Skocz do zawartości

Klawiaturka w niskiej cenie


Recommended Posts

Poszukuję NIEMECHANICZNEJ klawiatury. Przeszukałem forum i wszyscy napaleni są na mechaniczne i nigdzie nie mogłem znaleźć info o innych. Do dyspozycji mam 150zł.

Jestem sprzętowym laikiem ale wydaje mi się, że ta kwota do czegoś co nie jest mechaniczne mi wystarczy.

Nie potrzebuję żadnych podświetleń, dotatkowych przycisków, szmerów bajerów. Żeby tylko obudowa była z podpórką.

Klawiatura ma nadawać się do grania w DOTA2 i najlepiej żeby miała wysoki skok przycisków a nie taki "laptopowy".

 

Jak potrzeba coś więcej wiedzieć to dopiszę.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ostatnio https://www.morele.net/klawiatura-natec-genesis-rx39-nkg-0710-799664/ i jestem bardzo zadowolony podświetlenie i blokada klawiszy windows/antyghosting

 

Z koleij znajomy ma https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-zone-k30-us-layout-834533/ też bardzo dobra wykonanie wydaje się lepsze 

Link to post
Share on other sites

W tej kwocie bezkonkurencyjnie cougar 200k. Klawiatura, która mogła by kosztować 180 zł, a  i tak by na tę kwotę zasługiwała.

 

King powinieneś się wstydzić z taką propozycją :D "Namiastka", bo ma kilka przełączników? I z tego powodu dokładać 100 zł do wartości klawiatury? MASAKRA

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej kwocie bezkonkurencyjnie cougar 200k. Klawiatura, która mogła by kosztować 180 zł, a  i tak by na tę kwotę zasługiwała.

 

King powinieneś się wstydzić z taką propozycją :D "Namiastka", bo ma kilka przełączników? I z tego powodu dokładać 100 zł do wartości klawiatury? MASAKRA

klawiatura ma dobre opinie ,  

  powiązanie  dwóch technologi , namiastka bo ma kilka najważniejszych przycisków i duży skok .

200k też fajna klawiatura , ale niski skok klawiszy :)

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

No tak, ale co Ci dadzą te kila przycisków, gdy reszta klawiatury się rozleci? Zaletą mechanika jest właśnie to, że jest na lata. A niski skok jest spowodowany nożycami, które imo mają zdecydowanie lepszą kulturę pracy od zwykłych klawiszy oraz nacisk na nie jest równomierny.

 

Nie doczytałem jednej rzeczy, że autor chce mieć podpórkę. Ja bym jednak nagiął to trochę i chwycił cougara i dokupił sobie osobno podpórkę pod nadgarstki. Warto.

Link to post
Share on other sites

To nie jest zwykły membranowiec tylko hybryda i działa podobnie jak mechanik, (INNACZEJ ale podobnie) szybciej sie aktywuje niz zwykły membranowy, i jest bardzo Solidnie wykonany i kosztuje 80-90zl? Sam mam używam i polecam i nie tylko ja. Pozatym koleś chce wysoki skok a ty proponujesz mu cougara z niskim :)

Edytowane przez Amok.
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak hybryda. Albo masz membranę, albo masz przełącznik. To jest zwykła klekocząca membranówka. Co do wykonania to owszem jak za tą cenę jest jak najbardziej na +. Jednak jak zwykłe klawisze to gigabyte force k7.

Ludzie nie chcą nożyc przez gówniane laptopowe klawiaturki. Też byłem sceptyczny do nożyc ale się przekonałem. O wiele sprawniej się pisze, ciszej, a jak jest dobra klawiatura to i przyciski się "wyczuwa".

 

 

@w tej mecano jest przerobiony przycisk troszeczkę. Wygląda jak przełącznik i nawet ma krzyżyk, ale to dalej membranówka. + będzie łatwo się czyścić. - spacja trochę "lata"

W miarę dobrze odbija.

Jeśli nie masz kwoty na gigabyte to bierz tego mecano. Jeśli jednak zdecydujesz się wypróbować nożyc to cougar 200k.

 

Seeqin i Amok zwracam honor :)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Ta klawiatura gigabyta wygląda właśnie tak, jaka - przynajmniej wydaje mi się - byłaby najwygodniejsza bo ma tą podpórkę. Niestety ma niski skok. Jestem od lat przyzwyczajony do wysokiego skoku jak palec mi sie topi w klawiaturze  :D.

 

Ten Tracer mecano ma z kolei takie przyciski, ale nie ma podpórki.

 

Nie wiem jak to jest na niskim skoku szczerze mówiąc. Dużo siedzę przed komputerkiem grając, raczej mało pisząc. Musiałbym gdzieś pójść i pomacać sobie takie troszkę lepsze niskoskokowe klawiatury. 

 

Zerknąłem na stronę gigabyta. Ta force K3 jest tania, ma dobry skok i podpórkę. Jest dobra? 

Edytowane przez Zbysio12
Link to post
Share on other sites

Nie wypowiem się o k3.

K7 jest wart swojej ceny, tak samo jak cougar 200k i co muszę przyznać (2 dzień siedzę na pożyczonej) Mecano także.

Podpórki można sobie dokupić żelowe.

Do cougara podpórka będzie niepotrzebna bo jest niską klawiaturką.

Jeśli k7 Ci się podoba to zamawiaj i nie marudź. Na pewno się nie zawiedziesz :)

Link to post
Share on other sites

mecano to zwykła membranówka sam taką posiadałem i wiem co mówię a hybrydy istnieją lecz są to po prostu przełączniki ale takie trochę podrabiane a w tym mecano po 1 roku użytkowania zaczęły coś szwankować klawisze i poszła na wymianę , tak troche nie polecam

Link to post
Share on other sites

mecano to zwykła membranówka sam taką posiadałem i wiem co mówię a hybrydy istnieją lecz są to po prostu przełączniki ale takie trochę podrabiane a w tym mecano po 1 roku użytkowania zaczęły coś szwankować klawisze i poszła na wymianę , tak troche nie polecam

Eeee, o czym Ty mówisz, ponieważ nie za bardzo rozumiem...

Hybryda? Albo jest przełącznik, albo jest membrana. Gdzie tu widzisz hybrydę?

Podrabiany przełącznik... Aha...

Dlaczego zaczęły szwankować? W jaki sposób?

Chłopie wypowiedz się konkretnie, bo tak trochę ni w kij ni w oko...

Link to post
Share on other sites

Ja sie swoje naczytałem zanim kupiłem i wiem, że są dobre.

Pozatym sprzęt jak sprzęt. Jednym tanizna starcza na lata, innym drogie renomowane rzeczy siadają po pół roku. 

I tak już kupiłem. :D


Klawiaturka prezentuje się całkiem nieźle. Fakt, jest głośna, ale mało piszę. W trakcie grania nie zwracam na to uwagi. 

Jest dość ciężka, nie przesuwa się po biurku. Gorzej jak się wysunie te podpórki z tyłu, bo wtedy już lata. 

3 kolorki podświetlenia, świeci się, co więcej gadać.

1 wrażenie pozytywne.

Edytowane przez Zbysio12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...