Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przez lata mój "sprzęt" audio polegał na wieży podpiętej pod komputer. Niestety elektronika zaczęła siadać i nadszedł czas na zmianę. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku (filmy, muzyka w formacie FLAC) chociaż jakimś audiofilem też nie jestem. Pomyślałem nad wzmiacniaczem i głośnikami do niego- możecie coś polecić? A może jakaś alternatywa? Górna granica to 1000-1200zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Taniej wyjdzie kupic edifiery niz wzmak i glosniki co do daca to qblo kupisz aim sc 808 i wepniesz do kompq albo cos porownywalnej jakosci na usb to 1000zl trzeba by wydac

 

 

Co do wzmaka i glosnikuw ciezko w tej kwocie cos wybrac poza tym na tym sie srednio znam nie chce doradzac

Link to post
Share on other sites

Wybacz ale ciężko zrozumieć co piszesz. A co na przykład z takim wzmacniaczem:

http://www.nottinghamhifi.co.uk/hifi/amplifiers/denon-pma520ae-amplifier-black.html

 

Plus do tego jakiegoś głośniczki. Ktoś może doradzić? Nie nada się to? Mam też pytanie co do omów- czy np. wartość 8 omów tego wzmacniacza to max jaki mogę podpiąć, czyli np. 2 głośniki x 4 omy czy też każdy głośnik może mieć 8 omów?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czego nie zrozumiales chcesz wydac na glosniki i wzmak ponad 1k i pusznac na niego flacki z integry ?

 

Zainwestuj w źrudlo czyli dac " digital analog conwenter" czyli cos co poprawnie zamieni dzwiek cyfrowy w analog ktory przygarnie wzmak

Integra jest slaba

 

Omy to omy mozna kombinowac ale najlepiej 8 omowe kolumny podpinac pod 8 omowe kolumny 4 pod 4

 

Poza tym nawet nie napisales jak to ma grac to co ci ktos ma polecic jak sie nie okresliles jakie brzmienie preferujesz glosniki to zlozony problem wazny jesy metraz i akustyka pomieszczenia sposob ustawienia glosniki sa strasznie problematyczne ja musialem wydac 400zl na akustyczna adaptacje pomieszczeni zeby glosniji zaczely grac 3 dni latalem po pokojubz meblami i glosnikami zeby im znalesc idealne miejsce a i tak jeszcze nie jest idealnie

 

Za 1000zl ciezko kupic dobry urzywany wzmak i glosniki dlatego polecam edifiera

Link to post
Share on other sites

Najtaniej i najlepiej jest kupić wzmacniacz z wejściem optycznym (S/PDIF) i podpiąć do integry jeśli ta ma wyjście optyczne lub dokupić najtańszą kartę dźwiękowa z takim wyjściem. Przez to złącze leci sygnał cyfrowy w niezmienionej wersji 1:1 i cały sygnał będzie konwertowany na wzmacniaczu i to od niego będzie zależeć jakość dźwięku.

Link to post
Share on other sites

1. Nie rozumiem co piszesz bo piszesz haotycznie, nie używasz znaków interpunkcyjnych i plączesz słowa. Nie to że się czepiam, po prostu ciężko się to czyta szczególnie jak piszesz o rzeczach o których słyszę po raz pierwszy.

 

2. Nawizując do ostatniego zdania- nie znam się. Czego oczekuję? Nie mam pojęcia- dobre 7 lat temu podpiąłem pod kompa starą, poczciwą Sony MHC-BX5, podłączyłem 4 głośniki i byłem zadowolony. Nie jestem audiofilem, liczę po prostu na przyzwoitą jakość muzyki/filmów oraz żeby grało w miarę głośno.

 

Jak to w końcu jest z tymi wzmacniaczami i omami? Czy mając 2 głośniki po 4 omy one się "dodają", a więc pasują do wzmacniacza 8 om czy powinny być 2 głośniki x 8 omów. Przewertowałem masę artykułów a nigdzie tego nie znalazłem, tak samo jak znalazłem sprzeczne informacje czy łączny W głośników powinień być większy czy mniejszy od W wzmacniacza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Także się specjalnie na tym nie znam, ale sam chciałem dać 1200 na kolumny i zasilacz pod nie. Znajomy pracujący w nagłośnieniach i studiu powiedział mi, że albo kupie używany stary wzmacniacz i do tego kolumny, albo od razu coś aktywnego. Generalnie nowy sprzęt nie cieszy się dobrymi opiniami. Nie dość, że się to psuje, to nie oferuje specjalnie dobrego dźwięku. A jak już kupisz coś co już coś tam oferuje, to znowu na kolumny pieniędzy nie będziesz miał.

Ja mam Harmana/Kardona PM 650 VXI - poczytaj o nim sobie. Nie jest to jakiś oh ah wzmacniacz i jest dosyć ciepły, ale w tematach ludzie podają jakąś poprawioną wersję, która też nie chodzi jakoś drogo. Zje Ci to pewnie do połowy budżetu. Za 600 zł może jakieś kolumny wyrwiesz.

Ja do tego wzmaka używam Dynaudio Contour 1.3 i gra bajecznie.. Co do kolumn.. Ważny jest metraż pokoju w którym będą ustawione + czy mają być podłogowe, czy też monitory. Nie kupuj kolumn, których nie będziesz mógł dobrze ustawić bo nie zagrają tak jak powinny :)

 

Edit: Ja podobnie jak black. Uważam, że za tą kwotę Chyba lepiej chapnąć edifiera, lub poszperać coś w innych aktywnych kolumnach.

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM


 

 

Jak to w końcu jest z tymi wzmacniaczami i omami? Czy mając 2 głośniki po 4 omy one się "dodają", a więc pasują do wzmacniacza 8 om czy powinny być 2 głośniki x 8 omów. Przewertowałem masę artykułów a nigdzie tego nie znalazłem, tak samo jak znalazłem sprzeczne informacje czy łączny W głośników powinień być większy czy mniejszy od W wzmacniacza.
 

 

Impedancja zestawu powinna być dostosowana do wzmacniacza czyli: wzmak 8ohm, kolumny 8ohm.

Jeżeli wzmak jest przystosowany do zestawu 4 ohm to podłączenie kolumn 8 ohm nie zaszkodzi mu. Uzyskamy połowę mocy.

Podłączenie odwrotne czyli wzmak 8 ohm (nieprzystosowany do 4) i kolumny 4 ohm może spowodować spalenie stopnia końcowego.

 

Co mocy zestawu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FkDmtMSCwh4

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

gotowy zestaw Edifier S2000.
 

 

Nie wiem jak kolumienki ale mam wzmacniacz z tego zestawu. Gra bardzo dobrze.
Ludzie jednak bardziej zachwalają drugi składnik zestawu - kolumny, które skalują się wraz ze zmianą zasilania.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...