Skocz do zawartości

Brak sygnału monitora/Red Screen podczas grania w niektóre gry


Recommended Posts

Witam! Trzy tygodnie temu zakupiłem komputer(składany) i od tamtej pory mam z nim problemy.

Przy zakupie postanowiłem zostawić stary monitor samsung syncmaster 2243LNX. Problem polega na tym, że przy graniu(10-30 min) w bardziej wymagające gry typu Wiedźmin 3, Battlefield 4 mnitor po prostu się rozłącza i wyskakuje powiadomienie no signal na czarnym tle mimo iż komputer działa i słychać dźwięki z owej gry. Po incydencie pomaga tylko ręczny reset komputera.

1.Procesor: intel i5-6600

Płyta główna: MSI H110M

Ram: 8gb

Karta graficzna: Gigabyte radeon r9 380x 4gb

Zasilacz: Chieftec GPS-700A8 700W

System: Windows 10 home 64bit

3. Brak(Nowy komputer)

4. Avast

5. Pobieranie sterowników karty graficznej(kilka wersji) oraz monitora

6. -Red Screen tylko w bf 3 i 4

 - Monitor wyświetla co jakiś czas komunikat ,,Not optimum mode, optimum mode 1680x1050 60Hz'' obojętnie na jakiej rozdzielczości (Karta nie oferuje tej rozdzielczości)

- Granie w wiedźmina w oknie w rozdziałce 1600x900 nie sprawia problemów (Crashy monitora) natomiast wiedźmin strasznie klatkuje a wydaje mi się, że nie powinien (spadki do 30 fpsów na najniższych ustawieniach(wydaje mi się, że nie powinno ich być))

- Crashe nie zawsze występują, czasem da się pograć przez dłuższy czas

- Sądzę, że to wina monitora, który jest dość stary i oferuje maksymalna rozdzielczość 1680x1050 ale wolę wysłuchać waszych opini

- Btw. W grach i na pulpicie mogę ustawić maksymalną rozdzielczość na 1600x1200 

- Przy grach typu Lol i cs go nie zauważyłem jeszcze tego problemu

Link to post
Share on other sites

Monitor ze złączem D-SUB.
Zakładam że masz telewizor z HDMI w domu - przenieś komputer na dzień lub dwa i testuj przy HDMI. Najlepiej gdyby miał taką samą lub wyższą rozdzielczość. 
Druga możliwość to sprawdzenie czy przy OCCT: 3D lub Furmark w trybie fullscreen z natywną rozdzielczością stanie się coś takiego.

Z góry zakładam że problemem może być jednak karta i pozostanie gwarancja. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor ze złączem D-SUB.

Zakładam że masz telewizor z HDMI w domu - przenieś komputer na dzień lub dwa i testuj przy HDMI. Najlepiej gdyby miał taką samą lub wyższą rozdzielczość. 

Druga możliwość to sprawdzenie czy przy OCCT: 3D lub Furmark w trybie fullscreen z natywną rozdzielczością stanie się coś takiego.

 

Z góry zakładam że problemem może być jednak karta i pozostanie gwarancja. 

Dzięki za porady i odpowiedź. Ale przechodząc do rzeczy:

Przy testowaniu w occt przez 15 min w tej rozdzielczości brak crashów i żadnych spadków fpsów stałe 60. Temperatury też w normie.

Zostaje 2 sposób bo karta wygląda na sprawną.

+Edit przy rozłączaniu nie wyświetla się napis No signal tylko Chech signal cable (Źle wcześniej napisałem).

Link to post
Share on other sites

 

 

+Edit przy rozłączaniu nie wyświetla się napis No signal tylko Chech signal cable (Źle wcześniej napisałem).

Więc sprawdź inny monitor/telewizor - innej możliwości nie widzę, a karta nie jest w pełni dostosowana do starego standardu VGA. Odchodzi on już w niepamięć.  
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc sprawdź inny monitor/telewizor - innej możliwości nie widzę, a karta nie jest w pełni dostosowana do starego standardu VGA. Odchodzi on już w niepamięć.  

Sprawdziłem dzisiaj to na telewizorze i po 1 godzinie grania w wiedźmina wyskoczył red screen. Już sam nie wiem na pewno muszę zainwestować w nowy monitor ale czy problem nie leży także w karcie graficznej. Oddanie komputera do reklamacji nie jest żadnym problemem ale nie chciałbym wyjść na głupka przy sprzedawcy. Co mogę zrobić żeby wykluczyć lub potwierdzić moje podejrzenia?

 

+Edit

Dodam, że te red screeny nie zawierają żadnych informacji. Ekran robi się cały czerwony, a dźwięk się zacina.

Edytowane przez EniuLow
Link to post
Share on other sites

Wyślij kartę na gwarancję - nie powinna się tak zachowywać.
Ewentualnie poproś aby to oni dokładnie sprawdzili komputer. 
Grzebanie nie ma sensu gdyż stracisz gwarancje, a w systemie nic nie zrobisz z tym prawdopodobnie - wątpię aby sterowniki wydalały red screena gdyż mają swoje zabezpieczenie w formie "sterownik ekranu przestał działać" lub zrobiłby się czarny ekran. 

Link to post
Share on other sites

Wyślij kartę na gwarancję - nie powinna się tak zachowywać.

Ewentualnie poproś aby to oni dokładnie sprawdzili komputer. 

Grzebanie nie ma sensu gdyż stracisz gwarancje, a w systemie nic nie zrobisz z tym prawdopodobnie - wątpię aby sterowniki wydalały red screena gdyż mają swoje zabezpieczenie w formie "sterownik ekranu przestał działać" lub zrobiłby się czarny ekran. 

W poniedziałek oddam komputer na gwarancje, a po ich diagnozie odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...