Skocz do zawartości

Komputer za 2000zł AMD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dracul89,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry (byłoby miło móc odpalić Wiedzmina 3)

  • Maksymalna kwota : 2000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do listopada

Których części potrzebuję : Samą skrzynkę (oczywiście z wnętrznościami)

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : Jeszcze nie posiadam

Specjalne wymagania : Procesor AMD

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak

Własna propozycja zestawu : Brak

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Wiem, że takich pytań jak to macie tutaj tysiące, a nawet setki, jednak w życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że zadaje to pytanie: Czy możecie mi polecić jakiś sprzęt do 2000zł, który posłuży do grania?

 

Niestety, ale jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt, jedyne co udało mi się podpytać ludzi to to, że można dostać tańszy sprzęt i równie dobry jeśli oprze się go o procesor firmy AMD.

 

Co do moich małych wymagań - nie liczę, że zagram w najnowsze tytuły gier na najwyższych ustawieniach na komputerze za taką cenę, ale miło by było gdybyście dali mi znać, że jest szansa złożyć za tą cenę jakiś komputer, który uciągnie takiego Wiedźmina 3 (nie mówię tutaj o 10 klatkach :D). 

Z tego co się orientuje to nasz rodzimy Wiesiek jest ostatnio wyznacznikiem udanego sprzętu i jeśli pójdzie ta gra, to świat swoi przed taką osobą otworem!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety, ale jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt, jedyne co udało mi się podpytać ludzi to to, że można dostać tańszy sprzęt i równie dobry jeśli oprze się go o procesor firmy AMD.

Tylko na APU ze zintegrowaną grafiką... Za 2000 mamy zestaw z dedykowaną grafiką i solidnym CPU i3 od Intela. 

Link to post
Share on other sites

 

 

200zł byłbym skłonny dołożyć - jeśli chodzi o używane części, raczej niechętnie (kiedyś się na nich przejechałem)

 

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do listopada
 

Wróć tydzień przed zakupem z konkretnym budżetem. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zostałem wysłany do swojego poprzedniego tematu, aby go zakończyć :D
Jestem tydzień przed planowanym zakupem komputera. 

Najważniejsze zmiany: Monitorjednak procesor firmy Intel

  •  

    Zastosowanie komputera : Gry
    Maksymalna kwota : 2000zł
    Kiedy zamierzam kupić komputer? : 11-15 lipiec
    Których części potrzebuję : "Buda"
    Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
    Rozdzielczość mojego monitora i model : BenQ GW2455H Full HD
    Specjalne wymagania : Co najmniej procesor i5 i w miarę dobry zasilacz.
    Własna propozycja zestawu : Niestety zupełnie się na tym nie znam  

    Witam ponownie.
    Wiem, że taki przedział cenowy pojawia się często jednak przeglądając inne tematy zauważyłem, że "do gier" = CS:GO, LOL itd.
    Ja również poszukuję komputera do gier jednak tytułami w które chciałbym móc zagrać to Wiedźmin 3, Metal Gear Solid V, Dishonored 2.  

    Teoretycznie mógłbym spojrzeć na wymagania sprzętowe tych gier i coś złożyć jednak zupełnie się na tym nie znam i nie będę zwodził, że jest inaczej.  

    Nie oczekuję, że te gry będą działać na najwyższych opcjach graficznych, zależałoby mi, aby móc w nie w miarę płynnie grać.  

    Z tego co słyszałem to warto skupić się na Intelu 5 lub wyżej (3 jest słaby - takie opinie słyszałem). No i zasilacz - dla mnie był zawsze na ostatnim miejscu, ale podobno jest to równie ważna rzecz, bo bez tego inne podzespoły mogą się nie wyrabiać.  
    Z góry dziękuję za propozycje.
Edytowane przez dracul89
Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB 2133MHz CL15 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (okno) 1 x  MSI GeForce GTX 950 Gaming OC 2GB DDR5 128bit (1317/6650) 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm

 

Mocne, wysoko taktowane 2 rdzenie/4 wątki, gry które podałeś znacznie bardziej skorzystają z mocniejszego gpu, a wysoko taktowany i3 nie odbiega aż tak od słabych i5 http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej

gtx 950 w bodajże najlepszej wersji od msi- ciche, bardzo wydajne półpasywne chłodzenie. 

 

Budżetowe mobo na h110 z 8gb ddr4 w jednej kości pozostawi Ci możliwość rozbudowy w przyszłości. Szybki, pojemny i dobry jakościowo hdd. 

 

Zasilacz z 336w na +12V spokojnie da radę. Antec to solidny producent, a sam zestaw wciągnie mało mocy (~200w). Buda za te pieniądze oferuje naprawdę niezłe wyposażenie- 2x wentylatory 120m, piwnica na psu i okno. 

 

razem 2190zł+Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz kupić używaną obudowę za 20-30pln na olx lub allegro i kilka miesięcy jej używać np, ze zdjętym panelem bocznym dla lepszej wentylacji i już masz 100pln do procesora, bez nagrywarki też da się kilka miesięcy przeżyć i 50 pln jest. No i niestety grafika na gtx 750ti a wtedy raczej w fhd na low pograsz a sprzedając gpu będziesz co najmniej 100pln w plecy.

Równie dobrze możesz kupić zestaw na i3 i gtx 950 pograć normalnie w gry a jak uzbierasz 400pln zmienić i3 na i5 teraz bedzie ci się lepiej grało przez wakacje a na Boże Narodzenie kupisz i5.

Link to post
Share on other sites

Czy taki komplet jaki zaproponował @lewiis starczy mi, aby w przyjemny sposób zagrać w Dishonored 2 :D? (nie oczekuje ultra grafiki).

PS. Podesłałem ten zestaw znajomemu i w sumie doczepił się tylko do zasilacza, że trochę słaby - ktoś może to potwierdzić :D?

Link to post
Share on other sites

PS. Podesłałem ten zestaw znajomemu i w sumie doczepił się tylko do zasilacza, że trochę słaby - ktoś może to potwierdzić :D?

 

Zasilacz z 336w na +12V spokojnie da radę. Antec to solidny producent, a sam zestaw wciągnie mało mocy (~200w). 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobra, przeczekalem jakis czas, budzet sie zwiekszyl do 2500zł (wiecej juz nie bedzie) - jednak wole kupic od razu procesor i5.

Wiem, ze juz pare razy wykorzystalem Wasza cierpliwosc, ale prosilbym jeszcze raz o podanie jakiegos zoptymalizowanego zestawu w tej cenie (tylko nowe czesci).

Gry jakie mnie interesuja do grania wypisane sa na pierwszej stronie.

Z gory dziekuje.

Dostałem owy zestaw od znajomego, czy coś byście w nim zmienili?
https://www.morele.net/inventory/info/QJGO4v/
 

Edytowane przez dracul89
Link to post
Share on other sites

 

 

czy coś byście w nim zmienili?

Ram na jedną kość. W dual chanel RAM będzie szybciej pracował, ale przez to będą zajęte wszystkie banki na pamięć operacyjną

( tak jak pisał olo ), a lepiej przecież najpierw kupić 8 GB w jednej kości i w przyszłości dołożyć drugie tyle, niż później bawić się w sprzedaż 2x4 GB i kupywać  2x8 GB :)

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/inventory/info/zgUfk/

Czyli coś takiego + jakaś karta graficzna GTX 960 4 GB (chociaż jak patrzyłem to takich jest tam duuuużo i nie za bardzo wiem czym się różnią :D) - moze ktos by podesłał link o której konkretnie mowa?
A tak to takie gtx 970 uzywane to ile mniej wiecej cenowo oplacalne?

Edytowane przez dracul89
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem z urlopu, popatrzyłem, popytałem i zestaw ostateczny jest następujący:
https://www.morele.net/inventory/info/zgUfk/
Intel Core i5-6400
MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB

Jedyna rzecz, która mnie jeszcze zastanawia to zasilacz (wiem, po raz kolejny) czy wrzucenie minimalnie lepszego zasilacza bardzo podniesie cenę? Jaka jest różnica cenowa między tym 500, a jakimś trochę większym, który pasuje do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

CO do procesora w zależności od sklepu w tej samej kwocie masz nieco wydajniejszego i5 6402P.

 

 

Jaka jest różnica cenowa między tym 500, a jakimś trochę większym, który pasuje do tego zestawu?

Do mocniejszego, lepszego PSU pod względem elektrycznym trzeba dopłacić ponad 60zł np. Corsair CX450M na modułach DC-DC, z japońskimi kondensatorami, lepszą kulturą pracy, modularnym okablowaniem i 5 letnią gwarancją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...