Skocz do zawartości

[PC] Quake Champions


  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Dostałemm kluczyk od Crypto i wczoraj chciałem pograć...

1600-tny w kolejce, 40 min czekania uwieńczony zaj*bistym errorem, a więc zdecyddowałem, że pogram w piątek bo było dość późno.

 

Dzisiaj większość dnia serwery były offline, ale sskutkowało to powiększeniem sslotówi można było wejśc bez kolejki.

Gra się bardzo płynnie i czuć te 144 Hz bardziej niż w CSie i bardziej niż z KunterStriku czuć tutaj jakiego skillaa wymaga od nas dynamiczność rozgrywki.

Oczywwiście serwery z 120 tickrate też robią robotę :)

 

Aktualnie mamy do wyboru Deathmatch albo drużynowy i puste 4 miejsca na ukryte/opracowane w przyszłości tryby

Mamy odblokowany w części sklep tj:

- 3 rodzaje skrzynek do kupienia za walutę wyfarmioną w grze (ossttatnie bodajże za $, ale ręki nie dam uciąć)

* W boxach znajdziemy "farby", a raczej w tym przypadku shaadderry do pomalowania naszego ubrania/zbroi

* Mamy równiez portrety

* Części różnychh zbroi dla danych postaci

* Są też alteernatywne skórki do broni, ale nie wiem czy dropią, ale są to skórki z Quake'a Jedynki i Dwójki

* Możliwe, że momzna odblokować bohateraa na 24hh

* Ewentualne boostery

 

Zablokowanee są chhyba 2 zakładki, a jeeddna z nich to "consumables" a więc mozna oczekiwać boosterów do expa/waluty w grze itp

 

W menu nie moznaa dostać się do zakładdki społeczności i znajaomych i jestt też trzecia zabalokowanaa opcja, ale w sumie nie przyglądałem się, może później ogarrnę to bliżej.

 

Ppostaci mozna kupić na stałe za walutę, która będziee do kupienia chyba zaa realną gotówkę, gddyż była to inna wwaluta od tej, którą otrzymywałem za meczee i misje.

Ale ppo jednym meczu i misji mogłem sobie pozwolić na odblokowaanie postaci na 24h, a więc jak masz kogośs kim chcesz grać to nie powinien być problem.

 

 

Jaak macie pytania to postaram się ogarnąć :P

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tim Willits on custom servers, team powerup usage:

 

“We have our custom game mode that allows custom games to be tweaked up a little bit,” says Willits. “But we do believe that people will play the game as it is. You’ll be able to adjust some things, but we really discourage that. We do believe that once people play it, they’ll be like, ‘Oh, this is cool.’ Because you know what? If you want to play Quake where everyone is exactly the same and you’re all the same character, just play Quake Live. It’s still available. We’ll have our custom game modes, but we don’t think people will actually play like that.

 

There are a lot of folks that say they want everyone to get Quad [Damage], everyone on your team gets Quad. Then there are some people that are, like, ‘No, we’re okay with the slight buff that we have now.’ And there are some people that are like, ‘No, it’s got to be a single person.’ That is definitely something that we are going to be looking at when we move into closed beta. It could possibly change.

 

It is so important that we capture that core Quake community,” says Willits. “If we blow it with the pro players, then we’re not going to get any casual players. Today, especially with spectating – people watching other people play games – watching the world’s best Quake players play a game of Quake is really enjoyable because they can do things that are just amazing.

 

We do feel that if we can capture those really competitive hardcore streamers, pro players, they will build a community around themselves. That’s huge for us. We do believe that can pull people in that may have been playing other first-person shooters.”

http://www.ign.com/articles/2017/04/07/why-quake-champions-is-the-evolution-of-the-arena-shooter

 

Mnóstwo prosów z q3 (z lat 2000-2005) wróciło do gry w QC. Fatal1ty, lexer, czm, zero4, zoom i wielu, wielu innych. To samo na polskiej scenie. Na discordzie same dinozaury i wszyscy chcą grać. Poziom w QC będzie cholernie wysoki.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Czyli kolejny tytuł który będzie u mnie w bibliotece, na Quake się wychowałem więc będę zapewne zadowolony i czuł się jak ryba w wodzie :)!
Dzięki Ciastko za recenzje czekam na więcej wieści :)!

Edytowane przez Cryptone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie niestety mieszane odczucia. Wprowadzenie championow spowodowało przyśpieszenie rozgrywki ale tylko i wyłącznie jeśli chodzi o strafe (dalej jest włączony pomocnik strafe jumpingu) niestety rocketjump'y zostały można powiedzieć usunięte z gry... wybicie się za pomocą rakiety dalej jest ale nie współgra to wraz z prędkością pozyskaną przez strafowanie, a co za tym idzie nie możemy się wybijać jak w quake III/live. Jest to zrozumiałe bo każdy champion ma inne statystki ale w moim odczuciu jest to zabieg mający na celu dostosowania się do aktualnych trendów i pozyskania większej ilości graczy (łatwiejsza mechanika) co dla mnie jest minusem, bo... to nie jest quake. Wybijanie się z nade'a? Zapomnij, tutaj go nie uświadczysz, a przynajmniej na obecną chwilę, spamowania z plazmy również. Stan na dziś jest taki, że nikt nie gra championami z niskim współczynnikiem prędkości bo są one łatwym celem i jeśli ktoś ma umiejętności grania lg to bez problemu jest w stanie 1vs1 wygrać 75hp na 125 czy 150. Najczęściej grani bohaterowie to: 1.Nyx, 2.Slash, 3.Anarki/Ranger reszta jest rzadko spotykana, wrzuciłbym screeny z gier dla poparcia mojej statystyki ale niestety jest całkowity zakaz od Bethesdy. Jak coś was interesuję to pytajcie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuję jeszcze raz za klucz koledze Antiax.

 

Niesatety nie mogę grać gdyż jest jakiś bug. Ściągnąłem grę, zainstalowalem. Mam Rangers jako pierwsza postac, i jak robilem ustawienia klawiszy pod siebie itp to wywalilo mnie kilka razy do windowsa z wiadomoscia ze raport o bledzie jest wysylany. Tak ze 2-3 razy. W koncu udalo mi sie wcisnac Play, wczytalo zawodnikow, wybor mapy i jak mapa zostaje wybrana to znow to samo. Wywala do Windowsa i wysyla raporty o bledzie. Spotkal sie, ktos z takim czyms? Sprzet jak w stopce. Najnowsze sterowniki itp itd.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

 Wywala do Windowsa i wysyla raporty o bledzie. Spotkal sie, ktos z takim czyms? Sprzet jak w stopce. Najnowsze sterowniki itp itd.

Sprawdzałeś może forum Quake'a ? Gdybym wcześniej zajrzał do tematu to bym mógł jakoś pomóc, ale beta chyba kończy się już dzisiaj. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

@Up: Napisalem  do ich supportu. Odpisali mi w odpowiedzi co mam zrobic, wszystko zrobilem i dalej to samo. Odpisalem im ponownie, moze cos jeszcze podpowiedza. Mam nadzieje, ze przysla mi drugi klucz bym mogl dalej testowac i to naprawic bo jak nie to nie bede mogl w ta gre grac. 

Link to post
Share on other sites

Załapałem się  :D  (szkoda że z kartą graficzna w paczkomacie)

 

 

Our next Closed Beta Test begins April 21st at 10:00AM EDT and runs until April 23rd at 4:00PM EDT. Keep an eye out for notifications on upcoming tests. 

 

Obecna Beta rozpoczyna się od 10 rano i trwa do niedzieli. Generalnie na allegro już znalazły się janki z kodami po 7zł, więc może ktoś coś... pytanie czy nie dostaje się na nich bana po kilku dniach.

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Witam, Panowie, jeśli otrzymałem kod jakieś 2 tygodnie temu to powinien działać w ten weekend ? Zrozumiałem z waszych rozmów, że tak .. w takim razie szykuje się testowanko ;) Inna sprawa .. czy sądzicie, że gra w 60 fps to będzie jakaś poważna przeszkoda ? Nie planuję być jakimś pro graczem ale skoro gra jest pod kątem 120 hz optymalizowana to tak się zastanawiam ...

Link to post
Share on other sites

czy sądzicie, że gra w 60 fps to będzie jakaś poważna przeszkoda ? Nie planuję być jakimś pro graczem ale skoro gra jest pod kątem 120 hz optymalizowana to tak się zastanawiam ...

 

Lata temu śmigałem na 120hz po czym przesiadłem się na 60hz, jednak grając na niskich rozdzielczościach monitor pozwalał grać na 75hz- różnice są, nie ukrywam, ale da się przyzwyczaić. 60hz jest grywalne bez problemu, szczególnie grając na niskich rozdzielczościach, jednak jak uda się "podkręcić" monitor na 75hz (a przeważnie się da, monitory same w sobie mają present na 75), to jest widoczny przeskok między 60 i jednak gra się o niebo lepiej. Generalnie jak nie masz parcia to nie warto, potem w inne gry które nie są wstanie utrzymać 120/144 gra się zwyczajnie słabo, cały czas ma się uczucie klatkowania.

 

Co do kodu,

Jak dobrze pamiętam, pierwszy kod działał podczas pierwszej sesji beta, te kody które są rozsyłane teraz mają działać do końca otwarcia. 

Chyba, jeśli mówię źle proszę mnie poprawić.

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Są wymagania.

 

Minimalne:

 

Procesor: Intel Core i3-530 lub odpowiednik

 

Wolne miejsce na dysku: 50gb

 

Karta graficzna: Intel HD 4600, Nvidia GeForce 630 (1GB), AMD Radeon R7-240 (1GB)

 

OS:Windows 7 64 bit

 

RAM: 4GB

 

 

Rekomendowane:

 

Procesor: Intel Core I5-3330 lub odpowiednik

 

Wolne miejsce na dysku: 50GB

 

Karta graficzna: GeForce GTX 670 (2GB) lub odpowiednik

 

OS: Windows 7 64bit

 

RAM: 8GB

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...