Skocz do zawartości

Blackscreen w wyścigach.Ręce mi opadły:(


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy!
Problem polega na tym że wystarczająco mocny komputer(tak mi się wydaje) nie daje rady w niektórych grach.Gry w których mam największe problemy to Project car's i assetto corsa.Po kilku minutach grania w którąś w/w gier znika obraz i dźwięk na dwie sekundy pojawia się czarny ekran,przy wyścigach to koniec jazdy.W innych grach są tylko spadki płynności i stop klatki.Nie wiem jak sobie z tym poradzić jestem fanem wyścigów i po to jest ten komputer.Próbowałem wielu rzeczy-2 razy zmieniałem system,różne sterowniki,gra na padzie albo na kierownicy,nawet zmiana ustawień w grze na dość niskie nie pomaga.Kartę graficzną(GTX 970) testowałem na komputerze syna trochę słabszym i ta sama gra chodzi bez zarzutu.Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to wszelkie informacje jakich będzie potrzebował (nie sposób wypisywać wszystkiego)wstawię najszybciej jak się da.
Dzięki nawet za najmniejszą pomoc.

 

Windows 7 enterprise
Płyta główna    
Typ procesora    QuadCore Intel Core i5-4440, 3100 MHz (31 x 100)
Nazwa płyty głównej    Asus Maximus VII Ranger  (3 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej    Intel Wildcat Point Z97, Intel Haswell
Pamięć fizyczna    8135 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
DIMM2: Team Group Vulcan-2133    4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
DIMM4: Team Group Vulcan-2133    4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  
Typ BIOS'u    AMI (04/23/2014)
    
Ekran    
Karta wideo    NVIDIA GeForce GTX 970  (4 GB)
Dysk fizyczny    KINGSTON SHFS37A120G ATA Device  (120 GB, SATA-III)
Dysk fizyczny    ST1000DM003-1ER162 ATA Device  (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)

EVGA SuperNova B2 850W '80 Plus Bronze' Hybrid Modular Power Supply (110-B2-0850-V3)
CA-017-EA
Edytowane przez arty42
Link to post
Share on other sites

Temperatury były w normie mierzone aida64 dokładne zapisy mogę wstawić później.W grafice to tylko czasem włącza się drugi wentylator.

EVGA SuperNova B2 850W '80 Plus Bronze' Hybrid Modular Power Supply (110-B2-0850-V3)
CA-017-EA
Idę zrobić test temperatury i zaraz wstawię.
Dzięki za zainteresowanie.
     

b17340dcfda5.png

 

To jest zapis podczas gry z crashami.Jeżeli to za mało to proszę pisać co to wstawię.


94778995b0ea.png


60a0c7899373.png


a2daa4c92c57.png

Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i sprawdź błędy krytyczne,które się powtarzają. Czy aktualizowałeś bios pod system oraz sam system ?

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2665946- ewentualnie zmień wartość w rejestrze (ręcznie),mnie to kiedyś pomogło...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer jest z listopada 2014.W oczekiwaniu na grę Project Car's  grałem w assetto corsa i wtedy czyli po miesiącu pierwszy raz wystąpił "blackscreen" razem z brakiem dźwięku.Grając w inne gry nie było tych problemów ale i gry nie były wymagające,Grid2,formuła1 2013 clasic itp.W maju 2015 r. pojawiło się Project Cars i powrót do problemu na poważnie.We wcześniejszych postach pisałem co robiłem.O ile granie w gry typu Wiedźmin itp nie jest  tak uciążliwe to w wyścigach jest nie do przyjęcia.Szukałem pomocy wśród znajomych i w internecie aż przedstawiam go na tym forum z nadzieją że ktoś coś podpowie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...