Skocz do zawartości

Wymiana Karty Graficznej (GTX 970 vs. Radeon RX 480)


Recommended Posts

@up

To nie jest zwykły adapter, tylko konwerter obrazu. i kosztuje ponad 50zł...

To jest zwykła przejściówka:

http://allegro.pl/tv34-przejsciowka-dvi-na-vga-adapter-female-i6116203640.html

i gdybyś musiał z niej skorzystać to by ci nic nie dała.

 

Oczywiście bo to DVI-I ale adapterów hdmi -> vga jest sporo i w cenie 25-60 spokojnie można dostać. Co oznacza bezproblemowe połączenie monitora VGA za marne grosze ( a nie jak ktoś na tym forum napisał, że konwerter za 300 zł +) A Ty napisałeś, że nie będzie pasować :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale jak dla mnie cena jest ok, wydajność jak GTX980 plus te 6GB. 

Ale tylko ewentualnie referencyjnego GTX 980, a i to nawet nie wszędzie. Z podkręconym GTX 980 1060-tka nie ma szans.

 

Ceny zdecydowanie nie są "okej" - na mindfactory.de masz Palita GTX 1060 za 1220 zł,

ten sam model na morele.net kosztuje 1389 zł.

 

Autorskie RX 480 już dla mnie wydają się ciekawsze niż te 1060, a prawie napewno bardziej przyszłościowe. Ale jak zamierzasz wymienić kartę za jakiś rok, i liczy się dla ciebie mniejszy pobór prądu, to raczej nie masz czego żałować. No i wciąż pozostaje kwestia zbyt wysokiej ceny RX 480 w PL.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ale tylko ewentualnie referencyjnego GTX 980, a i to nawet nie wszędzie. Z podkręconym GTX 980 1060-tka nie ma szans.

 

Ceny zdecydowanie nie są "okej" - na mindfactory.de masz Palita GTX 1060 za 1220 zł,

ten sam model na morele.net kosztuje 1389 zł.

 

Autorskie RX 480 już dla mnie wydają się ciekawsze niż te 1060, a prawie napewno bardziej przyszłościowe. Ale jak zamierzasz wymienić kartę za jakiś rok, i liczy się dla ciebie mniejszy pobór prądu, to raczej nie masz czego żałować. No i wciąż pozostaje kwestia zbyt wysokiej ceny RX 480 w PL.

 

 

RX480 jest ,,przyszlosciowy,, to cos ledwo co nawiazuje walke z antycznym 2 letnim GTX970 w przestarzalej technologi zeby bylo smieszniej ten przyszlosciowy gniot w ponad 40% grach przegrywa wydajnosciowo z gtx970 dodac do tego ZEROWE OC tempratury 93c glosnosc wiekszy pobor energi i nawazniejsze skandaliczne droga cene kup RX480 jak ci poleca kolega wyzej #betterRed bedziesz gral w 3/4 GRY KTORE OBSLUGUJA DX12 z czego jeden to hicior jak ashe of singularity opps to nie jest gra to benchmark tak w ogoel w wszystkich grach na dx12 1060 jest rowniez szybsza oprocz singularity nawet przegranai pisanego pod radeoan hitmana ze o tomb raider nic nie napisze

 

 

i przestan podawac ceny do zagranicznych sklepow 99,9% uzytkownikow na tym forum mieszka pracuje uczy sie placi podatki chodzi do lekarza robi zakupy w polsce a nie w niemczech nie zarabia srednio 10ty euro nie posiada 19% podatku VAT tylko 22% placi najdrozej w europie za energie elektryczna gaz paliwo etc... to ze ceny ,,elektroniki,, sa duzo tansze w niemczech niz w polsce to innym temat

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RX480 jest ,,przyszlosciowy,, to cos ledwo co nawiazuje walke z antycznym 2 letnim GTX970 w przestarzalej technologi zeby bylo smieszniej ten przyszlosciowy gniot w ponad 40% grach przegrywa wydajnosciowo z gtx970 dodac do tego ZEROWE OC tempratury 93c glosnosc wiekszy pobor energi i nawazniejsze skandaliczne droga cene kup RX480 jak ci poleca kolega wyzej #betterRed bedziesz gral w 3/4 GRY KTORE OBSLUGUJA DX12 z czego jeden to hicior jak ashe of singularity opps to nie jest gra to benchmark tak w ogoel w wszystkich grach na dx12 1060 jest rowniez szybsza oprocz singularity nawet przegranai pisanego pod radeoan hitmana ze o tomb raider nic nie napisze

 

 

i przestan podawac ceny do zagranicznych sklepow 99,9% uzytkownikow na tym forum mieszka pracuje uczy sie placi podatki chodzi do lekarza robi zakupy w polsce a nie w niemczech nie zarabia srednio 10ty euro nie posiada 19% podatku VAT tylko 22% placi najdrozej w europie za energie elektryczna gaz paliwo etc... to ze ceny ,,elektroniki,, sa duzo tansze w niemczech niz w polsce to innym temat

XXDDDDXDXD WTF 

chłopie RX 480 jest bardziej przyszłościowe WTF w (teori)

1 więcej Vramu

2 więcej kuni pod maską 5,5 Tflopa (1060=3,3)

3 większa przepustownośc 

4 większa uniwersalność 

5 wyższa wydajność w PRZYSZŁYCH grach (sorry ale w grach dx 12 i vulcanie Msi 1060 miniOc dostaje od referencyjnej 480-tki)

                                                                         (..Ps nowy tomb to pseudo dx12..) 

co do poboru prądu polecam zmienić żarówki bo to różnica 15-25w która zwykła żarówka zużyje to w 15min temp ma wyższe bo dostępne są tylko referenty które zawsze się grzeją a z oc jest problem gdyż pierwsza rewizja radeonów ma problem natury technicznej tak jak ty problem natury biologicznej  

 

 

1060 jest rowniez szybsza oprocz singularity nawet przegranai pisanego pod radeoan hitmana ze o tomb raider nic nie napisze

 

tu to już doyebalej jak lysy o kant pilki na 8 znanych serwisów IT które testowały TYLKO W JEDNYM 480 przegrała Z 1060 I TO AŻ 9 FPS  a tym serwisem jest PClol z którego tu sie pojawiłeś a z tym tombem też już nic nie napisze bo to jedna z najgorzej zoptymalizowanych gier 2016 roku 

na 8 serwisów tylko na pclol 480 sromotnie przegrywa w dx 12 na innych raz tak raz tak ale w dx 12 częsciej 1060 jest pod

radeonem 

dziękuje bardzo pana maniux'a pozdrawiam szczerze moim palcem wskazującym drogę na www.pclol.pl

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

spokojnie w tej sprawie napisałem tylko ten jeden ostatni post nie zamierzam tracić na niego nerwów napisałem prawdę i tyle ale jak przeczytałem co tam nawypisywał to sorry ale trzeba mieć jakiś umiar w wypisywaniu bzdur tym bardziej na portalu it gdzie jest dużo osób które to ogarniają i wiedzą że to bzdury ale wejdzie taki jeden ziomuś z agd rtv i <<o nvidia jest lepsza więc kupie i będę o tym rozpowiadał> a potem skończy z gt 730 mimo że w tej cenie ma 250/x które jest 2x takie itp idp. 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie GTX 1060 na chwilę obecną najbardziej się opłaca. Z RX 480 zrezygnowałem bo już mi się czekać nie chce a i DX12 nie będę używał bo nie planuje przejścia z Win7. 

 

Karta do 1500 jaka ? No jak dla mnie to tylko GTX 1060. 

 

Jak się okaże że będzie słabo z tą kartą to tylko nadrobię zaległości w grach i rzeczywiście coraz głośniej będzie o DX12 w nadchodzących tytułach to się sprzeda i już  8-)

 

Aha jeszcze RX 480 też zrezygnowałem bo podobno ma jakiś narzut na procesor? coś takiego a jak widać FX 8320 do najnowszych nie należy.  

 

Dawać mi tą kartę szybciutko  :D

Link to post
Share on other sites

Witam,może nie na temat,ale ktoś wspominał o podłączeniu monitora kablem D-Sub (VGA) z ww kart które mają HDMI lub DVI ,ja ostatnio miałem dylemat jak podłączyć taki monitor z płytą gł. która ma DVI i HDMI,

Zakupiłem takie coś najtańsze jakie znalazłem i spisuje się wzorowo na płycie gł. jak i już po sprawdzeniu na karcie (obecnie R9 380)

i na pewno się przyda przy GTX 1060 a może ciut lepszej.

Link adaptera/konwertera http://allegro.pl/ab2-konwerter-adapter-z-hdmi-na-vga-d-sub-full-hd-i6015584323.html

Link to post
Share on other sites

@tobexor

Czy to nie Ty trollowałeś w komentarzach na pclabie pod jednym z testów? Z 50x wrzucałeś ten sam komentarz...

Ja widzę 2 trolle

 

nv - maniuox

amd - tobexor

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

xd może trochę ale znowu byli jedynym serwisem it na którym AMD przegrało z odpowiednikiem w prawie każdej grze 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jest w końcu  8-) a więc od wczoraj posiadam GTX 1060 G1 Gigabyte za 1440zł. Co mogę powiedzieć karta wielka w porównaniu do GTX 460 :D cicha ledwo co zmieściłem ją do Zelmana Z11 Plus.

 

Co do wydajności hmm powinno być lepiej stawiam że procesor FX 8320 już się podaje. 

 

Wiedźmin 3 na Umber bez Hair coś tam 50-60FPS z Hair 40FPS

GTA 5 około 40FPS z czego jak tylko MSSA czy coś takiego zmniejszę to zaraz 60FPS. 

 

Ogólnie jestem zadowolony z karty myśle że jak tylko wymienię procesor na coś lepszego to będzie to stałe 60FPS :D 

 

Wyniki z FHD oczywiście. 

 

A to obecny mój zestaw  8-)

 

PROCESOR - AMD FX-8320 

PŁYTA GŁÓWNA - MSI 760G-P43 

RAM - KINGSTON HYPER X 8GB DUAL CL9

DYSK TWARDY - SEAGATE 1TB 7200RPM

KARTA GRAFICZNA - GeForce GTX 1060 G1 Gigabyte 6GB

OBUDOWA - ZALMAN Z11 PLUS 

SYSTEM OPERACYJNY - Win7 Ultimate 64Bit 

MONITOR - LG 1920x1080 

Link to post
Share on other sites

Ten procesor może faktycznie ją ograniczać często.

 

Mam pomysł: uruchom 3DMark, test FireStrike standard, i sprawdź jak głośna karta się robi na Graphics Test 1.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...