Skocz do zawartości

[PC/XBO] Forza Horizon - seria


  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      0
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Zdecydowanie widać poprawę w użyciu 8 wątkowego cpu. Nie mam już takich uciążliwych spadków jak na poprzednim patchu, które były spowodowane 100% użyciem 1 rdzenia, a reszty po max 30%.

 

nOd3mke.jpg

 

Wreszcie nie ścina mi w wyścigach w mieście, wszystko na ultra oprócz odbić i cieni na wysokich, msaa x4 i lock na 38 fps. Użycie gpu w granicach 60-70%, nie ma spadków fps. 

Edytowane przez Gr4ndy
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Póki co mnie nie wywaliło, a gram już ze 2 godzinki. Jest zdecydowanie lepiej, gra jest płynna i zero tych dziwnych spadków animacji. Tak jak wcześniej w mieście nie mogłem dokończyć prawie żadnego wyścigu, bo wyrzucało mnie do pulpitu, to teraz zrobiłem ich z 6 i nic się nie stało.  :]

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie bierz najtańszą, ostatnio można było kupić za 179zł. Nie ma sensu dopłacanie do wersji ultimate/deluxe dla dodatkowych samochodów- w podstawce masz ich i tak koło 350.

 

A jak się gra spodoba to możesz sobie później dokupić 2 duże rozszerzenia (wersja ultimate ich nie obejmuje).

Link to post
Share on other sites

Mnie wywaliło ze dwa razy i miałem obstawić zbyt małą ilość pamięci Ram (ustawienia ultra), ale patrząc na sygnaturę jarrino muszę się z tego wycofać. Grałem bardzo krótko zatem trudno mi ocenić sprawność programu. Jutro dojdzie dodatkowy Ram także zobaczę jak to będzie "żreć" Nowe wydanie sterowników od zielonych podobno miało rozwiązać problem wycieku pamięci. Sprawdzaliście w ogóle ile V-ramu pożera ta gra ? Byłbym zdziwiony aby 8 GB nie było wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Ha zdziwisz się. Użycie RAM'u w FH3 to jedna wielka zagadka. U mnie pokazuje zużycie na poziomie 5,6 - 5,7 GB ale według testów w sieci do komfortowej gry potrzeba MINIMUM 16GB RAM'u i to jak najszybszego. Problem w tym, że Forza Horizon 3 jest po prostu czystym portem z konsoli, gra próbuje używać RAM w ten sam sposób jak na XONE a jak wiemy pamięć w Xone jest dość hmm.. specyficzna. Dlatego polecam wszystkim, którzy chcą grać w FH3 zaopatrzyć się w 16GB RAM'u żeby grać komfortowo. 

 

Co do wywalania pulpitu to zdarza się to dużo dużo rzadziej niż na początku premiery. 

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Wy też tak macie, ale dzisiaj odpaliłem grę po aktualizacji i mam mega dropy do 30 kl/s. Tak mocno potrafi szarpnąć, że gra staje się niegrywalna. A dorzuciłem właśnie kolejne 8 GB Ramu :o
Co ciekawe nawet jeśli jestem w trybie podglądu samochodu to takie spadki mają miejsce. Zainstaluję nowe sterowniki od zielonych, a jeśli to nie pomoże to sprawdzę czy nowe kostki Ram nie są "dziabnięte"

Edit
Naprawione. Zainstalowałem nowe sterowniki, przeszło proces optymalizacyjny. Na ultrasach trzyma ładnie 60 klatek :)

@Mixtape
Ja miałem świadomość, że gra ma apetyt na Ram, ale we wcześniejszym poście byłem zaciekawiony ile gra bierze V-ramu. Bo ramu to wiem, że potrafi pożreć. Coraz więcej nowych tytułów będzie wymagało 16 GB.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Tego się właśnie obawiałem. Ponieważ gra jest pod DX 12 nie wiem jakim programem mogę podejrzeć obciążenie gpu, użycie V-ram itp. Dziwi mnie, że GTX 1070 lekko podbity może tracić klatki ;) Forza mimo wszystko daje wiele frajdy. Jest szansa na jakieś wspólne wycieczki w weekend ?

Link to post
Share on other sites

Na 100% FH3 nie wykorzystuje więcej niż 5-6GB VRAM'u więc tutaj GTX1070 powinien sobie dawać spokojnie radę. Zależy oczywiście w jakiej rozdzielczości grasz. Ja gram w 1440p i czuć po prostu, że 970'tka nie daje rady. Jakby chociaż dodali profil SLI...

 

Co do wycieczek to czemu nie. Jedynie co  to nie mam mikrofonu :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...