Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Dalej nie udało mi się rozwiać moich wątpliwości w kontekście trafnego wyboru karty na najbliższe ~2lata (ze względu na ciągłe nowinki / premiery).

Od pary miesięcy jadę na integrze po sprzedaniu 280x i nadchodzi czas, gdy będę mógł w końcu pograć, więc potrzebuję karty.

Teraz szukam czegoś, co pozwoli mi na komfortową grę w fullHD (nie planuję wyższych rozdziałek, nie mam do tego monitorów i potrzeby) - więc nie chcę overkilla. Chcę tylko kartę która będzie grzecznie się sprawować w konkretnej rozdzielczości.

Raczej się skłaniam ku używkom (bardzo lubię rozsądny stosunek wydajność / cena + sprawdzone konstrukcje).

 

Muszę przyznać, że chyba mam chrapkę na hairworksy w W3, ale to chyba marzenie ściętej głowy, więc może być pominięte...

 

Pytanie zasadnicze - czy warto czekać na kolejne przecieki odnośnie nowych kart czy nawet premiery, a jeśli tak to ile.

Jeśli nie to jaki model jest najrosądniejszy przy tych wymaganiach?

 

Kiedy zakup: do wakacji (max początek lipca)

Kwota: do 1000-1500zł

Zastosowanie: Gry (Wiedźmin 1-3, Cyrsis 1-3, World of Warcraft, LoL, Dark souls 1-3, Assassin's Creed, Shadow of Mordor)

Rozdzielczość: Tylko 1920x1080

Specka kompa: w stopce

Dodatkowe wymagania: dobry stosunek jakości do ceny, raczej cicha. Może być używana. Mile widziany potencjał OC

 

Proszę nie traktować moich pytań jako prośbę o wróżenie z kryształowej kuli - odwołuję się do Waszego doświadczenia i infomacji, które już się pojawiły.

 

Liczę na jakieś pomocne opinie,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu poczekałbym do konkretniejszych informacji na temat polarisów (koniec czerwca oficjalnie),mogą być w tym właśnie przedziale cenowym,pytanie o wydajność i ewentualną dostępność w sklepach.

 

Na dzień dzisiejszy tak jak neo pisze czyli gtx 970 używka z gwarancją 2 letnią za ok +/- 1000zł byłaby najlepszym wyborem raczej ale żebyś potem nie żałował jak polarisy wyjdą fajne :D

 

Najlepiej moim zdaniem jeszcze miesiąc integrę pomęczyć a potem podjąć decyzję.

(Gtx 1060 ma być dopiero bliżej października)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie, czyli jeśli poczekam jeszcze miesiąc to czy 970 się nie odbije, albo wyczerpie?

 

Niektórzy marudzą na tą kartę, nie będzie z nią problemów jak skończy się dla niej wsparcie - kwestia sterowników etc?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

2. Powtórzę pytanie - czy należy się obawiać, że po zakończeniu wsparcia dla karty zaczną się pojawiać problemy w fullHd?

przy nowych tytulach pod DirectX 12 juz wiadomo ze gtx beda w dup.. w porownaniu z AMD, gdzies czytalem z np. na grze Hitman na R9 390 ma sie podobne osiagi jak gtx 980ti. Pozatym ta pamiec w gtx970 3,5GB :(

Ja bym tez poczekal na wiecej informacji odnosnie nowych kart. Uzywke zawsze bedziesz mogl kupic a im puzniej to tym taniej.

Edytowane przez mirko-36
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przy nowych tytulach pod DirectX 12 juz wiadomo ze gtx beda w dup.. w porownaniu z AMD, gdzies czytalem z np. na grze Hitman na R9 390 ma sie podobne osiagi jak gtx 980ti. Pozatym ta pamiec w gtx970 3,5GB :(

Ja bym tez poczekal na wiecej informacji odnosnie nowych kart. Uzywke zawsze bedziesz mogl kupic a im puzniej to tym taniej.

Nie no proszę Cie,rok temu jak wybierałem kartę to na wykresach od czerwonych 290 na dx12 miała mieć wydajność 980ti a Fury to już miał być kosmos,no i trzeba przyznać że wykresy to kto jak kto,ale amd robi świetne :rotfl:.

Najrozsądniej dla autora byłoby poczekać do końca miesiąca na ruch amd,może nie skończy się tym razem tylko na wykresach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_480_wydajnosc_gtx_970_za_199_dolarow

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za dobra sztuke 970ki i tak przyjdzie nam zaplacic trochę wiecej.

Dluga gwarancja(nie jakas firma krzak) i sensowne chlodzenie to priorytet.

Akurat teraz mozna smialo opchnac "trupa".

Cenowo karta jest w granicach wiekszej grupy osob, nie koniecznie zaznajomionej z hardware.

Okazja okazją ale zdrowy rozsadek musi byc, zwlaszcza ze bedzie z czego wybierac.

Link to post
Share on other sites

Lekko mnie skonfundowałeś, więc muszę dopytać:

 

Akurat teraz mozna smialo opchnac "trupa".

 

 

Za dobra sztuke 970ki

Co przez to rozumiesz? I jeśli są jakieś problemy to jak rozpoznać czy wszystko ok?

 

Cenowo karta jest w granicach wiekszej grupy osob, nie koniecznie zaznajomionej z hardware.

I co w związku z tym? I po co przeciętnemu Kowalskiemu znajomość hardware'u? (Pytam całkowić nie złośliwie, tylko nie wiem do czego bijesz ;) ).

 

 

 

w najbliższym czasie będzie kolejny WYSYP 970tek ;)

 

 

zwlaszcza ze bedzie z czego wybierac.

Przewidywany większy wysyp? Kiedy?:D
 

 

 

Dluga gwarancja(nie jakas firma krzak) i sensowne chlodzenie to priorytet.

Siłą rzeczy rozglądam się głównie za GB / MSI patrząc po testach w sieci. (Asus, którego kiedyś ceniłem - wiedze, że zaczął dawać ciała).

Link to post
Share on other sites

Bedzie duzo kart po zalaniu, przegrzewajacych sie, walacych sporadyczne BSOD lub sterownikiem, terkoczacych wentylatorów lub uszkodzonych polpasywnych chlodzen.

Malo osob to zauważy ponieważ zakup takie karty np za 900zl wywola taka euforie (w malej mozgownicy ) ze przycmi ona na dobre zdrowy rozsadek. Poza tym wiekszosc tych usterek pojawi sie po tzw "transporcie".

 

Przecietny Kowalski wypakuje taka karte, podłączył i zacznie grac nie patrzac ze nie ma np nr seryjnego na pcb.

 

Wysyp prawdopodobnie po premierze rx 480.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciągle mnie zaskakujesz i zmuszasz do zadawania olbrzymiej ilości (może i głupich) pytań:D

 

Skąd takie podwyższone (jak się spodziewam) ryzyko?

 

 

Bedzie duzo kart po zalaniu

Trochę nie rozumiem jak można zalać kartę w kompie, szczególnie jeśli ma autorskie chłodzenie.

 

Walnięte chłodzenie półpasywne, to chyba nie jest jakiś większy problem, szczególnie, że chyba mało kto korzysta z domyślnej krzywej dla wentylatorów w karcie.

 

 

 

nie patrzac ze nie ma np nr seryjnego na pcb.

A co mu się mogło stać, domoróbka?:D

 

 

 

Wysyp prawdopodobnie po premierze rx 480.

Czemu akurat wtedy, przecież ta karta ma być zbliżona wydajnością, to po co ją wymieniać (i dopłacać)?

Link to post
Share on other sites

Uwierz ze karte mozna spokojnie zalac poprzez otwory gorne w obudowie.

 

Duzo osob nie potrafi podlaczyc kabli do plyty glownej a co dopiero ustawic krzywą w msi ab.

 

Brak nr seryjnego moze byc przypadkowy (sprzedawca nie zauwazyl ze z czasem gdzies odpadl) lub celowy (kopia faktury do drugiej karty kupionej bez gwarancji a sprzedana jako ta dobra). Czasami sklepy wpisuja nr seryjny na fakture.

 

Rx 480 ma miec podobna wydajnosc za srednia cene obecnych uzywanych gtx 970. Wiec trudniej bedzie sprzedac gtx, gdzie za podobna kase mamy nowke ze sklepu o zblizonych/lepszych parametrach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiec trudniej bedzie sprzedac gtx, gdzie za podobna kase mamy nowke ze sklepu o zblizonych/lepszych parametrach.

No ok, od tego mogą ceny spaść, ale żeby wysyp kart od tego się pojawił to bym się nie spodziewał.

 

No cóż, dzięki za uczulenie. Teraz będę się znacznie dokładniej przyglądał aukcjom...

 

480 można by rozważyć, ale najpierw bym chciał widzieć testy i mieć dostępne wersję autorskie, a coś czuję, że to się ustabilizuje pewnie w połowie wakacji, a cena pewnie jeszcze później, więc raczej dla mnie odpada...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...