Skocz do zawartości

Test monitorów 24-calowych - typujcie propozycje


Recommended Posts

W najbliższym czasie planuję test kilku monitorów 24-calowych. Mam na oku kilka modeli, które chciałbym zawrzeć w tym teście. Oto one:

 

LG Flatron W2452V-PF

Samsung SyncMaster 2493HM

NEC AccuSync 24WMCX black

HP 2475w (domagaliście się go przy okazji TOP-10)

 

Są to monitory w cenie około 1200-1500 złotych. Do porównania wybieram wyłącznie urządzenia z cyfrowym wejściem DVI/HDMI.

 

Jeśli macie jakieś propozycje, co do innych modeli, bądź też uwagi na temat powyższego wyboru, piszcie.

 

Dajcie też znać, czy zależy Wam raczej na tańszych 24'' z matrycą TN (ceny około 1200-1800 złotych), czy też bardziej interesują Was modele z S-IPS/S-PVA/P-MVA (ceny powyżej 2000 złotych)?

Link to post
Share on other sites

moim typem jest hp 2475w ;-) na matrycy IPS a kosztuje ok 1700-1800;-) (choc poprawne kolory wysiwetla dopiero po kalibracji) ale chetnie zobacze jak sobie radzi w konkurencji z pozostalymi. mialbym tylko prosbe, zeby w czasie testow sprawdzic czy monitory obsluguje hdcp. dla wiekszosci zastosowan to moze niepotrzebne ale dla niektorych moze to byc istotna informacja;-)

 

I mialbym wielka prosbe! zeby podczas testow zwrocic uwage czy sterowanie jasnoscia odbywa sie przy uzyciu lamp czy matrycy. bo jesli matrycy to strasznie na tym cierpia ciemne barwy...

 

a z moich typow do testowania to ja proponuje Eizo FlexScan S2411W-K.

jest 3 krotnie drozszy niz pozostale i moglby stanowic wzor. moznaby sprawdzic ile innym monitorom brakuje do wzorca;-)

 

to tyle;-)

pzdr. krataja

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Podobnie jak przedmówca chciałbym zobaczyć w teście BenQ G2400W. Posiadam ten monitor i jestem ciekawy jak wypada na tle innych modeli. Oczywiście ma on HDMI. Myślę, że wielką zaletą tego monitora jest jego cena, która w moim przypadku wyniosła 1070pln. Myślę, że nie jest to dużo jak na 24" z HDMI co może być zachęcające dla użytkowników.

 

Pozdrawiam

PS. Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony :lol:

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja do testów to (ceny z esc.pl):

Samsung 2443NW(869zł) vs Samsung 245T(2450zł)

Benq G2400WD(1059zł) vs Benq FP241VW(1939zł)

Asus MK241H(1679zł)

LG W2452V-PF(999zł)

 

z zapytaniem

Czy przeciętnemu użytkownikowi, graczowi nie starczą monitory z matrycą TN? Czy naprawde ma płacić 2 razy więcej za niewiele widoczną poprawe kolorów?

i jeszcze

Czy opłaca się kupić Asusa z kamerką i mikrofonem, i troche lepszymi parametrami matrycy za aż 1679zł?

 

Wiem że za dużo wymagam ale chociaż porównanie tych najtańszych między sobą by sie przydało bo planuje na świeta kupić któryś z nich i myśle że sporo osób też skusi się na świąteczny prezent za max 1000zł :x

Wielkie dzięki :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam,

proponuję monitor

 

Samsung SyncMaster T240HD

 

myslę, że warto przetestować urządzenie, które jest być może idealnym rozwiązaniem dla graczy, gdyż nie posiada ograniczeń w postaci tylko złącza d-sub i cyfrowych do komputera i nowych konsol.

z powodzeniem można podłączyć starsze konsole (bez konieczności stosowania przejściówek czy jakichś konwerterów) np. PS2.

Jednocześnie można podłączyć kilka urządzeń, komputer, konsole, odtwarzacz dvd i przełącząć się między źródłami, a na dodatek wbudowany tuner TV analogowej i cyfrowej. no i pilot:) i to za całkiem przyzwoitą cenę w porównaniu do innych produktów, biorąc pod uwagę możliwości.

No i matryca nie jest pokryta lustrem. czy pomimo tego nasycenie kolorów jest na przyzwoitym poziomie?

 

czy takie multi-urządzenie posiada przyzwoite parametry pracy? odwzorowanie kolorów? itp, czy te parametry ucierpiały, kosztem rozbudowy funkcjonalności monitora?

wielu graczy może zainteresować taki monitor, który nie będzie wymagał dodatkowego telewizora do podłączenia kamery, aparatu fot., czy w końcu konsoli, no i w chwilach desperacji bedzie można uciec się nawet do przełączenia na kanały telewizyjne;)

a do czego można się "przyczepić" w tym monitorze?

 

będę wdzięczny za uwzględnienie mojej wypowiedzi;)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No popacz. ja tu proponuje monitorek, a kilka chwil poznij dostaje rssa, że test większego brata na benchmarku. fajny zbieg okoliczności:)

 

troche mi ciśnienie zeszło z tej serii, choć przyznaję, że nadal jestem ciekawy, czy np mniejsze modele, tj. t220hd i t240hd mają nieco inne parametry.

niby to ta sama seria, ale moga się jednak czymś, choćby rownomiernością podświetlenia, temperatura kolorów itp, dokładnością odwzorowania. chociaż nie wiem, jak to do końca ma się do rozmiaru matrycy, ale jeśli ma, to całkiem sporo może zmienić w odbiorze wizji.

 

a jeśli nie ten monitorek, to zachęcam do opisania jakiegoś innego z wbudowanym bogatym zestawem łącz i tunerem.

 

a może oddzielny artykuł nt. "multi" monitorów. czyli wyboru dla gracza, który nie ma możliwości postawienia w pokoju monitora i telewizora jednocześnie i nie dysponuje dużym mieszkaniem. gdzie za centrum rozrywki wystarczy jeden, acz bardziej funkcjonalny panel.

przedział cennowy... 900 - 1800 w rozmiarach 20" - 24".

 

to taka moja mała propozycja:)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jako że to mój pierwszy post ---> Witam wszystkich

 

Jak można to naprawdę bym chciał testy tego samsunga 2493 Hm (albo 26" wersję) bo za miesiąc planuje przesiadkę na jakiegoś większego (teraz 19" ViewSonica z rozdzielczością nominalną 1280x1024). Chodzi głównie o to, że mam xboxa (ps3 w drodzę---coś koło marca-maja) i interesuje mnie to jak taki monitor by się sprawdzał z konsolą (bo teraz ten co mam to cienko przędzie).

 

Więc jeśli możliwość jest to testy z konsolami (tzn PC + konsola) bym prosił.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z zapytaniem

Czy przeciętnemu użytkownikowi, graczowi nie starczą monitory z matrycą TN? Czy naprawde ma płacić 2 razy więcej za niewiele widoczną poprawe kolorów?

Wiem że za dużo wymagam ale chociaż porównanie tych najtańszych między sobą by sie przydało bo planuje na świeta kupić któryś z nich i myśle że sporo osób też skusi się na świąteczny prezent za max 1000zł :P

Wielkie dzięki ;)

Przeciętny użytkownik nie tylko gra, komputer wykorzystuje się do różnych celów. A i na grach widać różnicę, przejścia między odcieniami są płynne, na filmach to się objawia czarnymi plamami. O różnicy w kolorach pod różnymi kątami nie wspomnę. Nie, nie za dużo wymagasz. Wymagania masz niewielkie.
Link to post
Share on other sites

Witam! Myśle ze fajnie by bylo poznac jakies monitory z gornej polki. Czy naprawde sa wart swej sumy. Chodzi mi głownie o dwa modele z 24" matryca tj. Eizo S2431W i Eizo S2401W. Po nowym roku przymierzam sie do kupna ktoregos z nich i testy bardzo by mi pomogły w wyborze, jak i zapewne innym użytkownikom wymagajacym dobrze wyswietlanego obrazu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...