Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu moja Xperia Z1 Compact zaczęła nawalać. Problem zaczął się od tego, że kiedy normalnie z niej korzystałem, pojawił się komunikat o niskim stanie baterii (15%), nie minęła nawet minuta, zostało 8%, a po chwili bateria spadła do zera i telefon się wyłączył. Kilka dni później zostawiając włączoną muzykę na noc (w słuchawkach lepiej mi się śpi :D) od 100% telefon rozładował się całkowicie, kiedy normalnie pozostawało 85%. Problem się pogarszał, aż doszedł do takiego stopnia, że telefon całkowicie wyłącza się przy ok. 80% i trzeba go ładować od zera. Parę dni temu spotkała mnie sytuacja, musiałem nagrać pewną rzecz w odpowiedniej chwili, więc trzymałem włączoną kamerę, ciągle sprawdzając stan baterii i czekając na odpowiedni moment. Jakieś 5 minut utrzymywało się 75%, aż telefon wyłączył się, na chwilę pokazało się 0% i nie dało się go włączyć ponownie. Przez ok. 5 godzin nie miałem dostępu do gniazdka, bo byłem poza domem, a kiedy wróciłem, postanowiłem spróbować włączyć telefon i co ciekawe udało się, a bateria miała 75%. Wczoraj, kiedy go ładowałem (oczywiście od 0%), zauważyłem że do 100% naładował się bardzo szybko, więc wszedłem w ustawieniach w opcję "zużycie baterii" czy jakoś tak i z wykresu wynikało, że został naładowany tylko do ok. 15%, co telefon czytał jako sto i dalej nie ładował. Czy da się to jakoś naprawić na własną rękę i czym to jest spowodowane? Póki co nie chcę oddawać telefonu na gwarancję, bo tak czy siak muszę czekać 2 tygodnie, nawet jeśli okaże się że jest to usterka z mojej winy lub nie da się jej naprawić, a nie mam żadnego telefonu na zastępstwo. Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że to nie problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...