Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Na wstępie muszę się przyznać, że wiem, że jest to kolejny temat z cyklu "jakie słuchawki do bla bla bla", jednakże przekopując się przez kolejne tematy nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie (he, he każdy tak pisze).

 

No więc. Potrzebuje słuchawek z wbudowanym mikrofonem:

  • pojedynczy (!) mini jack,
    jeżeli ktoś uważa i mi będzie potrafił to uargumentować, że można zastosować jakąś odwrtność splitera do zestawu z podwójnym jackiem, to bardzo proszę, wtedy kupie Hyper Cloud X
  • ewentualnie USB
  • pozbawiony szumów mikrofon
  • do 300 zł

 

I tutaj taka dygresja, że przeglądając tematy, praktycznie w każdym jedziecie po interfejsie USB jako medium do podłączenia zestawu od strony jakości dźwięku słuchawek, ale w żadnym nie zobaczyłem argumentów przemawiających za wyższością jacka jeśli chodzi o jakość mikrofonu, a szczerze mówiąc miałem słyszałem nagrania z takich słuchawek jak jakieś microsoftowe zestawy na usb (LX-3000) albo Creative Tactic 3D Alpha i w obu przypadkach jakość mikrofonu była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

 

Od razu piszę, że jeśli chcesz napisać: "kup osobno mikrofon i lepsze słuchawki", "usb jest do du*y, bo jest do du*y", "czemu się tak upierasz przy tym jednym jacku" itp., to lepiej nic nie pisz.

Natomiast jeśli znasz odpowiedź na moje pytanie i masz coś godnego polecenia, co spełnia wszystkie kryteria, będę bardzo wdzięczny za podzielenie się informacją. 

 

Link to post
Share on other sites

Pod kątem mikrofonu USB może się sprawdzić bo mikrofon nie potrzebuje ani wysokiego napięcia ani dużo prądu. Napędzania słuchawek to jednak inna bajka a do tego dochodzi jakość toru analogowego na wyjściu i to nie bardzo daje się miniaturyzowac. Interfejsy dodawane do słuchawek to po prostu zbyt duża droga na skróty.

Link to post
Share on other sites

Temat można zamknąć,

 

przepraszam, że go w ogóle założyłem przed zobaczeniem unboxingu HyperX'a

Dlaczego nie pisać, że usb jest do du*y skoro to prawda? Zamiast walić takimi tekstami, napisz dlaczego potrzebujesz 1 jacka (podejrzewam, że masz 1 gniazdo w lapku). Wtedy z góry nikt by Ci nie zaproponował :lepszych słuchawek i mikrofonu".

Ale tak swoją drogą można tak zrobić :D Jeżeli nie podoba Ci się barwa hyperx, możesz kupić co innego na zwykłego jacka, dokupić do tego np. zalmana mic1 i przejściówkę z dwóch jacków na jednego 4 polowego :)

Hyperx to dobry wybór, ale nikt Cię nie zmusza do zawężania wyboru przez jacka ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...