Skocz do zawartości

Ocena zestawu do grafiki i renderingu ( jaki zasilacz? )


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Grafika 3D, Rendering, Gry, Filmy
  • Maksymalna kwota : Nie gra roli
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W tym miesiącu
  • Których części potrzebuję : Zasilacz, Obudowa, Chłodzenie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Procesor OC w miarę możliwości chłodzenia
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Dwa monitory 4k - LG 27UD68-W
  • Specjalne wymagania : Możliwa rozbudowa w przyszłości do dwóch kart GTX1080
  • Własna propozycja zestawu :

Płyta główna - MSI X99A SLI PLUS

Procesor - Intel Core i7-6800K

Parta graficzna - MSI GTX1080 Gaming X 8GB

Pamięci RAM - HyperX Savage Black XMP 64GB ( 4x 16GB, CL14 )

Chłodzenie - Noctua NH-D15S

SSD - Samsung 850 Evo 500GB

SSHD - Seagate Desktop SSHD 2TB

Kieszeń - Welland ME-751

System - Windows 10 Home 64bit

Zasilacz - ??

Obudowa - ??

 

Witam, pisałem już wcześniej, ale musiałem się chwilowo wstrzymać z zakupem. W sumie to dobrze, bo mogę chociaż najnowsze komponenty po premierach poskładać. Komputer będzie zakupiony na firmę, tak więc cena nie gra tu najważniejszej roli. Większość zestawu właściwie już zaplanowałem, ale potrzebuje pomocy w wyborze odpowiedniego (dobrego) zasilacza, który pozwoli mi na późniejszy upgrade hardware do SLI. Potrzebuje tez waszej propozycji wyciszonej obudowy z możliwością rozbudowy o dodatkowe wentylatory ( nie mniejsze niż 140mm ). Chłodzenie w zestawie pasuje do pracy procesora bez OC, natomiast jakie chłodzenie wodne polecacie dla tego procesora i płyty głównej gdybym chciał podkręcić CPU do 4GHz?

 

Dziękuje z góry za pomoc.

 

 


Co myślicie o takich komponentach do powyższej konfiguracji?:

 

Zasilacz - EVEGA SuperNova 850W

Obudowa - Fractal Design Define R5 Black Window

Chłodzenie - Raijintek Triton Red

Edytowane przez Falcrum
Link to post
Share on other sites

Zmień Pan tego EVO na coś porządnego jak 950 Pro. 

 

Osobiście szedłbym w znacznie tańszego 5820K nawet po to, żeby zmieścić się z w/w SSD

 

Obudowa, PSU może być. Chłodzenie. Nie baw się w kompakty tylko wrzuć coś dobrego od Noctua i już. 

Link to post
Share on other sites

Chłodziwo - odpuść wodowanie ponieważ :

1. Gotowe zestawy typu H100i itd. są nie trwałe - z mojego doświadczenia max.2 lata i po zestawie

2. Custom zestaw LC kosztuje około 4k zł za pełny konkretny zestaw, ale do jego złożenia i późniejszej konserwacji potrzeba co nie co doświadczenia którego pewnie nie posiadasz - zestaw minimum raz w roku powinien być przeczyszczony - generalnie to jest temat dla znawców i entuzjastów

Pozostaje AIR który wbrew pozorom nie jest taki straszny i potrafi zrobić robotę ... mowa oczywiście o najwyższej półce pokroju Noctua D15, którą szczerze polecam. Zanzaczę tylko że D15S to nie jest to samo co D15 - "eSka" jest niższa i słabsza

 

Dyski 

Olej HDD i kupuj tylko SSD - na system i programy 950PRO 512GB, na resztę zwykłe SSDki 2,5" typu 850PRO, Crucial MX200 w rozmiarach 512GB / 1TB - zależnie ile potrzebne jest przestrzeni tyle dysków zakupić i łączyć w macierz RAID.

Jak potrzebne mobilne dyski to Samsung na USB3.1 ma ciekawe zewnętrzne SSD, ale nie pamiętam teraz ich nazwy.

 

OS

WIN7 PRO - jak coś masz zawsze opcję upgrade do win10PRO  za free, ale zyskujesz na stabilności i zgoności softu - może za jakis czas win10 będzie w pełni funkcjonalny, na teraz polecam wyłącznie win7 pro

 

Zasilacz

Corsair Seria AX - teraz kwestia mocy - AX860 będzie że tak powiem na styk pod SLi i całą resztę, ale jak ma być zapas to myślałbym raczej o AX1200, lub najlepszym jaki jest - AX1500, tylko to już przerost formy nad treścią :)

 

Buda

Phanteks ma kilka ciekawych modeli, ewentualnie Fractal / Corsair / inwin / lian li ... itd.Oczywiście coś większego bym polecał  ;)

 

CPU

2k zł za 6 jajek to nie jest zła cena, problem w tym że ten model ma tylko 28 lini PCI-E - jak dla mnie kastrat i lepiej już kombinować ze starszą generacją : 5930K z 40 liniami
Model 6850K odradzam ze względu na zbyt wysoką cenę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...