Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Chcę zrobić upgrade komputera ponieważ znalazłem kupca na kilka części. Komputer wykorzystuje głównie do gier. Chcę wymienić: procesor, płytę główną, RAMy, chłodzenie procesora i zasilacz.

 

Myślałem o procesorze 4790k lub 5820k (nie wykluczam Broadwelli) i chłodzeniu Prolimatech Black Genesis + 2 wentylatory 120mm lub 140mm. Chcę żeby płyta główna miała wbudowane złącze USB 3.1 lub dołączoną kartę z USB 3.1 (chyba że będzie lepiej kupić osobno) i 16GB RAMu. Zasilacz chcę mocniejszy niż wymagany do zasilenia komputera, żeby nie musieć wymieniać go przy zmianie karty graficznej.

 

W tej chwili mam RAMy 1600MHz CL9 i chciałbym szybsze. Komputer będę podkręcał. Komputer chcę upgradować w czerwcu lub na początku lipca. Czytałem kiedyś że są problemy z Killer LAN, czy jest to prawda?

 

Jeśli chodzi o obudowę to mam Corsair 800D. Skylakeów nie jestem pewien, ponieważ korzystam w tej chwili z Windowsa 7 i 10 i nie wiem czy chcę skrócić sobie wsparcie ze strony Microsoftu w przypadku Windowsa 7.

 

Specyfikacja mojego obecnego komputera:

Procesor: Intel Core i7-3770K (3,50GHz @4,20GHz) 
Chłodzenie procesora: Thermalright HR-02 Macho Rev.B 
RAM: (16GB) Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 [x2] 
Karta graficzna: Palit GeForce GTX 980 JetStream 4GB (1127/1753MHz @1357/1778MHz)  
Płyta główna: MSI Z77A-GD65 
Dyski: Crucial MX200 500GB, Crucial MX200 500GB, Samsung 830 128GB, Seagate Barracuda 1TB (ST1000DM003)

 

Budżet: 5500 zł (ale mogę go powiększyć).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...