Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak od czasu to czasu będziesz drukować to szukaj wyłącznie wśród laserowych, może Brother DCP 1510. Tonery około 80zł, a starczy Ci pewnie na rok albo i więcej więc nie będziesz się musiał przejmować kosztami materiałów eksploatacyjnych.

Drukarka - opis http://www.centrumdruku.com.pl/brother/dcp-1510e.cd

Tonery - http://dobretonery.pl/toner-zamiennik-dt1030b-do-brother-hl1110e-hl1112e-hl1210we-dcp1510e-dcp1512e-dcp1610we-mfc1810e-mfc1910we-pasuje-zamiast-tn1030-1000-stron-p-18545.html

Wszystko w rozsądnych cenach, nic dodać, nic ująć.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Brother 1512e (to wersja czarna 1510 - wyżej wymieniona). Zamienniki są już po 30-40 zł.

Wady: jest dość głośna, do małych nie należy

Zalety: Drukuje nawet na grubym papierze z strukturą, jakość

Drukowanie jest droższe... Ale i tak jest bardzo tanie: 1-10 groszy za stronę.

Szukałem drukarki bardzo długo.

Jeśli zdarza Ci się nie drukować przez dłuższy czas to laser jeśli drukujesz praktycznie codziennie to możesz brać śmiało atramentowe od Brother - lubię je bardzo - są bardzo ciche i zamiennik za te 2zł starczają na 100-200 stron.

Link to post
Share on other sites

Pozwol, ze podlacze sie do tematu. Jaka drukarka laserowa kolorowa do sporadycznego drukowania i ile kasy trzeba szykowac? Zalezy mi tez na tym by moc drukowac naklejki z tekstem lub malo wymagajacym obrazkiem na papierze samoprzylepnym.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

ile kasy trzeba szykowac?

 

Da się coś kupić za ~550 zł ale jakość jest pod znakiem zapytania.

Szukałbym raczej czegoś spod logo OKI, Brother, Canon ewentualnie Samsung lub Xerox.

Kieruj się ceną zamienników (lub sposobem regeneracji czy możliwościami uzupełniania) - jakość większości laserów będzie podobna.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze do tematu, to w brotherach trzeba wymieniać bęben nie tylko toner, to koszt dużo wyższy niż 30-40zł więc średnio to się opłaca.

Koszt oryginalnego bębna wynosi niecałe 2 grosze na stronę - a co dopiero zamienniki (ok. 0,5 grosza na stronę)

Link to post
Share on other sites

@ full_control zdecydowanie drukarka Hp P1102, niezniszczalna mam starszą wersję tej drukarki P1005, codziennie ją używam a do tej pory działa a mam ją od 7 lat

 

@Conamorek jeśli chodzi o laserową drukarkę kolorową to ta http://www.sferis.pl/p/247577-drukarka-brother-hl-3140cw-hl3140cwyj1.htmlwychodzi całkiem tanio w eksploatacji jak dobrze poszukasz to znajdziesz do niej tonery w całkiem przyzwoitej cenie.

Chyba, że zmieniłbyś zdanie i wziął atramentówkę ale tu w miarę regularnie musiałbyś drukować, chociaż raz na dwa tygodnie to bardzo fajnie sprawdzają się epsony z systemem ITS, masz kilka opcji http://www.sferis.pl/k/2162-drukarki-urzadzenia-wielofunkcyjne/filtr-producent+EPSON.html

Oryginalne butelki z atramentem 70 ml ok 3000 str wydruku to koszt 30 zł

Link to post
Share on other sites

Już zgłupiałem [...]. Więc polecacie HP , która jest żywotniejsza i tańsza w utrzymaniu (tonery itd) niż brother ? ;)

 

Normalka. Co do HP to zauważyłem dwa obozy: "NIGDY NIE KUPUJ HP" oraz "HP jest bardzo dobre, więc bierz co dobre". Obawiam się, że nikt nie rozstrzygnie tego sporu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz HP w firmie miałem OKI I Brothery. Ostatecznie zostały tylko HP żadnych dodatkowych kosztów związanych z bębnem czy innymi udziwnieniami. Bez problemu żyją na tonerach zamiennych. Mogę Ci polecić HP Pro 400 mieści się w budżecie. Używamy ich w firmie i chodzą bez zająknięcia drukując od poniedziałku do piątku.

Edytowane przez cza12ster
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...