Skocz do zawartości

Komputer za 5000zł --> Dwa monitory, składanie filmów.


Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Potrzebuję pomocy w doborze komponentów do komputera za około 5tyś. (+/- 500zł). Komputer ma służyć do montowania filmów, póki co pracuję na laptopie lenovo z710 z procesorem Intel Core i7 4700MQ  i 8GB ramu do tego grafika nVidia GT 745M. Potrzebuję komputera który zwiększy mój komfort pracy w  programach takich jak Adobe Premiere. Sporadycznie lubię sobie pograć w Wiedźmina 3, ale podejrzewam że w komputerze o takiej cenie to nie powinien być problem ( nie zależy mi na ustawieniach ultra). Może być ewentualnie laptop lecz do tego dodatkowy monitor a najlepiej dwa :D.
Tak jak wspominałem w temacie, cena obejmuje cały zestaw to znaczy komputer, dwa monitory, myszkę i klawiaturę.

Dzięki za pomoc, 
Dziadek z branży: PChero

Link to post
Share on other sites

Dwa porządne monitory to już koszt około 1600 zł, myszka + klawiatura to koszt rzędu 100 zł. Chyba lepiej wstrzymać się z zakupem do premiery RX 480 lub kupić używanego GTX'a 970.


Moja propozycja:

Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ AsRock H170 Pro4/Hyper /intel H170, DDR4, LGA1151/ 

GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15 SilentiumPC Fortis 3 HE1425 

Western Digital Blue 1 TB GoodRam Iridium PRO 240GB GoodRam Iridium PRO 120GB 

Corsair CX450M 450W SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 

 

3426 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

To w kwestii samej budy. 
CPU to zablokowane i7 4 rdzenie 8 wątków na MOBO z możliwością OC przez BCLK, 16 GB RAMu na start, wydajne chłodznie do OC CPU, HDD na magazyn, 2x SSD - jedno na system i soft, a drugie mniejsze na scratch, nośniki z pięcioletnią gwarancją na bdb warunkach, semi modularny zasilacz o dobrej konstrukcji elektrycznej i mocnej linii +12V, buda z dwoma wentylami oraz piwnicą na PSU i okablowanie.
 
 
To teraz kwestia monitora i peryferiów:
Klawiatura + myszka: 84 zł 
Peryferia bez szału prosta klawiatura i myszka przewodowa.
 
Monitor 24 cale, matryca IPS o bdb odwzorowaniu kolorów.
859 zł * 2 = 1718 zł
To wszystko daje nam 5229 zł, a nie ma w zestawie jeszcze GPU. W związku z tym sugerowałbym odłożenie zakupu jednego monitora na później żeby nie ciąć z przyzwoitego zestawu. Za GPU można  dać nawet GTX 960, który radzi przyzwoicie poradzi sobie przy mocnym CPU w Wiedźminie nawet na ustawieniach wysokich. Jeżeli w grę wchodzą nowsze gry to można czekać na to co pokaże RX 480 lub polować na używanego GTX'a 970.
Edytowane przez nos_tro
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@nos_tro Dzięki za mega wyczerpującą odpowiedź. W sumie teraz sobie przypomniałem że w domu rodziców stoi mój stary komputer, może udało by się z niego coś wykorzystać: 

CPU:AMD Athlon II x3 435 
MOBA: ASRock M3N78D 
ZASILACZ: SEASONIC X-650 (Gold plus) 

RAM: 4GB (2x1GB + 2G) GOODRAM CL 9 DDR 3

COLLER:ZALMAN PERFORMA CNPS10X 
GRAFIKA: ASUS 8800GT  512MB 
OBUDOWA: CoolerMaster Elite 330 <--- Tu wolałbym wymienić na jakąś bardziej futurystyczną 

 

Link to post
Share on other sites

@nos_tro Dzięki za mega wyczerpującą odpowiedź. W sumie teraz sobie przypomniałem że w domu rodziców stoi mój stary komputer, może udało by się z niego coś wykorzystać: 

CPU:AMD Athlon II x3 435 

MOBA: ASRock M3N78D 

ZASILACZ: SEASONIC X-650 (Gold plus) 

RAM: 4GB (2x1GB + 2G) GOODRAM CL 9 DDR 3

COLLER:ZALMAN PERFORMA CNPS10X 

GRAFIKA: ASUS 8800GT  512MB 

OBUDOWA: CoolerMaster Elite 330 <--- Tu wolałbym wymienić na jakąś bardziej futurystyczną 

 

 

Zasilacz możesz z niego wykorzystać, reszta na sprzedaż ew. jakiś serwer backupu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...