Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procesor :Intel® Core™2 Duo Processor E8400 

             (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

Plyta glowna:GA-EP31-DS3L

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT

RAM: 4Gb 2x2 OCZ PC2 6400 Dual CH Reaper X Edition EB 4-4-3

Zasilacz: MODECOM PREMIUM 500

Budzet : do 500zl

 

Jestem zielony w sprawach budowania / ulepszania komputerow, chcialbym kupic nowa plyte glowna z pasujacym socketem do procesora ,oraz zeby obslugiwala 8GB RAMu. Do tego jakas starsza,nie droga ,ale dobra do grania w gry karte graficzna , oplaca mi sie przebudowac owy komputer czy lepiej jest zakupic nowy?

 

Jezeli czegos zapomnialem to sorka .

Edytowane przez BoottyFreak
Link to post
Share on other sites

 

 

chialbym kupic nowa plyte glowna z pasujacym socketem do procesora ,oraz zeby obslugiwala 8GB RAMu

 

Kupowanie nowej płyty głównej, żeby wsadzić stary procesor jest strasznie nieopłacalne, poza tym dołożenie ramu nic nie da bo w grach procek i tak będzie blokował. Większości nowych gier już nie uciągniesz. Musiał byś mieć nowy procek (co wiązałoby się z wymianą ramu), płytę pod ten procesor, oraz nową kartę grafiki. Poza tym zasilacz już trochę ma, a jest to straszne dziadostwo które mogłoby spalić cały komputer, więc też do wymiany ;)

 

Najlepiej byłoby sprzedać budę, dołożyć coś kasy i złożyć coś porządnego z używek.

Link to post
Share on other sites

Jak @up. zasilacz bomba, dysk jaki ci został ? ale na pewno sata II max , W tym budżecie to szału nie będzie ale lepiej niż obecnie :)

Ja bym miał taką propozycje :) nowe części .

Procek AMD A6 7400k z integrą R5   https://www.morele.net/procesor-amd-amd-apu-a6-7400k-3-5ghz-1mb-box-ad740kybjabox-655584/

Płyta najtańsza  SRock FM2A58M-DG3+ A58 SFM2+ mATX   https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fm2a58m-dg3-a58-sfm2-matx-fm2a58m-dg3-644057/

 

Pamięć 4 GB DDR3 2133 MHz w dobrej cenie później dokupisz kolejny liść  https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-4gb-2133mhz-ddr3-cl11-hx321c11sr-4-661442/

 

razem około  493zł 

 

Ale musisz zmienić zasilacz jakąś używkę w dobrej cenie, może na forum, ktoś ma i poratuje :)

Druga opcja to poszukać używanych części, ale tu będziesz musiał czekać na okazję 

 

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

ahh całe  800x600 

nie opłaca się nic ulepszać ani kupować w tym budżecie na kompa do grania fullhd 30 fpsów min 800-1000zł i to w używkach 

Zalezy o jakie gry chodzi ,ja gram jednak w takie gry ktore duzo nie wymagaja ,jak LoL albo CS,juz tym komputerem mam 60 fps

Edytowane przez BoottyFreak
Link to post
Share on other sites

Gry siedzące na cpu. Więc jakiekolwiek ulepszenie 

 

 

Procesor :Intel® Core™2 Duo Processor E8400               (6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB) Plyta glowna:GA-EP31-DS3L

 

 

RAM: 4Gb 2x2 OCZ PC2 6400 Dual CH Reaper X Edition EB 4-4-3 Zasilacz: MODECOM PREMIUM 500

to wszystko do wymiany. na upartego w używanych coś się znajdzie.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...