Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od dawna borykam się z problemem spadków wydajności w grach, grymasami komputera i tym podobne. Na początku objawiało się tym że przy dużym obciążeniu w grach występował czarny ekran i komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.....", rozłączanie połączenia w grach, no i spadek FPS o połowę. Mi pomysłów zaczęło brakować co może być nie tak, na forum też nie potrafiono znaleźć rozwiązania więc udałem się do serwisu, tam stwierdzili - karta graficzna do wymiany. Zamówiłem kartę, oni na miejscu wymienili i zabrałem komputer do domu. Zainstalowałem na nowo Windows'a, wszystkie aktualizacje poinstalowałem, wszystkie sterowniki aktualne zainstalowane i wszystko wyglądało ok przez 2 dni. Gdy 3 dnia włączyłem sobie grę(Diablo 3) i zacząłem grać a że miałem potrzebę skopiować pewną rzecz z pendrive na dysk to włączyłem kopiowanie i wchodzę do gry a tam się okazuje że jest totalny pokaz slajdów.... więc wyłączam kopiowanie, wchodzę do gry, gra działa płynnie... więc znów próbuję włączyć kopiowanie i historia się powtórzyła...slajdy...

Nie mam pojęcia co może być nie tak, dodam że procesor przetestowany(OCCT nie wywalił błędów, a wyniki w Cinebench nie odbiegają od tych które osiągają użytkownicy mojego procesora), pamięci RAM też przetestowane(całą noc Memtest i 0 błędów), to samo z dyskiem(0 uszkodzonych sektorów a SMART pokazuje że wszystko ok), karty nawet nie biorę pod uwagę że może być uszkodzona bo ma 2 dni i nawet jej wymiana nie rozwiązała problemów. A co do temperatur też w normie, procesor w stresie około 55C a karta graficzna 68C

Specyfikacja komputera:

MB: MSI 970A-G43

CPU: AMD Phenom II x4 965 BE (bez oc)

GPU: MSI Radeon r7 370 Gaming 2G

HDD: WD Calvair Green 500GB

SSD: Toshiba Q Series Pro 128GB

PSU: Chieftec (CTG-500-80P) 500W

RAM: Patriot 2x4GB 1600MHz

System: Windows 10

Edytowane przez serakles
Link to post
Share on other sites

W HDTune przy normalnym benchmarku transfer jest ok. Ale zrobiłem taki myk że włączyłem benchamrka i w pewnym momencie włączyłem kopiowanie a wartość transferu na dysku spadła praktycznie do 0. Czy tak powinno się zachować?

 

A co do windowsa, wcześniej miałem 8.1 i tak samo się zachowywał.

Edytowane przez serakles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...