Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Pojawił się u mnie problem z rozruchem systemu.

 

Zacznę od początku.

 

Wczoraj postanowiłem przeczyscic komp z kurzu, tak jak zwykle użyłem sprężonego powietrza i pędzelka. Nie było tragedii, także niczego nie odpinalem oprócz wiatraczkow. Problem pojawił się kiedy spróbowałem uruchomić komputer, włączył się, wiatraki chodziły, był charakterystyczny pstryk, który mam od zawsze ale monitor pozostawał w stanie czuwania. Zerknalem na kompa i zauważyłem, że pali się czerwony przycisk clr CMOS(przez przypadek mogłem go wcisnąć przy sprzątaniu?) wyłączyłem kompa przytrzymujac power, odłączyłem zasilanie, wyjalem wszystkie wtyczki i drugą próba, wszystko zadziałało bez problemu.

 

Aż do dzisiaj, po ok 2h pracy komputera, zamrozil się pulpit i mogłem zrobić tylko reset. Od tego czasu po włączeniu sprzętu monitor czuwa, wszystko chodzi tak jak wcześniej i nic, czarny obraz. Wyczytałem, żeby spróbować kliknąć ten Przycisk jeszcze raz, żeby zresetować bios, nic to nie dało. Później wyjalem baterie i pomogło o tyle, że załącza się Windows do momentu możliwości wejścia do biosa i następuje sekundowy blue screen (coś o dysku chyba) reset i obraz z wyborem normalnego włączenia systemu lub próby naprawienia(nic nie pomaga).

 

I tu pytanie, próbować przeinstalowac system? To coś da? Czy mógł pójść któryś z podzespolow?

 

Sprzęt:

Asrock p67 pro3

System jest na dysku ssd crucial m4

Intel core i5 2500k nie kręcony

Pamięć 2x 4gb Goodram cl9

Grafika asus geforce gtx 570

Zasilacz fortron 650w

 

Komp ma z 5lat, ogólnie zero problemów, raz oddany na gwarancję, naprawili dysk ssd.

Edytowane przez raul7
Link to post
Share on other sites

najpierw sprawdź jeszcze raz połączenia na wyłączonym kompie , może coś nie styka , mam podobnie jak sprzątam, wyrobione mam wtyczki sata i przez te sztywne przewody czasem coś nie łączy, ale poprawiam i jest ok :) Jak czarny obraz to wyjmij kartę i wsadź ponownie może pomoże :).

Link to post
Share on other sites

Również stwierdzam jak king2127:

1. Sprawdź wszystkie połączenia mógł się poluzować jeden z przewodów.

2. Moim zdaniem sprawdź najpierw połączenie dysku, dopiero reszty.

3. Może nie podłączyłeś jakiegoś przewodu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...