Skocz do zawartości

Recommended Posts

Płyta - B85M-D3H

1x8 GB Ram

GTX 970

CPU cooler : Fera 2

Moje pytania : czy taka przesiadka ma jakiś sens? Plan był by taki by sprzedać obecny procek za ok 650 zł (kupi ktoś w tej cenie? Chyba ma jeszcze parę miesięcy gwarancji z moreli) i dołożyć ok  400 zł do nowej odblokowanej I5 i wykręcić ją na jakieś 4,2GHz. Czy może taka wymiana nie ma za dużego sensu i czekać na jakieś 2 kolejne generacje i zmienić całą platformę?

 

Chce się jeszcze upewnić czy będzie potrzeby flash biosu, płyta kupiona była przed premierą Haswell Refresh.

 

Jeszcze dodam bo zapomniałem: PC używam głównie do grania i nieprofesjonalnie do grafiki 3D.

Edytowane przez Alan88
Link to post
Share on other sites

Plyta nie jest zbyt mocna do oc. Sekcja zasilania niby chlodzona ale to tylko 4fazy. Ram jaki masz? Ile mhz? Jaki zasilacz? Sprawdz jaki masz teraz bios jakim programem typu aida64? Wg mnie nie ma to sensu do gier, a do obrobki wideo to lepiej kupic jakies i7 bez k ale bedzie 8 watkow, a jak bardziej gry to zbieraj na wymiane gpu jak ceny sie unormuja za kilka miesiecy to da ci to wiekszy wzrost fps.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to XFX TS 550W, ram to 1600MHz, nie znam się ale ta płyta więcej chyba nie obsłuży skoro jest tak w specyfikacji. Co do biosu to dzięki, sprawdziłem i wygląda na to, że będzie to konieczne. Mam wrażenie, że w niektórych grach typu W3 w dużych miastach czy jakieś totalwary nie ważne jak by nie schodził z detalami to fps oscyluje w okolicy tych np. 50 w Novigradzie i trochę szarpie, ale może to niekoniecznie wina CPU chociaż użycie sięga tam 100%, ale jak oglądam gameplay to w sumie na 4690k wcale nie jest dużo lepiej. Może porostu te gry mają jakieś problem?

Link to post
Share on other sites

Nie gram w W3, zasilacz OK, ja bym na tej płycie nie szalał z oc. Jest to możliwe

http://pccentre.pl/article/show/test-plyt-glownych-lga-1150-matx-z-chipsetem-b85/id=18067;page=10

ale na dłuższą metę wg mnie ta płyta ma za słabą sekcję zasilania do oc.

Ile jest gier a ile obróbki video?

Może pomyśl o i7 4790

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4790-3-6ghz-8mb-box-bx80646i74790-636605/

bazowe taktowanie to 3,6 GHz a max 4GHz - dodatkowe wątki nie przydadzą się może w grach ale w obróbce video poczujesz różnicę.

Link to post
Share on other sites

Głównie gry komputerowe, a do renderu animacji i tak przecież wykorzystuje GPU w sumie a i tak robię to póki co dla zabawy, więc nie wiem czy faktycznie mi ta i7 coś da. Głównie więc chodzi o wydajność w grach. Widzę więc, że na razie chyba nie ma taka zmiana większego sensu skoro i tak nie pobawię się za bardzo w oc i lepiej chyba pomyśleć nad nowym GPU, za jakieś pól roku-rok.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie ma sensu. Poczekaj na premiere nowych układów AMD Zen oraz Intela.

Ceny spadną starszych rzeczy i będzie można kupić. Tak samo z kartami graficznymi ma się sprawa.

Twój obecny i5 jest całkiem ok.

Intel z ceny nie zejdzie bo Zen raczej nie zapowiada się niczym ciekawym, chyba że faktycznie będzie wydajnościowo i5 za mniej pieniędzy i wincyj rdzeniuf :)

 

Zmieniając procek i kręcąc go możesz uzyskać kilka do kilkunastu fps (przy dobrym oc i zależnie od gry) ale:

- płyta meh, raczej zmiana

- cooler nie wyrobi zapewne nawet przy 4,2 GHz

 

A zmiana płyta i procek z K obecnie to raczej przejście na skylake więc również ram do zmiany

 

 

 

to zbieraj na wymiane gpu

Zmiana grafy ... yyy... na co? używana 980ti ?

bo chyba nie sugerujesz pascala który z ceny zejdzie może w następnym roku, a obecnie przeliczając wzrost wydajności a wzrost ceny to średnio

 

Moja rada:

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to podkręć kartę graficzną

Link to post
Share on other sites

Ceny 980ti spadaja jak wyrwie w okazyjnej cenie z gwarancja to ja bym zmienial. W stosunku do 970 roznica bedzie spora a na pewno wieksza niz po wymianie na i5 z k.

Ceny 980ti spadaja jak wyrwie w okazyjnej cenie z gwarancja to ja bym zmienial. W stosunku do 970 roznica bedzie spora a na pewno wieksza niz po wymianie na i5 z k.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...