Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie. Jestem nowy na forum bo szukam już od dłuższego czasu odpowiedź na moje pytanie. Mam jeden ze starszych komputerów to trzeba przyznać aczkolwiek nie będę kupował nowego gdyż mnie na to po prostu nie stać. Specyfikacje mojego kompa to:

Karta graficzna: NIVIDIA GeForce GTS 450 (przez chwile bo to chce zmienić)

Procek: Intel Core Duo CPU 3.00Ghz

System: WIN 7 SP1 32 bit 

Płyta główna: Gigabyte P35-DS3

Zasilacz: 420 VAT 

I moje pytanie brzmi czy jeśli karta graficzna którą chce kupić a jest to https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/200.00,499.99,,,,,,,,,30021O659900,8144O434570/1/#product_list

Któraś z tych ale raczej ta pierwsza to czy mój zasialcz "uciągnie" a po drugie co znaczy to GDDR3 i GDDR 5 bo aktualnie ta moja karta jest na GDDR5 a tą co ja chce ma GDDR3 jest to gorsze czy lepsze?

 

 

Link to post
Share on other sites

karta to syf co podałeś lepiej szukać używki  7850 2 gb do 300zł lub gtx660 do 350 zł z nowych nic ciekawego w tej cenie nie znajdziesz a dokładnie jaki to zasilacz ps ile tych tematów jak masz zmieniać na nowa ze sklepu to odpuść se !!!

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle to wątpię, czy ten GT 730 byłby dużo lepszy od GTS 450. Powinny mieć raczej podobną wydajność, baa 450 powinna być nawet lepsza . W tej cenie to najlepiej celować w używki, ale wszystko zależy od modelu zasilacza. Jak jest niemarkowy to trzeba go zmienić.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to SilentLine Q420W 

nie zgadzam sie z tym ze 450 jest lepsza bo ma 1 gb pamieci i nie wyrabia w lespzych grach a z powodu ze wyszedl overwatch chce sobie w niego zagrac poza tym na innych grach pojawiaja sie spadki FPS i jest to spowodowane karta bo w drugim kompie jest 4gb wlasinie ta co podalem i przez 7 dni mi ciagnela mi wszystko bez problemu. Wiec raczej chce cos nowego ze sklepu a nie uzywke bo na uzywanych juz sie przejechalem

Link to post
Share on other sites

nie zgadzam sie z tym ze 450 jest lepsza bo ma 1 gb pamieci i nie wyrabia w lespzych grach

 

Naprawdę? W takim razie po co pytasz o radę? Czyli GT730 4GB = GTX980? Bo pamięć się zgadza? Proszę ja Ciebie, nie gadaj głupot.

 

Jak już NAPRAWDĘ masz kupić coś nowego (zakładam, że to ~500zł, po max. cenie) to celuj w 750Ti. Nie warto, ale cóż. Z używek możesz szukać HD7950, ale cóż Ci z takiej karty jak i procek, i zasilacz nie dadzą rady tego cholerstwa uciagnąć?

 

I z łaski swojej, czytaj na przyszłość regulamin. Tytuł "czy zadziała" nie zachęca do zajrzenia.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzedaj ram , proc ,płytę , kartę . weźmiesz ze 300 zł . Kup i5 2400/2500 tanią płytę i ram ,  do tego hd7850 np . Będzie to kosztowało 800 zł a sprzęt będzie dużo dużo lepszy od tego co masz . Tylko pytanie co na to powie zasilacz . 

Tak jak Koledzy napisali , ilością ramu się nie sugeruj . Producenci wkładają dużo ramu do kart bo jest stosunkowo tani . I kiepski towar wciskają ludziom nie obeznanym w temacie , przy okazji zarabiając sporo kasy . Taka karta np gtx750ti też może mieć 1gb ramu i potrafi być mimo to wiele szybsza od gt730 (źle to ująłem - to jest rakieta w porównaniu z gt730 4gb ) . A odnośnie rodzaju pamięci to gddr3 było stosowany w szybszych kartach z przed 10 lat . W tej chwili minimum do grania to gddr5 i 128bit (np gtx960) żadna nowsza karta nadająca się do grania nie będzie miała wolniejszej pamięci . Ale i tak podstawą w karcie jest jej procesor .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Powiem ci z doświadczenia ( Nividia GT 630 4GB ramu ) - nie patrz na ŻADNĄ kartę Nvidia z samej serii " GT ". To karty widmo - niby są, niby pobierają prąd , niby wyświetlają obraz ale w trakcie grania ich nie widać. Moja 630-stka dopiero po podkręceniu zegarów coś tam się nadawała - Dying light w 720p + najniższe możliwe detale - okolice 30fps noca kilka wiecej, przy ogniu to obrazki oglądałem. Te karty są dobre do komputerów biurowych , gdy używanych jest kilka monitorów.

Próbowałem także gta 5 - 720p najniżej jak tylko się da i rwanie obrazu na Online. Kolega ma pheoma ( nie pamiętam który dokładnie ) i gts'a 450 - gra na średnio/ wysokich w 30-45 fpsach w rozdziałce 1600x900.

 

Jedyna rzecz do której na poważnie się przydała to eksperyment z połączenie z inną kartą - jako procesor physx - jednak z racji że nie wiele gier to wykorzystuje a moja aktualna 970-tka i tak się nudzi przy tytułach w które gram, darowałem sobie i sprzedałem 630-stkę 4gb za 120zł.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...