Skocz do zawartości

Upgrade komputera - płyta główna, procesor ~1200zł


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zupgradować komputer, lecz niestety znam się na tym dość słabo. Mój 8-letni staruszek ostatnio ledwo zipie, że nawet przeglądanie stron czy obsługa excela robi się uciążliwa.

Głównie chodzi o wymianę Płyty głównej i procesora, gdyż karta graficzna całkiem nowa.

Oto co posiadam:

Intel Pentium Dual CPU E2200 2.2 GHz

P5QL-ASUS-SE

3072 MB Ram

Sapphire R9 280 DualX

Obudowa Logic Q11

Zasilacz LC-POWER 600w LC6600

Dyski: Samsung HD 103SJ 1TB, ST3500418AS 500GB

 

Jeśli niezbędna do wymiany jest obudowa to cóż, będzie trzeba i ją wymienić. Podobnie z zasilaczem (chociaż lepiej gdyby jakoś wyrobił). 

Cena najlepiej gdyby wahała się w tych 1200zł, no ale jeśli trzeba dopłacić troszkę więcej za coś dużo lepszego to jakoś się załatwi.

Chciałbym by pociągnął on najnowsze gry, lecz nie muszą być to max detale, ale tak by starczyło by chociaż na najniższych te pare lat wyrobił.

 

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

i5-6400

asrock h110m-dgs

ram crucial 8gb 2133

Razem 1153 zł + przesyłka

 

Przyszłościowy zestaw :)

Nowoczesny Skylake na podstawce 1151 którą możesz później ewentualnie upgradować np na Kaby Lake ;) , więcej szybszej pamięci ram która jest już raczej niezbędnej jeśli chcesz pograć bez częstych spadków fps i płyta główna podstawowa pod ten zestaw.

Na twoim miejscu pokombinował bym też z kasą na lepszą grafikę jednak (skoro zmieniasz kompa po ośmiu latach to można zainwestować raz a solidniej)

Pytanie czy i ile funduszy znajdziesz,jeśli nie to oczywiście i tak pograsz we wszystkie gierki na tym zestawie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc!
Co do tej płyty głównej to nie wiem czym tak naprawdę się różnią te przez was polecone, więc nawet nie wiem czy warto dopłacać do tej droższej (poza ów wspomnianą sekcją zasilania, które nie wiem czy tak dużo daje).

Ram oczywiście, że wliczony w koszty, a z grafiką mimo wszystko przeczekam jeszcze troszkę.

Jeszcze raz dziękuję!

Link to post
Share on other sites

 

 

Na twoim miejscu pokombinował bym też z kasą na lepszą grafikę jednak (skoro zmieniasz kompa po ośmiu latach to można zainwestować raz a solidniej)

 

 

gdyż karta graficzna całkiem nowa.

:rotfl: 

 

@autor

Ja wymieniłbym jeszcze ten zasilacz. Może na czarnej liście i tego nie ma ale nie jest to super jednostka. Dla świętego spokoju - thermaltake tr 2 450w czy corsair vs 550. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...