Skocz do zawartości

Spadek klatek do 8-10 FPS na każdej grze na GTX 970 4 VRAM


Recommended Posts

Mam problem. Kupiłem ostatnio stacjonarke z i7 16 GB RAM i karta GTX 970 4 MB VRAM. Od jakiegoś czasu, w każdej grze praktycznie ten sam motyw - przy high detalach spada mi płynność z 50-60 klatek na 10-15 fps. Nie wiem co jest grane, procek sie jeszcze nie rozgrzał i zawsze po 10 minutach wszystko leci na łeb i szyję. Ktoś coś pomoże? Wszystkie sterowniki Nvidia i Windows 10 mam aktualne i szlag mnie trafia powoli. Musze resetować kompa i gra znowu chodzi dobrze przez 10 minut, a potem znowu spada do 10 klatek.

Link to post
Share on other sites

miałem najnowsze sterowniki, odinstalowałem programem Display Driver Uninstaller i wgrałem starszą wersję czyli 365.10. - nic nie dało. Zawsze jest tak samo. Najpierw gra chodzi płynnie 50-60 klatek i potem jest spadek. Nie wiem od czego to zależy, temperatura jest w porządku.

 

Zainstalowałem CPUID do mierzenia i po restarcie GPI karty jest na poziomie kilku procent ale po jakimś czasie skacze do 98-99% nawet jeśli nie właczam żadnej gry. 

 

TUTAJ SCREEN

 

CO może mi tak pożerać zasoby CPU na karcie nawet jeśli żadna gra nie jest aktywna? Mam ESETa i wydaje się że nie mam żadnego wirusa.

 

Tutaj dane komputera jak wiesiek 3 ma 60 FPS - STATYSTYKI

 

Tutaj dane komputera jak wiesiek 3 ma 12 FPS  po kilku minutach gry - STATYSTYKI

Edytowane przez marcinzma
Link to post
Share on other sites

Hm może jakaś kopareczka w tle???

 

a skąd mogłaby się wziąść? czy potrzebna jest reinstalacja win? no i czemu kopareczka nie rusza CPU? Jak można sprawdzić czy ktoś nie używa mojej karty do kopania? można jakoś to podejrzeć?

Edytowane przez marcinzma
Link to post
Share on other sites

Choćby w ten sposób, że karta jest obciążona, a nie ma uruchomionej gry. GPU-Z zakładka sensors, lub msi afterburner itp.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

To na pewno masz wirusa podzespoły masz obciążone mimo iż nic nie uruchomiłeś własnoręcznie.

A w menadżerze zadań jak wygląda sytuacja?

 

Na początek proponuję ściągnąć https://pl.malwarebytes.org/i przeskanować

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Złapałeś to samo co ja. Koparka identyfikuje się jako sterownik Realtek HD Audio. Usuń to teraz za pomocą malwarebytes oraz folder z C:\Users\%nazwa_użytkownika%\AppData w któryś z tych 3 folderów będzie taki o nazwie "ethash" usuń go.

 

Tyle właściwie wystarczyło mnie nie wrócił jak na razie. Nie wiem skąd ten wirus wpada.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

usunąłem już i wszystko śmiga jak trzeba. Niestety nie mogę się teraz dostać do Panelu Sterowania w Win 10 / uzykownik ma katalog ukryty i muszę to odblokować w panelu, by skasować te pliki /. Trochę dziwne. Wiecie co może być tego powodem?

Link to post
Share on other sites

Eksplorator plików->Widok->opcje->Zmień opcje folderów i wyszukiwania->Widok->Zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...