Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich

mam pytanie odnośnie modelu karty r9 390 i r9 390X (tylko modele nitro od sapphire)

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić czemu wersja lite jest o tyle tańsza? czy wydajnościowo odbiega znacznie od zwykłej lub wersji OC?

 

dla przykładu w sklepie x-kom:

http://www.x-kom.pl/p/280389-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-r9-390x-8192mb-512bit-tri-x-lite-nitro.html cena jak za wersje z "X" dla mnie bardzo niska....

1549zł? nie warto tym bardziej że z każdym "slajdem" rx 480 wypada coraz słabiej...

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Brak znaku interpunkcyjnego i stąd być może problem z wyjaśnieniem :)

 

chodzi mi czy nie warto czasem wybrać r9 390x Nitro Lite za 1549zł? tym bardziej, że slajdy wydajności rx480 coraz słabiej wyglądają...

gdzieś widziałem że wydajność już nie pomiędzy gtx970 a 980 - tylko na poziomie gtx970

Link to post
Share on other sites

Ale są testy na 3 grach, a mając porównanie do 270x wystarczy porównać 270x z dowolną karta.

470 trzyma taki dystans do 270x jak 970 do 270x.

 

Ale można mieć klapki na oczach i wszystko wypierać, a wiedzę czerpać z "prezentacji".

Mi nic do tego.

 

Kupujcie co chcecie, nikt nikogo do niczego nie zmusi

Edytowane przez testuja
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaprezentowane w grach, gdzie Radeon sobie dobrze radzi. Tak samo było przy premierze R9 Fury/Fury X, prezentowali tylko na Far Cry 4, gdzie Fury/Fury X miało bardzo dobrą wydajność. Po premierze i wydaniu kart testy zweryfikowały realną wydajność. Tak więc trzeba czekać na konkretne testy, a nie łykać to co AMD podaje na slajdach czy innych prezentacjach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zaprezentowane w grach, gdzie Radeon sobie dobrze radzi.

Pomijając Overwatcha, gdzie nvidia prowadzi to fakt, po sprawdzeniu muszę się zgodzić.

 

Z drugiej strony warto wziąć poprawkę, że coraz więcej gier będzie pod DX 12, gdzię AMD na razie ma przewagę.

 

 

 

Tak więc trzeba czekać na konkretne testy

W pełni się z tym zgadzam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wersja lite to tylko mniej akcesorii w pudełku moga być wersje z backplate i bez. Najłatwiej to sprwdzić po kodzie producenta ta z xkom ma 11241-04-20G , wchodzisz na stronkę http://www.sapphiretech.com/catapage_pd.asp?cataid=69&lang=eng wybierasz model i w specyfikacji sprawdzasz  czy numer się zgadza i masz dokładny opis gpu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

trochę więcej wiadomo na temat nowych radeonów...

moje pytanie czy nie najrozsądniejszym wyborem nie byłby r9 390 sapphire nitro (morele - 1429zł wersja z backplate)

rx 480 ceną za nierereferenta pewnie niezbyt miło zaskoczy obstawiam z 1500 zł...

gtx 1060 niereferent zapewne z 1600-1700 zł

 

czy proponujecie czekać na cud czy lepiej szkoda strzępić nerwów ;)

gram tylko w FHD


Chciałbym dodać że na esc.pl znalazłem r9 390x sapphire nitro za 1499zł (50-100zł więcej niż r9 390)
Myślę że to dobra cena. Cena rx480 referenta nie zachęca - cena nie referentów zapewne będzie około 1450-1500zł.
teoretycznie wydajnościowo r9 390x wypada lepiej.
proszę o pomoc czy jest sens dłużej czekać bo okazja wydaje się godna uwagi :)
pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Witam

trochę więcej wiadomo na temat nowych radeonów...

moje pytanie czy nie najrozsądniejszym wyborem nie byłby r9 390 sapphire nitro (morele - 1429zł wersja z backplate)

rx 480 ceną za nierereferenta pewnie niezbyt miło zaskoczy obstawiam z 1500 zł...

gtx 1060 niereferent zapewne z 1600-1700 zł

 

czy proponujecie czekać na cud czy lepiej szkoda strzępić nerwów ;)

gram tylko w FHD

Chciałbym dodać że na esc.pl znalazłem r9 390x sapphire nitro za 1499zł (50-100zł więcej niż r9 390)

Myślę że to dobra cena. Cena rx480 referenta nie zachęca - cena nie referentów zapewne będzie około 1450-1500zł.

teoretycznie wydajnościowo r9 390x wypada lepiej.

proszę o pomoc czy jest sens dłużej czekać bo okazja wydaje się godna uwagi :)

pozdrawiam

Ten post stracił wczoraj sens po ujawnieniu ceny sugerowanej za nierefey gtx 1060, nawet jeśli nie będzie to rzeczone 1280zł tylko 1400 na początku i wydajność gtx'a 980 (oby) z tdp 120w to kupno zabytkowego radeona za 1500zł to szczyt głupoty, fanbojstwa i nieszanowania pieniędzy. Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...