Skocz do zawartości

drukarka laserowa czarnobiala do biura


Recommended Posts

Witam,

W pracy aktualnie mielismy drukarki samsung scx-4828 aczkolwiek nie ma ich juz w produkcji, jedna z nich akurat nam padla i zastanawiam sie nad zmiana, co byscie polecili?

 

raz testowo mielismy drukarke OKI, co bylo w niej masakryczne to image unit, wiec najlepiej dajcie prosze jakeis propozycje drukarek (jak najbardziej moga byc ze skanerami) gdzie jedynym komponentem wymienialnym jest toner, zeby nie bylo potrzeby kupna i wymiany jakichs image unitow czy innych rzeczy.

 

cena nie gra za bardzo roli, aczkolwiek koszty uzytkowania mile by bylo jak by byly niskie, drukujemy tygodniowo jakies 4-5k kartek a4.

Link to post
Share on other sites

ok oto moje typy na gooshe sheets:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/167Gzldj9IialAzLa1SMLlXwNyI2_PbKZmkH29BE1KIs/edit?usp=sharing

 

raczej bym sie sklanial do tych pozycji co maja tacke na papier na 500 sztuk.

 

czekam jeszcze na wyceny tonerow od mojego suppliera ktory mnie zaopatrywal w te do samsunga, ceny ma nieziemsko male, wiec pewnie dopiero jak mi odpisze cos bede wiedzial i to wplynie na ostateczna decyzje.

 

co mnie mega dziwi to ze M521DN oraz P3015DN sa identyczne prawie, jedynie jedna to jest sama drukarka a druga ma skaner i takie bajery, czemu wiec jest taka wielka roznica w cenie?

Link to post
Share on other sites

Spora różnica w użytkowaniu. Przykładowo ta M ma więcej mb 256, ma kolorowy wyświetlacz typu touch, do tego więcej obsługiwanych formatów druku jak np. B5, C5, C6 DL, A6 i wielu innych, których nie ma p3015dn idąc dalej funkcja: Smartphone Photo Printing i Mobile Printing App no i widoczne funkcja skanera itp. Są to na pierwszy rzut drobnostki, ale w rozwiązaniach biznesowych, którymi są obydwie drukarki to wszystko się liczy i stąd dodatkowe tantiemy. :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No jak najbardziej HP P3015 sprosta takiemu obciążeniu ta M521 będzie na razie droższa w użytkowaniu bo zamienniki tonerów trudno dostępne na razie. Jak będziesz chciał to możesz się zastanowić przy 20k wydruków miesięcznie nad kserem tam też eksploatacja Cie nie zabije.

Co Ty piszesz?Do HP P3015 i M521 pasują dokładnie te same tonery więc skąd jeśli chodzi o kwestię eksploatacji wychodzi dokładnie tak samo.

A jeśli mowa o dostępności zamienników to na pewno są Actisa i Activejeta, proszę http://www.sferis.pl/szukaj.html?q=th-55

Link to post
Share on other sites

Fakt mój błąd nie sprawdziłem dokładnie już z góry założyłem że M521 to modele tych nowych urządzeń HP i nowych tonerów.

Jednak co do podanego linku to mam jedno zastrzeżenie bardzo drogo te tonery tam są :P

Zawsze można szukać taniej chociaż też bym nie przesadzał bo taniej nie zawsze oznacza lepiej :D a dobić drukarkę jakimś tanimi zamiennikami to nie problem
Link to post
Share on other sites

Drukarkę HP LaserJet P3015dn wstawiałem do małego wydawcy gdzie na tek drukarce robili przeddruki do korekt obciążenie było niebotyczne a i tak dawała rade jak widzisz masz też duplex i możliwość wrzucenia do sieci. Tonery tanie jak barszcz poniżej dorzucam też link do sprawdzonego sklepu oraz link do nowej drukarki choć można znaleźć taniej ta drukarkę w wersji używanej . Co prawda nie pisałeś czy używasz oryginalnej czy zastępczej eksploatacji ale wypadku tej drukarki nie ma kompletnie sensu wydawać tyle kasy na eksploatacje sygnowana HP.

 

http://allegro.pl/drukarka-laser-hp-laserjet-p3015dn-ce528a-nowa-fv-i6285896478.html

http://www.globalprint.pl/zastepczy-toner-hp-55x-ce255x-black-p-1712.html

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...