Skocz do zawartości

modernizacja komputera do gier do 2000zł


Recommended Posts

Cześć,
mam swój komputer już chyba 5 lat i chciałem go teraz ulepszyć. Chcę przeznaczyć na to do 2000zł i mam już nawet propozycję, od kolegi, co mam wymienić ale chciałem się jeszcze się upewnić czy jest to na pewno najlepsza opcja dla mnie. Komputer głównie używam do grania.

 

 

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 2000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
  • Których części potrzebuję : nie wiem :)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : full HD
  • Specjalne wymagania : zależy mi na grach typu rust, arma 3
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

AMD Phenom II X6 1090T
MSI 870-C45
NVIDIA GeForce GTX 460 SE
SEAGATE Barracuda LP 1TB
CHIEFTEC ctg-500-80p 500W
GOODRAM 4gb ddr3

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie warto się pchać w 960 w obecnym momencie, tym bardziej wersję 2GB. Sprzedaj obecne graty i dołóż do i5-6500 (do gier jak Rust, ARMA jest jednak potrzebny mocny pojedynczy rdzeń, jak i w 4gen nie warto się pchać zbytnio [cena porównywalna z 6gen]) do tego płyta h110 lub b150 (zależy czy potrzebujesz wielu portów SATA, PCI-e itd.) i 8 lub 16GB RAM DDR4 (16GB od jakoś 240, 8GB od 140). Pod koniec miesiąca wyjdzie jeszcze RX480 w cenie ~1100pln - 1500pln (zależnie od wersji i podatku od nowości) więc warto się wstrzymać i trochę budżet naciągnąć (tutaj głównie ze sprzedaży gratów)

Link to post
Share on other sites

Można ewentualnie zabawić się w używki - zasilacz, dysk, RAM zostawić. Dokupić 4 GB RAM DDR3 (na pewno coś w używkach jest), nowe / używane MOBO na H81 oraz CPU na LGA 1150 z używek - nowe mają małą opłacalność według mnie.

 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...