potrzebował dłuższego kabla niż ten oryginalnie dołączony przez producenta (DVI Dual Link). Chciałbym znaleźć taki kabel, który pozwoli mi zachować maksymalne ustawienia obrazu (1920x1080 i 144Hz). Posiadam 3m kabel HDMI->DVI, niestety zgodnie z tym co przeczytałem w sieci, standard HDMI nie jest w stanie przesłać odpowiedniego sygnału, który przy ww. rozdzielczości pozwoli uzyskać odświeżanie 144 Hz.

Czy ktoś mógłby mi polecić w 100% sprawdzony kabel Display Port o długości 3m. (jeszcze raz przypomnę: do monitora VG248QE czyli 1920x1080 i 144 Hz)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...