Skocz do zawartości

Wymiana Karty Graficznej (GTX 970 vs. Radeon RX 480)


Recommended Posts

Witam!

 

1. W najbliższym czasie planuje wymianę karty graficznej na nową. Kwota jaką dysponuje to 1500zł. 

 

2. Karta ma być tylko pod gry. GTA V, Wiedźmin 3, Call of Duty i reszta nowych tytułów. 

 

3. Posiadam zasilacz firmy CHIFTEC 500W.

 

4. Obecne specyfikacje komputera to:

PROCESOR - AMD FX-8320 AM3+

PŁYTA GŁÓWNA - MSI 760G-P43 AM3+

RAM - KINGSTON HYPER X 8GB DUAL CL9

DYSK TWARDY - SEAGATE 1TB 7200RPM

KARTA GRAFICZNA - GeForce GTX 460 Gigabyte 1GB

OBUDOWA - ZALMAN Z11 PLUS 

SYSTEM OPERACYJNY - Win7 Ultimate 64Bit 

MONITOR - LG 1920x1080 rozdzielczość w której gram

 

5. Chciałbym wymienić kartę graficzną na model GeForce GTX970 G1 Gaming Gigabyte czy ta karta będzie dobrze współpracować z resztą sprzętu i czy zasilacz wystarczy? Konkretnie czy pogram na full detalach w Wiedźmina 3 czy GTA 5 w rozdzielczości 1920x1080?

 

6. Dużo osób twierdzi żeby poczekać do premiery RX480 bo karta ma być podobno lepsza i tańsza od GTX970. Jak myślicie czy warto poczekać to tej premiery i kupić RX480 czy raczej GTX? I czy wgl jest szansa na spadek ceny GTX po premierze RX? 

 

7. Za wszelką pomoc i sugestie dziękuje. 

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerz czy poczekasz to zależy tylko od ciebie bo trudno kogoś przekonać do 480 bez tłustych faktów jej wydajności ale cena 970 na pewno spadnie lub ją wycofają gdyż w tym miesiącu wpada również  1070 

w przyszłości wypadałoby również zmienić buldożera na zena lub skylake 

na teraz wiadomo wydajność teoretyczna to ponad 5 tflops niższy pobór prądu o 4,5 gb vram więcej i cena na poziomie 200-249 $ 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Hm skoro twierdzicie że cena GTX spadnie a RX 480 może okazać się wydajniejszy to poczekam chociaż korci mnie pojechać do sklepu wziąć 970 i pograć w nowe gry. Mój GTX460 niestety już nie daje rady. 

 

Powiedźcie mi jeszcze proszę czy zasilacz 500W wystarczy ewentualnie do tych kart? i czy dajmy przykład na tym GTX970 G1 da radę odpalić Wiedźmina na FullDetalach w 1920x1080 ze śr.40fps?  Zdaję sb sprawę że obecny procesor może spowalniać tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Hm skoro twierdzicie że cena GTX spadnie a RX 480 może okazać się wydajniejszy to poczekam chociaż korci mnie pojechać do sklepu wziąć 970 i pograć w nowe gry. Mój GTX460 niestety już nie daje rady. 

 

Powiedźcie mi jeszcze proszę czy zasilacz 500W wystarczy ewentualnie do tych kart? i czy dajmy przykład na tym GTX970 G1 da radę odpalić Wiedźmina na FullDetalach w 1920x1080 ze śr.40fps?  Zdaję sb sprawę że obecny procesor może spowalniać tą kartę.

Ale co Ci z GTX970 który jest, lekko ujmując - kastratem, który dostaje zadyszki w DX12? Kupno nowego GTX970 ze sklepu to totalne nieporozumienie, nawet na allegro GTX970 w cenie 1100zł nie jest 'okazją'.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

To może inaczej jaką kartę graficzną w cenie do 1500zł opłaca się kupić? Na GTX 1070/80 mnie nie stać. 

 

Karta ma być do gier na rozdziałke 1920x1080. 

 

Piszesz że się nie opłaca to jaką się opłaca? Myślałem o GTX980 ale też mnie nie stać a nie wiem czy po premierze RADEONA cena spadnie do 1500zł w co wątpię. 

 

No chyba że RX480 okaże się wydajną kartą to raczej w nią zainwestuje. 

Link to post
Share on other sites
Ale co Ci z GTX970 który jest, lekko ujmując - kastratem

Kastrat, nie kastrat w FullHD nie powinien mieć problemów.

 

 

 

nawet na allegro GTX970 w cenie 1100zł

Jeśli chodzi o ceny, to z dzisiaj:

MSI 970 poszła za 950zł z długą gwarancją.

Asus 980 poszedł za 1200zł i też z gwarancją.

 

Więc jak dobrze poszukać to można znaleźć niezłe okazje.

 

Jeśli chodzi o konkurencyjna R9 390 to aukrat nie widziałem, żadnych okazji (wszystko 1200+) jeśli chodzi o używki, tak jakby nikt nie wyprzedawał :D

 

 

 

dostaje zadyszki w DX12

A tych gier to jest dosłownie parę sztuk.

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Pewnie tak ale należę do tej grupy gdzie używka nie wchodzi w grę może i to głupie tak mam wolę nową.

 

Poczytałem i doszyłem do tego że czekam do premiery RX480 i się zobaczy jak ta karta zbierze dobre opinie to chyba się na nią skusze w wersji 8GB. Ewentualnie GTX980 o ile stanieje lub GTX970 jak cena 980 nie zmaleje a RX zawiedzie. 

Link to post
Share on other sites

GTX 970 to dobra karta ale zaczekałbym na 480 czy 480X cena jaką podali 200 dol za 4GB i ok 229 za 8GB czyli u nas będzie to ok 1100-1300zł , wg zapowiedzi ma wydajność " ponoć " 980Ti choć ciężko mi w to uwierzyć..... obstawiam że 480 będzie wydajniesze lub podobne do 970 a 480X będzie zbliżał się do poziomu 980.

 

Skoro 1070 jest na poziomie 980Ti i kosztuje 379 dolców to jak karta za 229 ma mieć taką samą wydajność ? to nierealne.....

 

Sam chce kupić 1070 ale chyba sobie poczekam dłużej do 29 czerwca bo jak to prawda to 1070 przecenią z 379 na 229 ;) - 150 dolców :D

 

wg przecieków 480X wyciąga ok 18tyś przy 20tys 980TI to i tak dobry wynik.....

 

480 to coś lepszego jak 970 a słabsze jak 980

 

480X w CF zbliżą się do 1080

 

 

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_newsy/2016-06/PM/amd-radeon-rx-480-wydajnosc-3dmark-11.jpg

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nowe radeony względem OC 

1. Będą się kręcić max 10-15% bo GCN nie lubi wysokich taktów 

2 Będą się kręcić jak gimbus po ddenaturacie pod względem 16nm nvidii 14 amd(FinFET) ma bardzo niskie taktowania 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie minęło już troszkę czasu od ostatniego wpisu a ja dalej cisnę w GTA V na low   :)

 

Mam pytanie jak na obecną chwile prezentuje się RX 480 chodzi mi o wycieki ? Cena karty to podobno 229 dolarów za 8GB i 199 z 4GB. 

 

Opinie są podzielone jedni piszą że coraz gorzej z tą kartą inni że będzie to hit a i co niektórzy że GTX970 dalej będzie lepszą opcją. 

 

Panowie którzy się znają na parametrach kart to jak to jest na obecną chwile ? 3 lata na GTX460 już mnie nosi z kupnem nowej  :D

Link to post
Share on other sites

nic się nie zmieniło przecieki dalej mówią o dużej wydajności jak na ten przedział cenowy wydajność ma zbliżać się do 980 a po OC ją przegonić, zostało tylko 7dni.

 

Moim zdaniem na 99% będzie wydajniejsza od GTX 970 i do tego tańsza oraz bardziej dostępna jak GTX 1070 i 1080.

NV wystraszyła się i na szybko wydała 1070 oraz 1080 jak widać jest problem z dostępnością tych kart to była tzw premiera papierowa, mam tylko nadzieje że AMD wykorzysta to i odzyska trochę rynku bo obecnie jest to 78% NV vs 22% AMD chciałbym by było po 50% ale to tylko marzenie ;) AMD tak szybko nie odzyska rynku.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

wydajność ma zbliżać się do 980 a po OC ją przegonić
Ale nie naginajmy faktów. OD POCZĄTKU było mówione że rx ma byc pomiędzy 970 a 980, wiec przy dobrych wiatrach po OC będzie miał wydajność 980. Nie bedzie jej przeganial. 

 

 

wydajność ma zbliżać się do 980 a po OC ją przegonić
Ale nie naginajmy faktów. OD POCZĄTKU było mówione że rx ma byc pomiędzy 970 a 980, wiec przy dobrych wiatrach po OC będzie miał wydajność 980. Nie bedzie jej przeganial. 
Link to post
Share on other sites

Zabawne a jak jest różnica miedzy GTX 970 a GTX 980 ? bo o ile wiem to niewielka to nie co teraz gdzie między 1070 a 1080 jest spora różnica 25%i więcej.

 

Wg przecieków po OC bedzie miał wydajność zbliżoną do 980Ti ( choć tutaj bym na ten news popatrzał chłodnym okiem )

 

powtarzam te dane są niepotwierdzone ale wszystkie znaki wskazują że GTX 980 po OC będzie = RX 480 po OC za cene 1100zł :)

 

GTX 980 odchodzi do lamusa i za rok będzie już słabszy od RX 480 standardowo u NV sterowniki są optymalizowane pod nową serie PASCAL. Dodam nawet iż karty 4GB będą w odwrocie programiści będą projektować gry na więcej jak 4GB więc wolałbym dopłacić do RX480 te 200zł. GTX 980 z 4GB nie ma przyszłości i prawa bytu, oczywiście mowa o ustawieniach wysokich. Karty te nie są już produkowane to prawie 2 letni Dziadek ;)

 

AUTOR: wg tego co podawali niereferenty mają pojawić się od razu razem z referentami wiec tak GIGABYTE będzie.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Fajnie dzięki za odpowiedź  ;)  

 

Odświeżę jeszcze temat w dniu premiery gdy ludzie zaczną je testować to pomożecie mi dokonać ostatecznego wyboru. No to czekamy jeszcze 7dni  


Cze ponownie  ;)

 

Lada moment polska premiera RX480 

 

Są już zagraniczne testy RX no i niestety nie jest za dobrze RX480 8GB gorszy od GTX970 OC :cry: . Podobno cena RX 8GB będzie wysoka. 

 

Jeszcze 2 godziny i pomagacie w wyborze kary  ;)

Link to post
Share on other sites

No i gdzieś Ci wszyscy eksperci/jasnowidzowie znikneli... 

 

Nowy Radeon miał być blisko GTX980. a tu tylko trzyma się na poziomie 970. Fakt, że na DX12 radzi sobie całkiem nieźle i w takim hitmanie jest niby te 10 fpsów więcej, ale na DX11 sprawa wygląda już troche inaczej. Jak dla mnie GTX970 po OC nadal wygląda lepiej niż RX480... a cena będzie praktycznie taka sama.

 

Tyle czekasz i zwlekasz z tym kupnem karty i powiem Ci, że ja już się nie raz przejechałem na opiniach forumowych "ekspertów" z benchmarka...

 

A teraz jeszcze zalecą Ci czekać na premiere GTX1060... i tak dalej i tak dalej.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...