Skocz do zawartości

Używane body do 2000 zł - 60D/7D/coś innego?


Recommended Posts

Powyższy post pozwolę już sobie pominąć.

No jak pisałem mam tylko dostęp do 70D i 6D. Jeżeli chodzi o budowę to zmian względem 60D 7D chyba nie ma aż tak dużych?

6D - 145x111x71

7D - 148x111x73.5

60D -145x106x79

70D - 139x104x79

 

Tak to wygląda ze specyfikacji. Jak Ci będzie leżeć w ręce - nie wiadomo. Poszukaj najlepiej puszek na olx lub jakimś sklepie w swojej okolicy. Jak wymacasz obydwie to się trochę rozjaśni :D

Link to post
Share on other sites

Eh tak sobie poczytałem, nieźle z niektórymi rzeczami pojechaliście ;)

 

Ok, żeby rozwiać wątpliwości co do OVF/EVF, oba rozwiązania mają swoje zalety, jak zapewne każdy wie (@@stelek) DSLR mają shutter lag, te lepsze na poziomie 20-30ms, te gorsze nawet powyżej 100ms, co oczywiście jest dużo większym opóźnieniem niż przetworzenie obrazu na matrycy i wyświetlenie go, ale żeby nie było dodatkowych wątpliwości - CSC też mają shutter lag, z tym, że krótszy o czas na podniesienie lustra, ostrzenie na matrycy ma też swoje plusy i minusy, tak przy AF-S/C jak i AF-trackingu (za długi temat, żeby tu opisywać).

 

Wizjer w 7D jest spoko, o ile ktoś lubi powiększenie w wizjerze równe 1.0x, ja preferuję wartości mniejsze - ale to chyba kwestia przyzwyczajenia - natomiast 100% pokrycie to inna bajka i czy jest to 100 czy 96% to stricte kwestia potrzeb.

 

Jak chodzi o matryce 7D vs 60D, to matryca jest ta sama, będzie szumieć podobnie, ale jak się domyślam nie to jest dla Ciebie najważniejsze (i słusznie :) ). 7D to półka wyżej jak chodzi o ergonomię, zwłaszcza ilość funkcji które można zmienić nie odrywając oka od wizjera.

AF działa tak samo tragicznie w 7D i 60D - to żeby nikt sobie nie robił nadziei ;) - 7D ma dodatkowo mikroregulację AF dla nie wiem ilu szkieł, ale na pewno wystarczającej ilości...

Zdecydowanie lepiej 7D sprawdzi się przy zdjęciach seryjnych, o ile ma to dla Ciebie znaczenie, dla mnie utrzymanie deklarowanej wartości przez 2 sekundy i w miarę szybkie opróżnienie bufora wystarczy, ale dla niektórych to o wiele za mało ;)

 

Jeżeli rzeczywiście są w tej samej cenie, to warto sprawdzić ile to ma rzeczywiście strzelonych fot, jeżeli 7D jest w tej samej cenie co 60D ale ma dwukrotnie większy przebieg... to warto się zastanowić, zwłaszcza jeśli jest to już powyżej 100k.

I to co napisali wcześniej, brać w łapy i jeśli to możliwe cokolwiek strzelić, spróbować cokolwiek pozmieniać w menu (albo bezpośrednio z body).

Link to post
Share on other sites
Eh tak sobie poczytałem, nieźle z niektórymi rzeczami pojechaliście  ;)

Wskaż mi chociaż jedną rzecz która jest nie zgodna z prawdą ;)

 

Swoją drogą konfrontowanie opóźnienia migawki z opóźnieniem obrazu w wizjerze jest ...nierozsądne.

 

W tej całej dyskusji o pietruszkę wpienia mnie jedno. Ktoś pyta o lustrzankę a zaraz w odpowiedzi dostaje parę postów z zaletami aparatów kompaktowych. Dlaczego tak jest? Pewnie dlatego , że jak słusznie Stelek zauważył:

jest "lepszy, bo jaki taki mam" i KONIEC

Problem w tym , że lepszy nie jest, gorszy też nie. Tylko jest INNY. Rozchodzi się o preferencje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą konfrontowanie opóźnienia migawki z opóźnieniem obrazu w wizjerze jest ...nierozsądne.

Z perspektywy finalnego efektu jak najbardziej :) jeżeli od momentu naciśnięcia spustu w DSLR, czas na podniesienie lustra i wyzwolenie migawki wyniesie 100ms ? Uważasz, że czas w CSC na wyświetlenie obrazu z matrycy i wyzwolenie migawki jest dłuższy ? Ja tam bym sobie takimi pierdołami nie zawracał głowy, używam i EVF i OVF i każde z rozwiązań ma swoje zalety/wady.

Link to post
Share on other sites
Z perspektywy finalnego efektu jak najbardziej 

No właśnie niekoniecznie . Już pomijając cały szereg procesów zachodzących w aparacie.

Opóźnienie wizjera - człowiek jest stroną czynną. 

Opóźnienie migawki - człowiek jest stroną bierną.

Trzeba wziąć pod uwagę naszą reakcję (oka, potem palca) a jest ona wolniejsza niż opóźnienie migawki w standardowych warunkach w 7D czy 60D ;)

Ja tam bym sobie takimi pierdołami nie zawracał głowy, używam i EVF i OVF i każde z rozwiązań ma swoje zalety/wady.

Są dziedziny gdzie ma to znaczenie. Zgodzę się , że każde ma zalety i wady ;) Tak jak pisałem :

Problem w tym , że lepszy nie jest, gorszy też nie. Tylko jest INNY. Rozchodzi się o preferencje.

Link to post
Share on other sites

Dlatego eliminując człowieka - może nie dosłownie - np w przypadku takiego AEO Lightning Strike, wyniki CSC są lepsze :)

I OK, oczywiście, że moment naciśnięcia przez człowieka migawki w DSLR  i CSC będzie się różnił, bo w rzeczywistości na EVF ten moment 'już minął' (oczywiście też cholera wie ile temu) ale czy będzie to miało wpływ na finalny efekt, jeżeli migawka otworzy się w dokładnie tym samym momencie ? 

Link to post
Share on other sites

Jeśli otworzy się w tym samym momencie - oczywiście , że nie będzie miało wpływu. Sęk w tym , że w praktyce opóźnienie wizjera częściej ma większe znaczenie. W przypadku A6000 opóźnienie migawki to 46ms przy bodaj 50 paru 7D i 60D w tych samych warunkach więc jak dla mnie zupełnie nie ma o czym rozmawiać.

Link to post
Share on other sites

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6000/sony-a6000A6.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA6.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/E60D/E60DA6.HTM

 

Ci sami testerzy, ta sama procedura.

Wyniki mocno ciekawe, zwłaszcza 7D vs. 60D. Ale pre-focused time dość ciekawie obrazuje możliwości A6000 w tym zakresie, oczywiście to nie wszystko, no ale...

 

Krótko podsumowując: 7D :) 

 

P.S. Nie jestem fanem ani użytkownikiem A6000 ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli rzeczywiście są w tej samej cenie, to warto sprawdzić ile to ma rzeczywiście strzelonych fot, jeżeli 7D jest w tej samej cenie co 60D ale ma dwukrotnie większy przebieg... to warto się zastanowić, zwłaszcza jeśli jest to już powyżej 100k.

Możesz sobie spojrzeć na aukcje... tak średnio posiadają po ok. 50k przebiegu. Z serii aż tak często nie będę korzystał. Jak mówiłem zawody strażackie i ASG które nie zdarzają się zbyt często, więc częściej będzie używany po prostu do nagrywania filmów w kontrolowanych warunkach pokoju.

Link to post
Share on other sites

W tej całej dyskusji o pietruszkę wpienia mnie jedno. Ktoś pyta o lustrzankę a zaraz w odpowiedzi dostaje parę postów z zaletami aparatów kompaktowych. Dlaczego tak jest? Pewnie dlatego , że jak słusznie Stelek zauważył: Cytat jest "lepszy, bo jaki taki mam" i KONIEC Problem w tym , że lepszy nie jest, gorszy też nie. Tylko jest INNY. Rozchodzi się o preferencje.

 

Lepszy lub gorszy może być tylko użytkownik aparatu a inny jest twój kolega który wtrącił swoje 3gr..a ja mu dam drugie trzy i niech siedzi cicho lub pójdzie sobie jak nie ma nic mądrego do powiedzenia.

 

 

odp. na dlaczego tak jest : To zwykłe pokemony, ich szczyt i kunszt fotografii to zdjęcie na nk przed lustrem w trybie auto.Druga strona medalu to faworyzacja lustrzanek przez jednych i drugich plus lateralne myślenie biednego Kowalskiego - wezmę opcję maksymalną,bo kto wie co będzie mi potrzebne a nóż wykorzystam.Jak będziesz kupował auto lub go zmieniał to kup odrazu ciągnik rolniczy,kto wie,a nóż trzeba będzie kiedyś zaorać pole.

 

Na samym końcu najczęściej wygląda to tak  : Ferrari z silnikiem od Fiata Pandy dalej wygląda jak Ferrari. :D

 

Jak myślisz,warto na siłe cisnąć każdemu lustro jak ewidentnie gość go nie potrzebuje.

A czasem warto uświadomić delikwenta,że kupno lustrzanki to dopiero początek nie tylko wydatków.

 

Możesz sobie spojrzeć na aukcje... tak średnio posiadają po ok. 50k przebiegu. Z serii aż tak często nie będę korzystał. Jak mówiłem zawody strażackie i ASG które nie zdarzają się zbyt często, więc częściej będzie używany po prostu do nagrywania filmów w kontrolowanych warunkach pokoju.

Nie obraz sie ale za bardzo ślimtasz nad.... nie wiem czym.Ludzie tu miało więcej aparatów do wyboru i szybciej podejmowali decyzje a ty masz dwa do których masz dostęp i dalej ględzisz.A najlepiej byś zrobił kupując lustro nowe na jakie cię stać a obiektywami bawił się od kuzyna i nie zawracał sobie głowy używanymi gruchotami bo nie rozumię coś się tak na nie uparł (bo kuzyn tak powiedzial).

 

A jak będzie częściej wykorzystywany do nagrywania filmów,to wyszukuj sobie dalej,a nóż zacznie może któryś z nich nagrywać w 4k. :D

Link to post
Share on other sites
Jak myślisz,warto na siłe cisnąć każdemu lustro jak ewidentnie gość go nie potrzebuje. A czasem warto uświadomić delikwenta,że kupno lustrzanki to dopiero początek nie tylko wydatków.

 

Jestem jak najbardziej świadom tych wydatków bo przeciez teraz mam jeszcze do kupienia obiektywy, baterie, karty CF i inne rzeczy. Problem w tym że nie wezmę żadnego kompakta z racji jego wielkości. Kompakty są po prostu małe, na pewno nie wszystkie ale te które mieszczą się w moim przedziale cenowym (głównie NEXy) są.

 

 

 

Ludzie tu miało więcej aparatów do wyboru i szybciej podejmowali decyzje a ty masz dwa do których masz dostęp i dalej ględzisz.

Nie mam dostępu ani do 7D czy 60D tylko do 70D i 6D i jednak są to różnice w budowie już nie mówiąc o samych bebechach.

 

 

 

A najlepiej byś zrobił kupując lustro nowe na jakie cię stać a obiektywami bawił się od kuzyna i nie zawracał sobie głowy używanymi gruchotami bo nie rozumię coś się tak na nie uparł (bo kuzyn tak powiedzial). A jak będzie częściej wykorzystywany do nagrywania filmów,to wyszukuj sobie dalej,a nóż zacznie może któryś z nich nagrywać w 4k.

 

Kuzyn tak powiedział bo doskonale wie jaka jest moja sytuacja finansowa. Poza tym co ja kupię nowego za 2k zł? Chyba nawet nie starczy mi na 1100D już nie wspominając o czymś co nagrywa filmy. Nawet nie myślę o 4K bo po pierwsze mało kto na YT korzysta z tej rozdzielczości, dodatkowo mój komputer nie jest w stanie płynnie edytować 4K a co dopiero to renderować i jeszcze wysłać na moim upload-zie 0,7 Mbps...

Nawiasem mówiąc skoro kuzyn spec od Canonow tp dlaczego on nie wskaże lepszego modelu?

Wskazać wskazał... 7D jest lepsze, ale powiedział że w moim przypadku lepiej jest wybrać 60D bo ma obrotowy ekran, i łatwiej mi będzie nagrywać filmy w terenie, jednakże napisałem jeszcze na forum by dowiedzieć się waszej opinii na ten temat.

Edytowane przez BitWolfPL
Link to post
Share on other sites

 

 

Problem w tym że nie wezmę żadnego kompakta z racji jego wielkości. Kompakty są po prostu małe, na pewno nie wszystkie ale te które mieszczą się w moim przedziale cenowym (głównie NEXy) są.

Nie bój się, jak myslisz poważnie o lustrze to nikt nie zaproponuje kompakta.To była odp dla pustaka Xarixa.

 

 

 

Kuzyn tak powiedział bo doskonale wie jaka jest moja sytuacja finansowa. Poza tym co ja kupię nowego za 2k zł?

http://www.ceneo.pl/Lustrzanki_cyfrowe/p:Canon.htm

 

 

 

Nawet nie myślę o 4K bo po pierwsze mało kto na YT korzysta z tej rozdzielczości, dodatkowo mój komputer nie jest w stanie płynnie edytować 4K a co dopiero to renderować i jeszcze wysłać na moim upload-zie 0,7 Mbps...

to był żart ;)

 

 

 

Wskazać wskazał... 7D jest lepsze, ale powiedział że w moim przypadku lepiej jest wybrać 60D bo ma obrotowy ekran, i łatwiej mi będzie nagrywać filmy w terenie

Więc zrób jak ci powiedział,kuzyn cie zna my nie.

 

 

 

BitWolfPL, mistrz to zwykły trol i beton, nie musisz z niczego mu się tłumaczyć. Zaraz wyrwie bana

dzięki konfidencie.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie mają możliwość nagrywania 1080p30(29.97). Oczywiście z ograniczeniem długości nagrywania itd...itd i oczywiście można MagicLantern wgrać, ale już nie rozwijajmy tego...

Ja bym pewnie z tego wszystkiego i tak wybrał używanego, niezbyt "zmęczonego" 7D, ale to bardziej pod kątem foto patrzę, nie filmów. Nie wiem czy odczujesz znaczącą różnicę w jakości nagrań we wszystkich wymienionych powyżej.

 

(7D już bardzo nie stanieje - więc wciąż w dobrych pieniądzach go sprzedasz)

 

Xarix ? Tak z czystej ciekawości, po co ten ban itd ? 

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites

Ja bym pewnie z tego wszystkiego i tak wybrał używanego, niezbyt "zmęczonego" 7D, ale to bardziej pod kątem foto patrzę, nie filmów. Nie wiem czy odczujesz znaczącą różnicę w jakości nagrań we wszystkich wymienionych powyżej.

We wszystkich wymienionych powyżej czyli 100D/700D/1200D/60D i 7D tak?

W takim razie w jaki przebieg powinienem celować? Można znaleźć już puchę ok. 70k za 1600 zł.

Link to post
Share on other sites

Co do przebiegu - ok. 120tyś. pstryknięć się liczy, czyli te 70k to połowa przebiegu - dodam że zawsze można serwisować sprzęt - koszt w granicach 300-500zł i sprzet jak nowy  ;)

Link to post
Share on other sites

Co do przebiegu - ok. 120tyś. pstryknięć się liczy, czyli te 70k to połowa przebiegu - dodam że zawsze można serwisować sprzęt - koszt w granicach 300-500zł i sprzet jak nowy  ;)

To tak się da? Zawsze myślałem że jak już migawka poleci to kaput i wymiana kosztuje na tyle dużo że nie opłaca się go naprawiać...

Link to post
Share on other sites

Za 300zł też nie widziałem. Ale napisał w sumie 300-500zł.
 

Xarix ? Tak z czystej ciekawości, po co ten ban itd ?

Odpisałem PW żeby offtopu wielkiego nie robić. Jak ktoś robi syf w temacie to chyba normalne , że zostaje nagrodzony.

Link to post
Share on other sites

@@Xarix, ja wcale się nie czepiam, że za mało czy coś :) zwyczajnie jeśli byłoby gdzieś za tyle, to bardzo chętnie się dowiem gdzie, co prawda nie przewiduje wymiany na tą chwilę... ale różnie to bywa ;)

 

A PW dostałem, przeczytałem i do wiadomości przyjąłem - tak już mam, że ciekawski jestem, ale dowiedziałem się i ok, nie miałem zamiaru nikogo bronić czy też atakować... :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK jak wszyscy sobie wszystko wyjaśnili to ja odpowiem prosto:
Biorę Canona 7D.
Jest bardziej uniwersalny, większy, cięższy, więcej akcesoriów znajdę na niego niż na 60D, w dodatku jego cena prawdopodobnie już nie spadnie więc powinienem go też sprzedać za dobrą cenę kiedy będę chciał się przesiąść. Dźwięk da się obrobić, a ekran domontować, więc atuty 60D można łatwo zastąpić.
Dziękuję wszystkim którzy zechcieli odpowiedzieć na pytanie tematyczne i przepraszam wszystkich którzy przez moją niewiedzę i odpowiedzi doświadczyli konsekwencji.

 

Jako autor temat uznaję za zamknięty.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...