Skocz do zawartości

Jaką płytę główną wybrać?


Recommended Posts

Cześć. Stoję właśnie przed wyborem płyty głównej do mojego nowego komputera. Moje wątpliwości krążą głównie wokół mobo. Planuję takie podzespoły:
obudowa - Fractal Design R5
procesor - i6600k/i6700k
karta graficzna - GTX 980 TI/GTX 1070/GTX 1080
RAM - 16-32 GB DDR4
dyski - HDD + 2x SSD na PCI x1, lub na M.2 spięte w RAID, tak żeby stworzyły jeden dysk.
zasilacz - około 700W

I tu się pojawiają moje największe wątpliwości, czyli płyta główna. Pierwotnie planowałem zakup ASRock Z170 Extreme 4, ale od kilku dni jest świetna promocja od MSI, które dorzuca do swoich płyt gadżety za 300 PLN. Dlatego też obecnie zastanawiam się nad zakupem MSI Z170A GAMING PRO CARBON lub MSI Z170A KRAIT GAMING 3X. Wychodzi na to, że będą bardziej opłacalne niż ASROCK. Ewentualnie zastanawiam się, czy nie warto dorzucić do MSI Z170A GAMING M5 tych 100 złotych.
Zaznaczę, że komputer będzie używany do pracy biurowej, gier (zależy mi na 4K), oraz do renderowania filmów w Premiere PRO. Oczywiście będę podkręcał procesor i kartę graficzną. 
Pierwotnie w urządzeniu będzie jedna karta graficzna, ale w niedalekiej przyszłości chciałbym dorzucić drugą na SLI. Podobnie z dyskiem - najpierw HDD i jeden SSD (koniecznie ten szybki z transferami na poziomie 2000, zatem SATA III odpada i zostaje tylko M.2 i PCI x1), a niedługo potem drugi o tej samej pojemności (chyba zdecyduję się na 2x250) i chciałbym zrobić z nich jeden dysk i zainstalować Windowsa. Urządzenie będzie chłodzone powietrzem. 
Nie zależy mi przesadnie na design, wszystkie są ładne, a i tak wszystko będzie schowane w wyciszanej obudowie, więc i tak jej widzieć nie będę.

Zatem teraz pytanie do Was. Która płyta będzie dla mnie najlepsza? Czy wszystkie z nich są wstanie spełnić moje wymagania? Którą wybralibyście Wy? Prosiłbym o uargumentowanie odpowiedzi. 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Jak jest jakaś ciekawa promocja MSI to może od nich coś wybrać,osobiście nie miałem żadnej z nich,ale nie wyglądają 

żle. Wiem że tez zachwalane były czy są Asus Z170 Pro Gaming.

Ja miałem podobny dylemat,wybór padł na tego ASRocka Extreme4.

Jeśli chodzi o ten model,to powiem tyle że działa jak na razie bez zarzutów,ma dual bios i wejścia co potrzebne,

brak jedynie standardowych PCI tylko są x1.

Niestety starszy bios był i musiałem nowy wgrać,może nie musiałem ale z samego poziomu biosu jednym przyciskiem sam sobie wyszukał najnowszy i wgrał,tylko net podłączony i nic więcej nie trzeba.

Co do OC,to jedni pisali że tylko 4.4GHz gdzieś w testach udało się "wykręcić" ja na szybko 4.6GHz i jest o.k. 

z tym że napięcia 1.37 pokazuje CPU-Z,ale może jeszcze się pobawię i da się zniżyć.

 

Ciężko konkretnie polecić którąś z nich,praktycznie wszystkie Z170 są ciekawe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...