Skocz do zawartości

Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze!


Recommended Posts

Pierwszy! A teraz zabieram się za lekturę :)

 

--- Dobra obczytałem ---

 

trochę mi brakuje wskazań gatunków muzycznych dla poszczególnych modeli, zbyt ogólne te opisy :>

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Największy problem polega na tym, że większość tych słuchawek gra na tyle dobrze, że ciężko skupić się na porównaniu różniących je aspektów, szczególnie jeśli słuchawki mają podobny charakter. Poetyckiego bełkotu po prostu nie lubię :) Chyba za dużo tego sprzętu było po prostu, a ja też dysponowałem ograniczonym czasem.


Nie jestem też fanem rozgraniczania słuchawek do danych gatunków, bo dobre słuchawki prawdę mówiąc zagrają wszystko.

 

Jedynie TS-671 przejawiały upodobanie do gatunków typowo intrumentalnych, jazzu, muzyki filmowej czy klasyki, ale wcale nie powiedziane, że innych nie posłuchasz.

 

Kiedyś takie opisy łatwiej mi przychodziły, teraz widzę, że się trochę męczę takimi recenzjami :P


Być może dodam jeszcze wady, zalety, żeby było czytelnie.

Link to post
Share on other sites

Nie ma za co @fex ciesze sie ze potwierdziles ze aim z mega opami to kiler i nie ma sesu sie przesiadac na nic innego. I przerabianie sluchawek poszło we wlasciwym kierunku

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale natchnienia to ja nie miałem przy tym tekście do tego dużo łatwiej recenzuje się jedne słuchawki, co jakiś czas niż kilka. Z tego względu napisałem, że to bardziej opinia, która przy SOMiCach i 2x SC808 jest bardziej rozbudowana, bo na tych sprzętach mi najbardziej zależało, a reszta to taki miły dodatek :) Z resztą średnio to ma sens, skoro tyle już o Hi2050, TS-671, Pro80 czy DT990Pro napisano, a SOMiCi czy SC808 z Bursonami i OPA301b są swego rodzaju nowością.


Ten tekst to bardziej podziękowanie dla @bleck55, który sam o jakiś tekst prosił, a przy ilości wysłanego sprzętu trudno było mu odmówić  ;) Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć to pisać, bo ja wolę odpowiadać na konkretne pytania.

 

Do pisania zbierałem się kilka razy, nie miałem weny, co chyba widać :menda:  Dumny też z tego opisu nie jestem, ale coś tam zostawiłem po sobie  :>

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites
Jedno czego zdecydowanie brakuje to opisu modyfikacji słuchawek albo choćby zdjęcia. Np z chęcią się dowiem co zostało zmodowane wewnątrz HD330 w celu poprawienia brzmienia.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/226612d8a66cf1be0106eb96ebcbeff4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/1dc46f1f8b551391f98362c6803c6fc1.jpg

Pelen recabling wmontowanie gniazd prawe gniazdo jest gniazdem stereo wylozenie muszli platkami kosmetycznymi zaraz za przetwornikien jest platek z wycieta dziura na rurke rezonansowa no i pady od hm5

Te sztuki od samego poczatku nie byly basowe jak to opisywali inni w recezjach moze delikatne podbicie subbsasu ale nie zazwal bym ich basowymi potworami jak inni nie mialem porownania do innych sztuk

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

karta dźwiękowa od 500zł i będzie słychać różnice na poszczególnym sprzęcie.

 

Od kiedy to cena jest wskaźnikiem jakości i tego, że dany sprzęt ujawni różnice?

Dla info użyta karta miała wartość ~1200-1300zł i spisywała się świetnie. Drugie info, różnice to spokojnie usłyszysz na mp3 za 100zł, np. moja używka Xduoo X2, ba nawet integra się do tego nada :)

 

Nie było problemem usłyszeć różnice, ale opis niektórych składowych dźwięku jest po prostu trudny, więc wyszedł ogólny opis.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Hmm ciekawe. Ja w swoich obecnie mam pady od DT770 do tego od strony ucha mam gąbkę która przyszła razem z padami, a wewnątrz, za przetwornikami dwie gąbki ta co była oryginalnie i tą którą zastąpiłem gąbką z kompletu z padami. Jak dla mnie taka kombinacja gra najlepiej a testowałem w różnych kombinacjach łącznie z usuniętymi wszystkimi gąbkami. Kabel mam oryginalny i mi nie przeszkadza. słuchawki wiszą od nowości  (ok 9 miesięcy) na wieszaku i kabel pod własnym ciężarem już się trochę wydłużył zresztą i tak mam podpięty krótki przedłużacz od HD681 Evo. W moich basu jest aż nadto.

3f9faeb5ec3bd.jpg

Link to post
Share on other sites

Wymien Kabel i te w srodku tez duzo zmienia wymiana sluchawki odrazu sie odmulaja sa zywsze dostaja wiecej wigoru

Sztuka od @bleck55 z padami od DT990Pro grała bardzo jasno i bezbasowo. Tam aż prosiły się te skórkowe HM5, które robiły z dźwiękiem porządek.
Cos namieszales przeciez w moich sam hm5 zalozone a karcie blizej 1500 niz 1000 zame ss v5 to prawie 500 opa301b to ponad 200 do tego karta teraz tez ponad 500 i do tego przerobka wraz ze zrobieniem i zaprojektowaniem plytki Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Karta 439zł

Bursony V5 w Polsce 635zł, za granicą ok. 500zł

OPA301b to 230zł za dwie sztuki

 

Nowe części to 1200-1300zł, koszt przeróbki ciężko określić :)

 

Nic nie namieszałem, tylko sprawdziłem sobie, jak HD330 grają na welurach z DT990Pro i tutaj po prostu było słabo. Standardowo przez Ciebie założone HM5 są chyba najlepsze.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Sztuka od @bleck55 z padami od DT990Pro grała bardzo jasno i bezbasowo. Tam aż prosiły się te skórkowe HM5, które robiły z dźwiękiem porządek.

Wnioskuje wiec że różne różne partie słuchawek różnią się miedzy sobą bo moje mają sporo basu, zdecydowanie więcej od HD681 Evo. Fakt na skórkowych padach(od Evo bo oryginalne z HD330 to szrot) basu jest więcej ale mi się wtedy zaczynają pocić uszy, a aż tyle basu nie potrzebuje w życiu. A propo grzebiąc po ofercie sklepu gearbest znalazłem iSK HP-980 do złudzenia przypominające AKG K271 łącznie z podpięciem kabla. Poszperałem po sieci okazuje się że iSK produkuje całe słuchawki bez przetworników dla AKG a ci wstawiają tylko przetworniki. Wniosek stąd taki że te HP-980 siłą rzeczy będą miały dokładnie taką samą jakość wykonania i materiałów jak trzy razy droższe AKG. Ktoś wie może jak te słuchawki grają?

http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_342065.html

Link to post
Share on other sites

Od kiedy to cena jest wskaźnikiem jakości i tego, że dany sprzęt ujawni różnice?

Dla info użyta karta miała wartość ~1200-1300zł i spisywała się świetnie. Drugie info, różnice to spokojnie usłyszysz na mp3 za 100zł, np. moja używka Xduoo X2, ba nawet integra się do tego nada :)

 

Nie było problemem usłyszeć różnice, ale opis niektórych składowych dźwięku jest po prostu trudny, więc wyszedł ogólny opis.

 

Szkoda komentowac twój post ale to zrobie. Płacisz za coś wiecej to jest to lepsze. Taka podstawa. Procesor za 500  a 1500 jest roznica? Jest. Tak samo ma sie tutaj sprawa. No chyba ze kupujesz cos u Janusza to wtedy faktycznie moze byc pewien problem. mp3 za 100 zl roznica dzwieku na sluchawkach? minimalna. Dopiero porzadna karta ujawnia wszystko. To tak jakbys zalal do malucha benzyne 100 oktanowa i mowil ze nie ma roznicy. Pozdrawiam

 

Miłego dnia

Edytowane przez Adam19888
Link to post
Share on other sites
Taka podstawa. Procesor za 500 baniek a 1500 jest roznica?

 

PROCESOR TO NIE AUDIO CENA NIE JEST ABSOLUTNIE ŻADNYM WYZNACZNIKIEM W AUDIO !!!

 

mp3 za 100 zl roznica dzwieku na sluchawkach? minimalna

a jednak niektóre słuchawki się nie skalują wraz z źrudłem

 

Dopiero porzadna karta ujawnia wszystko

a synergia tego już nie bierzesz pod uwage?

 

poza tym ile słuchawek miałeś na głowie i ilu źródeł słuchałeś ? bo stawiam dobrego browara że mniej od @FeX

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

FEX to jest taki ekspert, ze co dostanie to oceni jak nalezy wedlug niego i sympatii

Co człowiek to inny sluch, gust. Stad sie bierze roznica.

 

Synergia ulubione słowo ekspertów od leków, suplementów i elektroniki.

 

 

Masz pieniądze kupujesz lepszy sprzęt nie masz kupujesz na to na co cie stać tak to działa. Test powinien być podzielony na słuchawki do 100 zł, 200zł i tak dalej..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

podzielony na słuchawki do 100 zł, 200zł i tak dalej..

a co to zmienia jak je podzielisz ?  dla przykładu beats grają nie są drogie tak wiec proszę rozwiń swoja teorię opartą na zależności jakość cena w audio  :D
Link to post
Share on other sites

chciałbym się spytać:

1. czy OPA301b idzie kupić w polsce (jeśli tak to gdzie?)

2. co najbardziej zmieniają w dźwięku te opampy OPA301b ? (np. najbardziej zmienia sie wokal , dynamika czy jeszcze coś czy wszystko?) ,  

3. Czy jeśli w polsce nie da sie kupić OPA301b to jaki jest najlepszy opamp dla karty aim808? (ale do ceny OPA301b max) takie burson audio to już za drogo.

4. Karta aim808 jest zasilana ze złącza molex - czy nie słychać żadnych trzasków, szumów np. przy przewijaniu myszką , itp.?

5. Czy karta aim808 z wymienionymi opa na np. OPA301b lub innymi opa za ok 200zł plus przedwzmacniacz lampowy są w stanie pokonać audio gd nfb10es3 ? (chodzi mi tylko o gre na kolumnach nie na słuchawkach) - w sensie pokonać audio gd nfb10es3 mam na myśli podobną dynamike, lepszy wokal , mniej ostre wysokie tony i ogólnie bardziej plastyczniej czy by to zagrało? , bo nfb10es3 gra dla mnie deczko zbyt "technicznie" , lekko zbyt "studyjnie/ostrawo" - ale nie jest źle - broń boże!

Link to post
Share on other sites
1. czy OPA301b idzie kupić w polsce (jeśli tak to gdzie?)

 

tylko ebay albo rynek wtórny ja brałem z aledrogo 

2. na audiofanatyku masz rozbudowaną recke.

3.zależy czego oczekujesz opo301b raczej nic nie zastompi

4. jest odzielona galwanicznie czy jakoś tak nie powinno być zakłóceń chyba żę zasilacz jest naprawde podły albo grafika sieje z cewek

5. musiał byś się sam przekonać  

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

To tak jakbys zalal do malucha benzyne 100 oktanowa i mowil ze nie ma roznicy.

Dobry przykład. Bardzo adekwatny do audio. Różnicy in plus w maluchu nie odczujesz, ba nawet jest szansa ze osiągi się pogorszą bo wartość energetyczna wyżej oktanowej benzyny jest niższa. Ty natomiast będziesz sobie wmawial ze jest lepiej bo więcej zapłaciłeś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...