Skocz do zawartości

Karta Graficzna 1000zł Do Komputera


Recommended Posts

Witam chciałbym prośić Was o radę odnośnie zakupu karty graficznej do mojego komputera którego mam kupić na dniach, kwestia tylko czy kartę kupić razem z innymi częsciami komputera czy odzielnie, ważne mam zamiar grać na 1280x1024 narazie niemam zamiaru przesiadać sie na monitor Full HD, kwestia teraz czy kupić nówkę jakiegoś GTX 960 czy coś od Radeona 280X, 380 chociaż że sterownikami od nich bywa różnie a nie chciałbym potem żałować że kupiłem coś i mam z tym problemy, upatrzyłem sobie używkę ASUS GTX 970 Turbo za w miarę dobrą cenę z niezłą gwarancją a na tym mi głównie zależy przy używanej karcie pytanie czy warto dawać za używke + - 1000zł czy nie bawić się w to i kupić nową. GTX 970 zjada 960,280,380 na śniadanie a jest możliwość kupna jej w podobnej cenie, tylko ten model GTX 970 który ma chłodzenie turbinowe według innych  problem z temperaturami, chłodzenie miało być wydajniejsze od referentów a jest trochę na odwrót a zależy mi też na niskich temperaturach 80 stopni przy obciążeniu to według mnie trochę za dużo, karty nie zamieżam podkręcać bo w tym przypadku mogło by być jeszczę gorzej, pod obciążeniem jest niby głośna ale o to sie nie martwie, prosiłbym bym o porade kogoś kto miał do czynienia lub zna sie dobrze na tym modelu i doradził czy warto go brać czy kupić nową do tej rozdzielczosci grania , używka używką ale jeśli ma dobrą gwarancję mam na myśli ponad 2 lata w dobrej cenie , to może być to okazja chociaż dużo się też mówi o koparkach, już sam nie wiem co mam myśleć na ten temat, dlatego proszę Was o pomoc, sorki że się rozpisałem ale już tak mam zależy mi na czasie ponieważ mam 1 dzień na kupno tej karty,

moj komputer który mam zamiar kupić to:

procesor - i 5 6500

zasilacz - Thermaltake Smart SE Modular 530W

obudowa - Silentum PC Gladius M20  myśle że powinna starczyć taka obudowa mało kasy na lepszą

płyta głowna to coś z Asrocka za 250zł chyba tylko żeby działała do procka

i kingston savage ddr4 2133 8GB bo tylko 2 sloty ma płyta główna w razie rozbudowy

 

jeszcze raz sorki za tyle czytania ;/, Pozdrawiam i z góry dziękuję za każda odpowiedź/rade dotyczącą mojego posta, narazie

Link to post
Share on other sites

Obecnie taka cena za używaną 970 to nic nadzwyczajnego, ja bym tej karty nie tykał na Twoim miejscu tylko kupił jakąś "normalną" używkę 970, ich jest teraz wysyp w cenach 1000~

Używki jeśli mają jeszcze zapas gwarancji jak najbardziej brać(tylko nie tą co podałeś) ;)

 

P.S. a czasy kopania już chyba się skończyły, poza tym geforcy się do tego nie nadawały tylko radki

Link to post
Share on other sites

Normalne używki gtx 970 z min 2 letnią gwarancją zaczynają się od 1100-1200zł a tą turbo mam okazje wyrwać za może 900zł a zależy mi na oszczędnościach, można prosić o jakieś bardziej szczegółowe informacje dlaczego nie warto tej turbo?

Nie wiele o tej karcie wiem, poza tym, że jest głośna, cieplejsza od innych(80C+) i ponoć bardzo piszczą w niej cewki...

Link to post
Share on other sites

No cewki akurat piszczą w każdej 970 jednakowo nie ma wyjątków poprostu trzeba trafić dobry model 80 stopni też własnie czytałem jak inni piszą o tym ale podobno 80 stopni to w miare dobra temperatura i nie trzeba się martwić a to że jest troche głośna to mi nie przeszkadza, chciałem się dowiedzieć czy warto ją w takiej cenie kupić ,czy może poprostu nówke 960/380/280x/ mam mniej wiecej 1000zł na karte i jeśli miała być używka to w tej samej cenie co nowa 960/380, a 1200zł to już troche poza budżetem się mieśći ;/

Link to post
Share on other sites

No cewki akurat piszczą w każdej 970 jednakowo nie ma wyjątków poprostu trzeba trafić dobry model 80 stopni też własnie czytałem jak inni piszą o tym ale podobno 80 stopni to w miare dobra temperatura i nie trzeba się martwić a to że jest troche głośna to mi nie przeszkadza, chciałem się dowiedzieć czy warto ją w takiej cenie kupić ,czy może poprostu nówke 960/380/280x/ mam mniej wiecej 1000zł na karte i jeśli miała być używka to w tej samej cenie co nowa 960/380, a 1200zł to już troche poza budżetem się mieśći ;/

No ponoć w niej piszczą bardziej :P

No nie wiem...jeśli Ci temperatury nie przeszkadzają i hałas to nie ma większych powodów aby jej nie brać...bo alternatywa jest tylko taka, aby poczekać na inną okazyjną używaną 970(która może jednak nie nadejść). A kupowanie nowej 960 itp według mnie to całkowicie nie opłacalny interes(chociaż do twojego monitora to akurat i 950 byłaby aż nadto)

Link to post
Share on other sites

no ale do mojego monitora warto poczekać i trafić dobrą używkę  970, czy kupić nówkę 950/960 czy r 280x jeśli i tak jej mocy będzie nadto do tej rozdzielczosci, a czekać można w nieskonczoność aż się trafi coś porządnego trudny wybór

sorki za dopiske ale jest znalazłem na Allegro  Asus Strix GTX 970 za 820zł ale ma jeszcze 5 dni więc cena może się mocno zmienić z ponad 2 lata gwarancji czy ta karta bedzie lepszym wyborem jesli zdołam ją kupic za ten 1000zł , sprzedawca napisał że nie ma  piszczących cewek więc myślę ze jest git co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

kurde już nie rozumiem wyżej napisałeś że każda inna 970 będzie lepsza niż ten turbo a teraz wychodzi na to że też każda inna 970 będzie lepsza od tego strixa, to jak to w końcu jest. GTX 970 strix, gigabyte czy  msi uważane są za jedne z najlepszych kart z 970  według większośći ludzi :D 

Link to post
Share on other sites

kurde już nie rozumiem wyżej napisałeś że każda inna 970 będzie lepsza niż ten turbo a teraz wychodzi na to że też każda inna 970 będzie lepsza od tego strixa, to jak to w końcu jest. GTX 970 strix, gigabyte czy msi uważane są za jedne z najlepszych kart z 970 według większośći ludzi :D

Nie odnosiłem się do strixa tylko cały czas do tego turbo ;) strix jest niezły. Najlepszy z tego co kojarze jest od evgi, potem msi, strix, giguś...
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a no to się cieszę że doszliśmi do porozumienia, od evgi z tego co wiem to pasta termo chłodząca jest położona na 2 z 3 ciepłowodów przez co chłodzenie podobno jest  o 1/3 gorsze niż powinno być  ta 3 rurka podobno jest zastosowana z poprzednich generacji kart, oszczędność w produkcji czy coś nwm , ale jest troche tego w internecie także omijałbym evge szerokim łukiem g1 najlepiej sie podkręca ma najlepsze chłodzenie ale jest głośny ale hałas mi nie przeszkadza, jak już trafiłem tego strix to postaram sie go dopaść za max 1050-1100zł tyle moge wydać chyba że znajde do końca jej licytacji jakąś lepszą  propozycje,  strix i msi sa ciche chłodne wieć sa według mnie idealnym wyborem plus strix ma backplate a msi nie więc + dla strix, chyba żeby dopaść zieloną wersje msi z backplate, ale to się zobaczy jak wyjdzie, to dzięki wielkie za rady i myślę że temat jest do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

a no to się cieszę że doszliśmi do porozumienia, od evgi z tego co wiem to pasta termo chłodząca jest położona na 2 z 3 ciepłowodów przez co chłodzenie podobno jest o 1/3 gorsze niż powinno być ta 3 rurka podobno jest zastosowana z poprzednich generacji kart, oszczędność w produkcji czy coś nwm , ale jest troche tego w internecie także omijałbym evge szerokim łukiem g1 najlepiej sie podkręca ma najlepsze chłodzenie ale jest głośny ale hałas mi nie przeszkadza, jak już trafiłem tego strix to postaram sie go dopaść za max 1050-1100zł tyle moge wydać chyba że znajde do końca jej licytacji jakąś lepszą propozycje, strix i msi sa ciche chłodne wieć sa według mnie idealnym wyborem plus strix ma backplate a msi nie więc + dla strix, chyba żeby dopaść zieloną wersje msi z backplate, ale to się zobaczy jak wyjdzie, to dzięki wielkie za rady i myślę że temat jest do zamknięcia.

Te bolączki evgi o których piszesz były tylko w pierwszej wersji chłodzenia...wersja acx 2.0 jest poprawiona ;)
Link to post
Share on other sites

a no spoko dzięki za informację :D tak przy okazji  przy Strix jest możliwość tylko płatnośći przelewem, nie jestem troche przekonany płacenia 1000zł przelewem do osoby prywatnej zanim dostane kartę ;/ niby Allegro ale jakoś tak nie swojo wolałbym zapłacić przy odbiorze , a Ty jak myślisz jest czym się martwić przy kupowaniu takich rzeczy czy Allegro daje bezpieczeństwo kupna?  

Link to post
Share on other sites

a no spoko dzięki za informację :D tak przy okazji przy Strix jest możliwość tylko płatnośći przelewem, nie jestem troche przekonany płacenia 1000zł przelewem do osoby prywatnej zanim dostane kartę ;/ niby Allegro ale jakoś tak nie swojo wolałbym zapłacić przy odbiorze , a Ty jak myślisz jest czym się martwić przy kupowaniu takich rzeczy czy Allegro daje bezpieczeństwo kupna?

Jakimś ekspertem w tych sprawach nie jestem i też kiedyś miałem obawy co do takich przelewów, ale alledrogo daje tą "gwarancje udanych zakupów" :D ale swoją drogą dziwne, że sprzedający nie uwzględnił płatności przy odbiorze...
Link to post
Share on other sites

A na cholerę taka mocna karta do tej rozdzielczości?

Pamiętaj, że elektronika traci na wartości.

Kup sobie coś na przeczekanie,jak się zdecydujesz na fullHd to kupisz mocniejsza kartę i wyjdzie Cie ona wtedy taniej

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...