Skocz do zawartości

Starcie dwóch światów: LG G4 vs Huawei P9! Który telefon wybrać?


Recommended Posts

Cześć,

 

Coraz bardziej skłaniam się ku kupna nowego telefonu. Wybrałem dwa modele, które najbardziej mi odpowiadają - LG G4 i Huawei P9. Który mi polecicie? 

 

Zaznaczę, że najbardziej zależy mi na aparacie. Myślałem nad Samsungiem S6, ale padło na LG. Powód jest prosty, nie lubię, tzn. Szajsungów. Mniejsza... Jak mówiłem, aparat gra znaczącą rolę w moich wyborach. W Huawei przekonuje mnie ta "marketingowa" Leica. Z drugiej strony, z tego co wyczytałem, zdjęcia robione LG nie mają praktycznie żadnych szumów. Co do kamery - wiem, że w P9 kamera jest na niskim poziomie, ale nie wiem czy w życiu codziennym przyda mi się 4K. No i tak ten brak stabilizacji...

 

Procesor? Rom? Karta..? Powiem tak, nie gram w żadne gry. Zależy mi na tym, żeby telefon się nie przycinał i działał płynnie. Aj, zapomniałem, LTE i płynność przeglądania też jest istotna. Zaznaczę, że aktualnie mam Huwei P8 lite. Bardzo lubię ten system. Jest dla mnie bardzo funkcjonalny. Stąd też wybór P9. Dlaczego LG? Wiem, że to ubiegłoroczny flagowiec, ale zaciekawił mnie design i funkcjonalność aparatu. 

 

Co wy o tym sądzicie? Który telefon wybrać? Szczerze mówiąc ja się nie znam. Mogę jedynie bazować na artykułach. Szkoda, że nie ma bezpośredniego porównania P9 z G4! W końcu są to dwa flagowce z dwóch różnych "okresów". Czekam na waszą odpowiedź. Pozdrawiam :) 

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście wybrałbym P9, głównie ze względu na to, że na co dzień korzystam z P8 i jestem bardzo zadowolony.

 

G4 można kupić z przedłużenia umowy za ok 1200, a P9 za ok 1500-600, więc może zacznijmy jaki jest Twój budżet.

Budżet chyba nie gra roli. Zastanawiam się nad dwoma konkretnymi modelami - P9 i G4. 

Edytowane przez Hamelin
Link to post
Share on other sites

M5 to niezbyt udany smartfon.

Ja na Twoim miejscu wybrałbym P9. Ciekawszy model IMO

Porównanie aparatów 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6901&idPhone2=7972

Dzięki. A informacje o braku stabilizatora podczas kręcenia wideo oraz szumy na zdjęciach w p9 są zauważalne na "większym" formacie? 

Dzięki. A informacje o braku stabilizatora podczas kręcenia wideo oraz szumy na zdjęciach w p9 są zauważalne na "większym" formacie? 

Po części chce zastąpić aparat kompaktowy. Nie zawsze mam go pod ręką. Dlatego zalezy mi na fotograficznym smartfonie. 

Edytowane przez Hamelin
Link to post
Share on other sites

A informacje o braku stabilizatora podczas kręcenia wideo oraz szumy na zdjęciach w p9 są zauważalne na "większym" formacie? 

Obejrzyj sobie przykładowe video na Internecie, kręcone P9, odpal w Full HD (najlepiej jakbyś włączył na czymś, co masz rozdzielczość FHD) i oceń. 

IMO tragedii nie ma, ale trochę słabiej od G4. Jeśli chcesz bdb smartfon z aparatem i świetnym trybem nagrywania video zobacz V10.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...