Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc.

Mam w mieszkaniu netie 100mb (skretka ze sciany -> netia spot). Na kablu mam lekko ponad 90mb transferu jednak na wifi jedynie 30mb. Kupiłem karte sieciowa na usb TP-LINK TL-WN822N
dzialajaca w trybie n i niestety transfer stoi na 30mb. Jutro bede mial model z obsluga trybu ac http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-11_Archer-T4UH.html .

Netia spot dziala w trybie n i teraz moje pytanie.

Wystarczy kupic router w trybie ac i podlaczyc skretka do modemu netii czy port lan100mb/s bedzie ograniczal transfer i bede musial wymienic netie spot na router adsl z ac?

Link to post
Share on other sites

Port LAN jak sam napisałeś 100Mbps więc ograniczać nie będzie. Natomiast WiFi potrzebujesz w AC bo jak sam zauważyłeś n-ka nie wystarcza. I radzę od razu AC1200 żebyś nie wracał za jakiś czas, że jednak nie idzie ile miało.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety z mojego doświadczenia wynika, że to niekoniecznie rozwiąże problem - mam na myśli zakup routera z szybkim AC. 

Chyba, że ten sprzęt od Netii jest słabo wydajny i nie radzi sobie sprzętowo z obsługą szybkiego WiFi to wtedy porządny router połączony kablem z modemem poprawi prędkości po WiFi.

 

U mnie w odległości do ok. 5-7m od routera mam po WiFi  w standardzie n realne ok.150 Mbps (na 5 GHz, bo mój TP-Link jest 2 zakresowy), czyli max tego co daje Inea. Wraz ze wzrostem odległości i liczbą ścian po drodze ta prędkość maleje (zarówno przy 2,4 GHz jak i przy 5GHz) do paru Mbps, mimo, ze pokazuje mi w zasięg 3-5 kresek.

 

Czyli problemem może być nie za mała przepustowość standardu n, ale za mała siła nadawania radia WiFi. Testowałem u siebie różne routery (TP-Link, Asus, Cisco, D-Link) z AC nawet w wersji 1750 w cenach do ok. 900 zł. i nie dały one zadowalającego wyniku. Dopiero zastosowanie dwuzakresowego AP  po drodze pomogło osiągnąć zadowalające rezultaty.

 

Nie zniechęcam do AC, ale pamiętaj, że działa on tylko na 5GHz, który ma mniejszy zasięg niż 2,4GHz.

Link to post
Share on other sites

Jak już robisz taki wywód to dodaj ze n-ka leci w dół od 300mbs a ac1200 od prawie 900. I jakby nie tracić to zapas większy. Mój wynik z wczoraj - link 200mbps na ac i 100mbps przy przerzucaniu pliku. W N bym tego nie zrobił bo nawiązaliśmy niższy link. Realne 150 Mbps w n to rewelacyjny wynik ciężko osiągalny. W ac nic nadzwyczajnego.

 

Co do mocy to problem najczęściej tkwi w kartach a nie routerach. No chyba ze mówimy o pudełkach od Netii i Orange. W takich przypadkach problem najczęściej tkwi w nich.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

odswiezam temat. kupilem router actina cerberus. podpialem pod lan do netii. wylaczylem dhcp i ustawilem ip z puli na actinie. net jest, transfer podskoczyl do 90mb. niby jest ok ale mam problem ze stabilnoscia i grami online. gram w fife 16. wyrzuce mnie z gry, trace polaczenie. przekierowalem porty na netii. probowalem przelaczyc netie na tryb bridge ale wtedy w ogole nie mam polaczenia z internetem. nie wiem jak podejsc do tematu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...