Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze!


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 FeX

FeX
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 07:55

*
Popularny

Wstęp do recenzji

 

Po czasie suszy i audionieurodzaju przyszła chwila kiedy mam znów na biurku trochę sprzętu. Muszę przyznać, że japa bardziej mi się cieszyła zanim sprzęt dostałem, niż teraz, gdy trzeba z takiego sporego porównania wyciągnąć jakieś wnioski.

 

Niejednokrotnie miałem wrażenie, że czynników wpływających na odbiór danego sprzętu audio jest znacznie więcej niż sama jakość dźwięku, komfort, ergonomia, wykonanie. Wiele osób kieruje się zupełnie innymi motywacjami przy wyborze sprzętu np. miłośnicy danej marki, osoby z zapędami snobistycznymi, czy esteci, którzy cenią sobie wygląd. Warto to wszystko brać pod uwagę, aby potem nie było zdziwienia, gdy słuchawki tak przez kogoś zachwalane zwyczajnie się nam nie spodobają. Wynika to także z faktu, że jakość dźwięku sama w sobie jest niemierzalna, ludzkie zmysły zawodne, a gusta często niezrozumiałe J Ja sam staram się podchodzić do każdego sprzętu obiektywnie, co nie zawsze jest rzeczą prostą. Poniższy tekst to w gruncie rzeczy opinia na temat sprzętów, które miałem okazję posłuchać J

 

Recenzja właściwa :)

 

Tym razem posłuchałem sprzętów, które oferują świetną korelację jakości i ceny, a przez co mogą stanowić konkurencję dla znanych i renomowanych modeli słuchawek w klasie premium. Może się to wydawać nieco niestosowne, żeby chiński sprzęt kosztujący 100-200zł stawiać razem z Beyerdynamicami, AKG, Sennheiserami itp. na jednej półce, a jednak ma to więcej sensu niż się wydaje.

 

Do odsłuchu podchodziłem 3 razy i za każdym razem miałem nieco inne spostrzeżenia J Potrzeba jednak czasu, aby dobrze poznać sprzęt, dokładnie go przetestować. Bardzo ubolewam nad faktem, że wiele słuchawek, które miałem okazję posłuchać wypada z rynku i przestają być produkowane. Prezentują wysoki poziom jakościowy zbliżony do słuchawek premium, a kosztują przy tym ułamek ich ceny.

 

Pod lupę trafiły:

 

AIM SC808 – fabryczny

AIM SC808 + 2x Burson V5 + 2x OPA301b

Superlux HD330 – zmodowane

Superlux HD668B – zmodowane

Takstar Pro80 – fabryczne

Takstar TS-671 – zmodowane

ISK HF2010 aka Takstar Hi2050 – fabryczne

SOMiC V2 – fabryczne

Beyerdynamic DT990Pro – zmodowane

Kabel do słuchawek Cordial CMK 422 Twin

 

 

AIM SC808 (fabryczny) vs AIM SC808 + 2x Burson V5 + 2x OPA301b

 

 

Na pierwszy rzut porównałem karty dźwiękowe. Są to dwie sztuki AIM SC808 różniące się wpiętymi wzmacniaczami operacyjnymi. Jedna z nich jest wersją fabryczną, a druga posiada zamontowane bardzo rozbudowane opampy Burson V5 oraz OPA301b, które dość szybko stały się bardzo popularne ze względu na oferowaną jakość. Same wzmacniacze operacyjne są droższe od karty, więc wydaje mi się, że można od nich wiele wymagać :) Karty podłączone, podpis cyfrowy sterowników wyłączony, więc obie mogą pracować jednocześnie.

 

AIM SC808 to karta dźwiękowa oferująca świetną jakość w przystępnej cenie, która jest 2x niższa od porównywalnych produktów Asusa. To chyba jedno z najbardziej opłacalnych źródeł dźwięku, jakie kiedykolwiek miałem i które spokojnie może być uznane za świetny entry-level świata audio.

O samej karcie możecie sporo znaleźć w sieci, rozpisał się o niej Audiofanatyk, więc ja sam bardziej skupię się na różnicach pomiędzy wydaniem fabrycznym, a tym na mega opkach J

 

Początkowo byłem nieco sceptyczny co do zmian jakie mogą zaoferować opampy za bagatela 600-700zł, bo przecież to raptem kilka elementów samej karty, a cena lekko mówiąc powala na kolana. Podczas odsłuchu jednak zmiany z każdą chwilą stawały się bardziej słyszalne. Różnice, które zanotowałem według mnie rozgraniczają sprzęt świetny od genialnego. Zamontowana opampy są tutaj wisienką na torcie.

 

Na czym polegały te różnice? Przede wszystkim na świetnej prezentacji przestrzennej oraz holografii. Z dobrymi słuchawkami jesteśmy w stanie palcem wskazywać rozmieszczenie instrumentów. Scena nabiera trzeciego wymiaru, a dźwięk staje się bardziej efektowny. Jeszcze lepiej są akcentowane szczegóły i detale, chociaż w fabrycznej wersji już było z tym naprawdę dobrze. Tonalność karty nie zmienia się dosadnie, dół ma nieco większy impakt. Zwykły SC808 gra świetnie, ale z Bursonem V5 i OPA301b ta karta zaczyna czarować. Osiągamy tutaj poziom M-DACa, który według mnie brzmiał podobnie, ale miał o dziwo słabsze wzmocnienie J Karta w takiej postaci może konkurować z wieloma dedykowanymi sprzętami typu DAC/AMP za kilka tysięcy, nie widzę ku temu przeciwwskazań. Czy aby nie przesadzam zapytacie? AIM SC808 z dodatkiem 2x LME49720 + LM4562NA już grał na poziomie takiego Cayina HA-3, porównywałem je bezpośrednio i zwyczajnie nie widziałem sensu, aby Cayina HA-3 sobie zostawiać. Zjawisko takie nie powinno mieć miejsca biorąc pod uwagę jego cenę, no ale jak widać bardziej zaawansowane konstrukcje za które przyjdzie nam trochę zapłacić niekoniecznie muszą być adekwatne jakościowo.

 

Trzeba też pamiętać o tym, że te małe kostki służą temu, aby dopracować brzmienie, nadać mu ostatni szlif, wycisnąć to co ma nam karta do zaoferowania, nie zmieniają one diametralnie brzmienia karty. Z doświadczenia wiem, że znacznie łatwiej wyłapujemy różnice, gdy porównujemy sprzęt słaby/przeciętny do tego dobrego/bardzo dobrego. Znacznie trudniej jest porównywać sprzęty, które zaczynają oferować już dźwięk nieprzeciętny oraz jakościowo dopracowany. Zestawienie AIM SC808 z V5 i OPA301b pokazało, że karta posiada ogromny potencjał do przeróbek i usprawnień, co spodoba się osobom lubiącym takie zabawy J

 

Czy warto zakupić te opampy? Na to pytanie nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego na jakim sprzęcie przyjdzie nam odsłuchiwać, od naszego zaawansowania w sferze audio, czy też miejsca jakie zajmuje muzyka w naszym życiu. Każdy ma inne podejście i tak naprawdę każdy potrzebuje czegoś innego. Jeśli muzyka jest dla nas jakimś dodatkiem, tłem, nie specjalnie zwracamy uwagę na złożoność nagrań lub po prostu słuchamy muzyki dla niezobowiązującej rozrywki to możemy spokojnie poprzestać na fabrycznym SC808. Jeśli znów chcemy zajrzeć w głąb nagrań, umiejscowić się na sali koncertowej, wyłapywać różne smaczki to te wzmacniacze operacyjne będą wyjściem optymalnym dla posiadaczy tej karty i pozwolą przenieść jakość na następny poziom.

 

4EjfUuz.jpg?1

 

G2Frv5g.jpg

 

qZo4yhC.jpg

 

Superlux HD330 – zmodowane

 

 

Opis modyfikacji:

Gniazda jack wstawione w muszle

Pełen recabling wewnętrzny

Wyłożenie muszli płatkami kosmetycznymi

Wstawione rurki rezonansowe

Założone nausznice skórkowe HM5

 

 

Jestem pełen podziwu, jak dobrze mogą grać te słuchawki. To typowe rozrywkowe brzmienie okraszone bardzo energicznym dołem. Pamiętam je jako ciemne, basowe, jednak ta sztuka zupełnie przełamuje to spojrzenie. Może to być także spowodowane faktem, że słuchawki te czasem nie były powtarzalne, dwie nowe sztuki potrafiły zagrać inaczej. Bardzo przyjemne nieco V-kowe brzmienie, czytelne, wyraźne z fajnie zaznaczoną górą. Bardzo dobrze sprawdzają się w elektronice i cięższej muzyce. Słuchawki mają pancerną budowę a odpinane kable i wymienione nausznice na skórkowe HM5 znacznie poprawiły komfort użytkowania. W słuchawkach zostały przeprowadzone modyfikacje wewnątrz muszli mające na celu poprawy brzmienia i jak widać udało się tego dokonać.

 

uOXTj8r.jpg

 

TvzGoNZ.jpg

 

Jvsvun2.jpg

 

 

 

Superlux HD668B – zmodowane

 

 

Opis modyfikacji:

Pełen recabling symetryczny z pominięciem pałąka

Założone nausznice welurowe AKG K240

 

 

Te słuchawki mam już długi czas. Od samego początku z welurowymi padami AKG K240, a ostatnio wykonałem recabling, gdy stary kabel uległ uszkodzeniu. W swej cenie to naprawdę dobrze brzmiące słuchawki, które potrafią odwdzięczyć się , gdy podłączymy je pod lepsze źródło. Są bardziej wyrównane niż wspomniane wcześniej HD330, basu jest nieco mniej, ale nadal ma dobry atak. Nie są też tak bezpośrednie, całkiem nieźle reagują na zabawy w EQ. Zauważyłem jednak, że z czasem te słuchawki się uspokajają i wyższa średnica, która mogła trochę przeszkadzać z czasem łagodnieje. Te Superluxy są jak wino :P

 

wMJWQ6v.jpg

 

LK01GGI.jpg?1

 

 

 

Takstar Pro80 – fabryczne

 

 

Te słuchawki są już owiane legendą. Uchodziły i nadal uchodzą za jedne z lepszych zamkniętych słuchawek na rynku. Oferują monitorowe brzmienie, są bardzo detaliczne oraz mają niezłe pokłady basu. Góra jest dość mocno rozciągnięta i nadaje słuchawkom charakteru. Świetnie sprawdzają mi się w elektronice i potrafią tutaj naprawdę wiele pokazać. Słuchawki rześkie, nieco funowe, ale przy tym świetne detaliczne. Wykonanie słuchawek na bardzo dobrym poziomie, pałąk jest metalowy, bazują one na modelach Beyerdynamica. Słuchawki te posłużyły firmie HyperX do stworzenia ich rebrandu – HyperX Cloud.

 

wWH5Vw8.jpg

 

RwpDBPa.jpg

 

 

 

Takstar TS-671 – zmodowane

 

 

Opis modyfikacji:

Gniazda jack wstawione w muszle

Pełen recabling wewnętrzny

Płatek kosmetyczny w muszli naprzeciwko przetwornika

Zaklejenie otworu w zaślepce magnesu

Zaklejenie 1/4 otworów na ramce trzymającej przetwornik

 

 

Charakter tych słuchawek jest zgoła odmienny. Nastawione są na przepastną wręcz prezentację oraz rozmach sceny. Jest to ich główna zaleta, po założeniu czujemy się jakbyśmy byli na sali koncertowej, a instrumenty brzmią bardzo realistycznie. Skrzypce czy też struny gitar dają wrażenie, jakbyśmy słuchali ich na żywo. Słuchawki te są naprawdę sporych rozmiarów, chyba to największe muszle, jakie miałem na swej głowie J Nastawione są na średnicowy przekaz z lekkim pominięciem skrajnych pasm, ale mimo to całokształt słuchawek jest znakomity. Genialnie sprawdzą się przy oglądaniu filmów czy słuchaniu bardziej emocjonalnej muzyki granej na żywych instrumentach. Niewiele im brakuje do określenia „nausznych głośników” J

 

rm1AHAe.jpg

 

JiCut5z.jpg

 

5CfaVDg.jpg?1

 

 

 

 

ISK HF2010 aka Takstar Hi2050 – fabryczne

 

 

ISK HF2010 to rebrand Takstarów Hi2050, które z kolei są otwartą wersja Pro80. Budowa tych słuchawek jest także bardzo podobna, muszla posiada perforowaną nasadkę, a same słuchawki posiadają całkiem niezłe welurowe pady. Obicie pałąka jest nieco inne, ale to tylko estetyka. Słuchawki tonalnie są jasne, jaśniejsze od Pro80. Słyszy się od razu, że priorytetem są wyższe częstotliwości oraz analityczne brzmienie. Bas jest dobrze kontrolowany, jego ilości są zrównoważone, stanowi bardzo przyjemne tło. Niestety w moim odczuciu charakter tych słuchawek jest dość specyficzny, brakuje mu dociążenia, wypełnienia środkowego pasma, a do tego miałem wrażenie tunelowego pogłosu. Modami podobno można poprawić ich brzmienie, ale ze względu na całkiem silną konkurencję w tym budżecie nie myślałem nawet o tym J Słuchawki te nie dają mi tyle radości przy słuchaniu, grają dość sztucznie, brak im nieco „mięsa” w dźwięku.

 

 

SOMiC V2 + Nausznice HM5

 

 

Jest to ostatnio mój faworyt wśród słuchawek z Chin do 200-300zł. Słuchawki są zbudowane naprawdę solidnie, wykonanie jest znacznie lepsze od Superluxów. Regulacja pałąka jest precyzyjna, nie zabrakło tutaj metalu. Widełki pozwalają na obrót muszli, a tym samym można złożyć słuchawki na płasko. Waga tych słuchawek przez to jest tez nieco większa, ale nadal to bardzo komfortowe słuchawki. Razem ze słuchawkami dostajemy w zestawie welurowe pady oraz skórkowe już na słuchawkach. Jedyne co mnie razi obecnie to strasznie długi kabel, który ma 3m i wala się wszędzie, jednak niebawem przejdą recabling i problemu się pozbędę.

 

Jak one grają? Dla mnie to jedne z najlepszych otwartych słuchawek, jakie można w tej kwocie kupić. Do porównania tych słuchawek wybrałem DT990Pro, które według użytkowników head-fi miały być na podobnym poziomie jakościowym. Posiadana przeze mnie sztuka Beyerdynamiców to słuchawki po recablingu oraz mają wykonany open-full mod, który nadaje tym słuchawkom nieco przestrzeni oraz lekko uspokaja bas.

 

SOMiC V2 na welurowych padach HM5 grają świetnie. Komfort użycia słuchawek z welurami HM5 jest naprawdę wysoki, a sam dźwięk nie traci na jakości, co nie zawsze ma miejsce. Słuchanie ich jest bardzo przyjemne i nie mam specjalnie się do czego przyczepić. Bezpośrednie porównanie z DT990Pro pokazało, że te słuchawki mogą spokojnie walczyć w klasie premium. Posiadają bardzo fajnie podkreślony bas, który ma dobrą kontrolę, nie leje się na resztę pasma. Reszta pasma tych słuchawek jest jeszcze lepsza. Stawiają nieco na fun, ale świetnie zrównoważony, nie przesadzają w żadną stronę. Góra jest czytelna, szczegółowa oraz nie męczy przy dłuższym odsłuchu. Tutaj DT990Pro potrafią czasem zaiskrzyć, a wysokie dają o sobie znać. Średnica mam wrażenie jest tylko lekko cofnięta, co całkiem nieźle dopełnia brzmienie. Scena nie jest jakoś bardzo rozbudowana, niemniej wszystko jest na swoim miejscu, zwyczajnie nie zrobimy z nich TS-671 J

Te słuchawki to jedne z bardziej uniwersalnych słuchawek, jakie znam, mają wyważony dźwięk i do tego potrafią przekazać niezłe detale, a także uderzyć basem. Do muzyki i do grania będą świetnym wyjściem. Na obecną chwilę już przestałem szukać słuchawek, bo zwyczajnie znalazłem genialnie słuchawki w niskiej cenie, które zaspokajają moje potrzeby.

 

WbcmEjO.jpg

 

iaGvbOg.jpg

 

alQqAXm.jpg

 

MBwQNmE.jpg

 

0cYJb48.jpg

 

5QuBUhZ.jpg

 

x5iWCDQ.jpg

 

 

 

Kabel do słuchawek Cordial CMK 422 Twin

 

 

O4l8J62.jpg

 

 

Zaznaczam, że powyższy tekst to wyłącznie moja opinia, którą starałem się przedstawić w sposób obiektywny.

 

 

Podziękowania

 

 

Z tego miejsca serdecznie dziękuję użytkownikowi @bleck55 za użyczenie poniższych sprzętów:

- Beyerdynamic DT990Pro

- AIM SC808 z mega opkami

- Takstar TS-671

- Superlux HD330

 

Bardzo mnie cieszy, że kolega darzy mnie zaufaniem, bo dzięki niemu udało się przybliżyć Wam więcej ciekawych i niedrogich słuchawek.


Użytkownik jacekgothic edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 05:38

 • 16

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#2 cooger

cooger
 • Too old to die young.

 • 8373 postów
 • 3DMark 06:666

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:00

Pierwszy! A teraz zabieram się za lekturę :)

 

--- Dobra obczytałem ---

 

trochę mi brakuje wskazań gatunków muzycznych dla poszczególnych modeli, zbyt ogólne te opisy :>


Użytkownik cooger edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 08:06

 • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.


#3 FeX

FeX
 • Autor tematu
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:37

Największy problem polega na tym, że większość tych słuchawek gra na tyle dobrze, że ciężko skupić się na porównaniu różniących je aspektów, szczególnie jeśli słuchawki mają podobny charakter. Poetyckiego bełkotu po prostu nie lubię :) Chyba za dużo tego sprzętu było po prostu, a ja też dysponowałem ograniczonym czasem.


Nie jestem też fanem rozgraniczania słuchawek do danych gatunków, bo dobre słuchawki prawdę mówiąc zagrają wszystko.

 

Jedynie TS-671 przejawiały upodobanie do gatunków typowo intrumentalnych, jazzu, muzyki filmowej czy klasyki, ale wcale nie powiedziane, że innych nie posłuchasz.

 

Kiedyś takie opisy łatwiej mi przychodziły, teraz widzę, że się trochę męczę takimi recenzjami :P


Być może dodam jeszcze wady, zalety, żeby było czytelnie.


 • 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#4 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:39

Nie ma za co @fex ciesze sie ze potwierdziles ze aim z mega opami to kiler i nie ma sesu sie przesiadac na nic innego. I przerabianie sluchawek poszło we wlasciwym kierunku

Użytkownik bleck55 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 08:51

 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05


#5 FeX

FeX
 • Autor tematu
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:03

Niestety, ale natchnienia to ja nie miałem przy tym tekście do tego dużo łatwiej recenzuje się jedne słuchawki, co jakiś czas niż kilka. Z tego względu napisałem, że to bardziej opinia, która przy SOMiCach i 2x SC808 jest bardziej rozbudowana, bo na tych sprzętach mi najbardziej zależało, a reszta to taki miły dodatek :) Z resztą średnio to ma sens, skoro tyle już o Hi2050, TS-671, Pro80 czy DT990Pro napisano, a SOMiCi czy SC808 z Bursonami i OPA301b są swego rodzaju nowością.


Ten tekst to bardziej podziękowanie dla @bleck55, który sam o jakiś tekst prosił, a przy ilości wysłanego sprzętu trudno było mu odmówić  ;) Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć to pisać, bo ja wolę odpowiadać na konkretne pytania.

 

Do pisania zbierałem się kilka razy, nie miałem weny, co chyba widać :menda:  Dumny też z tego opisu nie jestem, ale coś tam zostawiłem po sobie  :>


Użytkownik FeX edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 09:04

 • 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#6 kombajn

kombajn
 • Maniak

 • 2137 postów
 • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:58

Jedno czego zdecydowanie brakuje to opisu modyfikacji słuchawek albo choćby zdjęcia. Np z chęcią się dowiem co zostało zmodowane wewnątrz HD330 w celu poprawienia brzmienia.


 • 0

#7 Adam19888

Adam19888
 • Bywalec

 • 79 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:06

karta dźwiękowa od 500zł i będzie słychać różnice na poszczególnym sprzęcie.


 • 0

#8 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:09

Jedno czego zdecydowanie brakuje to opisu modyfikacji słuchawek albo choćby zdjęcia. Np z chęcią się dowiem co zostało zmodowane wewnątrz HD330 w celu poprawienia brzmienia.

226612d8a66cf1be0106eb96ebcbeff4.jpg1dc46f1f8b551391f98362c6803c6fc1.jpg
Pelen recabling wmontowanie gniazd prawe gniazdo jest gniazdem stereo wylozenie muszli platkami kosmetycznymi zaraz za przetwornikien jest platek z wycieta dziura na rurke rezonansowa no i pady od hm5
Te sztuki od samego poczatku nie byly basowe jak to opisywali inni w recezjach moze delikatne podbicie subbsasu ale nie zazwal bym ich basowymi potworami jak inni nie mialem porownania do innych sztuk

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka


 • 0

#9 FeX

FeX
 • Autor tematu
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:20

karta dźwiękowa od 500zł i będzie słychać różnice na poszczególnym sprzęcie.

 

Od kiedy to cena jest wskaźnikiem jakości i tego, że dany sprzęt ujawni różnice?

Dla info użyta karta miała wartość ~1200-1300zł i spisywała się świetnie. Drugie info, różnice to spokojnie usłyszysz na mp3 za 100zł, np. moja używka Xduoo X2, ba nawet integra się do tego nada :)

 

Nie było problemem usłyszeć różnice, ale opis niektórych składowych dźwięku jest po prostu trudny, więc wyszedł ogólny opis.


Użytkownik FeX edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 11:01

 • 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#10 kombajn

kombajn
 • Maniak

 • 2137 postów
 • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:47

Hmm ciekawe. Ja w swoich obecnie mam pady od DT770 do tego od strony ucha mam gąbkę która przyszła razem z padami, a wewnątrz, za przetwornikami dwie gąbki ta co była oryginalnie i tą którą zastąpiłem gąbką z kompletu z padami. Jak dla mnie taka kombinacja gra najlepiej a testowałem w różnych kombinacjach łącznie z usuniętymi wszystkimi gąbkami. Kabel mam oryginalny i mi nie przeszkadza. słuchawki wiszą od nowości  (ok 9 miesięcy) na wieszaku i kabel pod własnym ciężarem już się trochę wydłużył zresztą i tak mam podpięty krótki przedłużacz od HD681 Evo. W moich basu jest aż nadto.

3f9faeb5ec3bd.jpg


 • 0

#11 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:51

Wymien Kabel i te w srodku tez duzo zmienia wymiana sluchawki odrazu sie odmulaja sa zywsze dostaja wiecej wigoru
 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05


#12 FeX

FeX
 • Autor tematu
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:51

Sztuka od @bleck55 z padami od DT990Pro grała bardzo jasno i bezbasowo. Tam aż prosiły się te skórkowe HM5, które robiły z dźwiękiem porządek.


 • 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#13 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:57

Wymien Kabel i te w srodku tez duzo zmienia wymiana sluchawki odrazu sie odmulaja sa zywsze dostaja wiecej wigoru

Sztuka od @bleck55 z padami od DT990Pro grała bardzo jasno i bezbasowo. Tam aż prosiły się te skórkowe HM5, które robiły z dźwiękiem porządek.

Cos namieszales przeciez w moich sam hm5 zalozone a karcie blizej 1500 niz 1000 zame ss v5 to prawie 500 opa301b to ponad 200 do tego karta teraz tez ponad 500 i do tego przerobka wraz ze zrobieniem i zaprojektowaniem plytki Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05


#14 FeX

FeX
 • Autor tematu
 • Nieudaczny parapet audiofilski

 • 4619 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:04

Karta 439zł

Bursony V5 w Polsce 635zł, za granicą ok. 500zł

OPA301b to 230zł za dwie sztuki

 

Nowe części to 1200-1300zł, koszt przeróbki ciężko określić :)

 

Nic nie namieszałem, tylko sprawdziłem sobie, jak HD330 grają na welurach z DT990Pro i tutaj po prostu było słabo. Standardowo przez Ciebie założone HM5 są chyba najlepsze.


Użytkownik FeX edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 11:05

 • 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580 / CM MH751

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W


#15 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:07

W ten sposob teraz kumam :)
 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05


#16 kombajn

kombajn
 • Maniak

 • 2137 postów
 • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:14

Sztuka od @bleck55 z padami od DT990Pro grała bardzo jasno i bezbasowo. Tam aż prosiły się te skórkowe HM5, które robiły z dźwiękiem porządek.

Wnioskuje wiec że różne różne partie słuchawek różnią się miedzy sobą bo moje mają sporo basu, zdecydowanie więcej od HD681 Evo. Fakt na skórkowych padach(od Evo bo oryginalne z HD330 to szrot) basu jest więcej ale mi się wtedy zaczynają pocić uszy, a aż tyle basu nie potrzebuje w życiu. A propo grzebiąc po ofercie sklepu gearbest znalazłem iSK HP-980 do złudzenia przypominające AKG K271 łącznie z podpięciem kabla. Poszperałem po sieci okazuje się że iSK produkuje całe słuchawki bez przetworników dla AKG a ci wstawiają tylko przetworniki. Wniosek stąd taki że te HP-980 siłą rzeczy będą miały dokładnie taką samą jakość wykonania i materiałów jak trzy razy droższe AKG. Ktoś wie może jak te słuchawki grają?

http://www.gearbest..../pp_342065.html


 • 0

#17 Adam19888

Adam19888
 • Bywalec

 • 79 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:17

Od kiedy to cena jest wskaźnikiem jakości i tego, że dany sprzęt ujawni różnice?

Dla info użyta karta miała wartość ~1200-1300zł i spisywała się świetnie. Drugie info, różnice to spokojnie usłyszysz na mp3 za 100zł, np. moja używka Xduoo X2, ba nawet integra się do tego nada :)

 

Nie było problemem usłyszeć różnice, ale opis niektórych składowych dźwięku jest po prostu trudny, więc wyszedł ogólny opis.

 

Szkoda komentowac twój post ale to zrobie. Płacisz za coś wiecej to jest to lepsze. Taka podstawa. Procesor za 500  a 1500 jest roznica? Jest. Tak samo ma sie tutaj sprawa. No chyba ze kupujesz cos u Janusza to wtedy faktycznie moze byc pewien problem. mp3 za 100 zl roznica dzwieku na sluchawkach? minimalna. Dopiero porzadna karta ujawnia wszystko. To tak jakbys zalal do malucha benzyne 100 oktanowa i mowil ze nie ma roznicy. Pozdrawiam

 

Miłego dnia


Użytkownik Adam19888 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 14:29

 • 0

#18 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:33

Taka podstawa. Procesor za 500 baniek a 1500 jest roznica?

 
PROCESOR TO NIE AUDIO CENA NIE JEST ABSOLUTNIE ŻADNYM WYZNACZNIKIEM W AUDIO !!!

 

mp3 za 100 zl roznica dzwieku na sluchawkach? minimalna

a jednak niektóre słuchawki się nie skalują wraz z źrudłem

 

Dopiero porzadna karta ujawnia wszystko

a synergia tego już nie bierzesz pod uwage?

poza tym ile słuchawek miałeś na głowie i ilu źródeł słuchałeś ? bo stawiam dobrego browara że mniej od @FeX


Użytkownik bleck55 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 14:36

 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05


#19 Adam19888

Adam19888
 • Bywalec

 • 79 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:41

FEX to jest taki ekspert, ze co dostanie to oceni jak nalezy wedlug niego i sympatii

Co człowiek to inny sluch, gust. Stad sie bierze roznica.

 

Synergia ulubione słowo ekspertów od leków, suplementów i elektroniki.

 

 

Masz pieniądze kupujesz lepszy sprzęt nie masz kupujesz na to na co cie stać tak to działa. Test powinien być podzielony na słuchawki do 100 zł, 200zł i tak dalej..


 • 1

#20 bleck55

bleck55
 • Maniak

 • 4539 postów
 • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 08 czerwiec 2016 - 14:50

podzielony na słuchawki do 100 zł, 200zł i tak dalej..

a co to zmienia jak je podzielisz ?  dla przykładu beats grają nie są drogie tak wiec proszę rozwiń swoja teorię opartą na zależności jakość cena w audio  :D
 • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych