Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu pojawił sie problem mianowicie po dłuższym korzystaniu z komputera nie mogę przeglądać internetów a o graniu w gry nie wspomnę. Tak wiem posiadam dinozaura wśród komputerów ale jak do tej pory na niego nie narzekałem,do teraz gdy gram sobie w CS:GO czy LOL`a komputer nagle staje w miejscu z ~70 FPS spada do 5 i stoi tak przez 30 sekund. Na pewno chodzi o mój zabytkowy komputer ale sami wiecie jeszcze kilka miesięcy temu było cycuś glancuś pi*d***. Dodam jeszcze że obecnie pisząc to mam 30% użycia CPU z częstym wzrostem do 100.

 

A tutaj spec. tego potwora:

-CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.00 GHz (32-bit)

-Graphics - (1024x768@85Hz) NVIDIA GeForce9800 GT (512MB)

-Aktualne sterowniki

-WIN 7, 2gb RAM

 

Raczej wole się powstrzymać od kupna nowych części ale jakby coś możecie od razu podać co w pierwszej kolejności powinienem wymienić,podejrzewam że procesor a później ?

 

Teraz coś pokombinuje w BIOSie bo przeczytałem że komus pomogło wyłączenie CPU Termal Throttling

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co bym zrobił to przeskanowanie komputera programami: Adwcleaner i Malwarebytes Antimalware i wywalenie tego co znajdą.  Po drugie wyczyścił bym system ccleanerem i dysk systemowy ze zbędnych smieci i pozostałości np. aktualizacji : a włączysz to czyszczeniem dysku C ( jeśli jest systemowym ) a po sprawdzeniu ile ma do wywalenia zaznaczenie "oczyść pliki systemowe " a tam po sprawdzeniu zaznacz żeby wywalił kopie aktualizacji. Defragmentacja...i sprawdzenie temperatur grafiki i procesora bo skoro ostatnio coś się rypło to Ci powiem , że ostatnio wzrosła temperatura otoczenia :) i może się sprzęt grzać który ma problemy z chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...