Skocz do zawartości

Zestaw pod oprogramowanie Adobe Creative Cloud (5000-6000 zł)


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w doborze komponentów pod zestaw,
jak najbardziej zoptymalizowany pod kątem pracy w programach z rodziny Adobe Creative Cloud.

Zdaję sobie sprawę z faktu, iż nie łatwe to zadanie, bo inne komponenty wykorzystuje grafika 2D, a inne 3D.

 

Jednak gdybym miał ustawić to w priorytetach:

1. Grafika 2D (Photoshop, Illustator, InDesign)
2. Webdesign (Dreamweaver, Animate)
3. Motion (Premiere Pro, After Effects)
4. 3D (3Ds Max - bardzo mały priorytet)

 

Może znajdzie się tutaj ktoś, kto miał już kiedyś przyjemność rozgryźć ten temat i zechce podzielić się swoją wiedzą? http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Budżet jakim dysponuję to ok. 5000-6000 zł. (nie wliczając w to monitora).

Będę ogromnie wdzięczny za każdą podpowiedź i sugestię.


Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Jakub K. 

Link to post
Share on other sites

Nie, szczerze mówiąc nie za bardzo mam o tym pojecie, więc nie...

Moja propozycja zestawu, którą polecono mi na innym forum, co o niej myślisz? 

 

Płyta główna Gigabyte GA-Z170X Gaming 3, Z170, DDR4, SATA, HDMI, DVI, Type-C, ATX (GA-Z170X-Gaming 3-EU) 

Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700K) 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130) 

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 700W (BN146) 80+ SILVER (BN146) BULK 

Obudowa Fractal Design Define R5 2xUSB 3.0 Czarna (FD-CA-DEF-R5-BK) 

2x Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) 

Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 16GB/2400(2*8GB) CL16 (BLS2C8G4D240FSB) - 2x (łącznie 32GB)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 

Karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI, DP, BOX (GV-N780OC-3GD)

Monitor Asus MX279H 27 cali

Monitor Asus MX239H 23 cali

Klawiatura

Mysz

Słuchawki

Link to post
Share on other sites

Tak, moja odpowiedź jest prosta, z doświadczenia skalibrowane monitory np. Eizo się nie sprawdzają, jeżeli nie zajmujesz się stricte obróbką fotografii, a to z takiego względu, że 99% klientów działa na standardowych monitorach z reguły średniej klasy, które są nieskalibrowane w standardowym profilu kolorystycznym sRGB, tak więc ułatwia to współpracę, szczególnie jeżeli akceptacje są zdalne, przy większych projektach i tak wykonuje się proof-a i jego wysyła do akceptacji, stąd moje stanowisko w tej sprawie.

Edytowane przez JacobMaxNikodem
Link to post
Share on other sites

Możesz zwiększyć budżet, czy te 5-6K to max jaki chcesz wsadzić w skrzynkę ?
Od siebie polecam przesiadkę na s2011.

Co do szkiełek i kalibracji - pierwszy raz czytam takie bzdury - po to kalibrujesz szkiełko żeby mieć odnośnik prawidłowy, żeby czerwień była czerwienią itd. Bez tego jak chcesz działać ...po za tym grafik + kijowe szkiełka ? WTF?
Co z tego że 99% klientów działa na ograniczonej przestrzeni, to znaczy że mamy robić gó**o,bo tylko nieliczni będą wstanie zobaczyć 100% tego co zrobilismy ... No bo po co grafikowi szkiełko dobre ? 
Bardzo, ale to bardzo nie profesjonalne podejście.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie napisałem, że profesjonalne monitory są bezsensu, miałem bardziej na myśli, że nie są konieczne jeżeli obszarem działań jest głównie webdesign, bo przecież jaki ma sens skalibrowany monitor, skoro wszystkie projekty webowe tworzy się w standardowym profilu sRGB, jako, że jest to domyślny profil większości wyświetlaczy, co innego jeżeli chodzi o print, choć uważam, że jest to problematyczne w momencie w którym potencjalny klient zamawia tylko projekt bez druku, z tego względu, że w procesie akceptacji będzie widział zupełnie co innego u siebie niż my i ciężko będzie dojść w tej kwestii do porozumienia, ponad to, pracując na wyżej wymienionym asusie, projektując również do druku, nigdy w druku nie przytrafiła się klapa, wszystko wychodziło elegancko, także uważam, że monitory za 10 000 zł, nie są koniecznością, bez nich da się tworzyć równie profesjonalne projekty, zresztą miałem okazję pracować na profesjonalnym skalibrowanym monitorze i żeby był wart ceny 5 razy wyższej, nie uważam.   :)

 

Chociaż mając dwa monitory, można by pójść tu na kompromis, jeden dla celów projektowych np. Eizo (mniejszy) i większy na workflow, softwareowe, a jaki monior profesjonalny byś polecił? stelek?

Jeżeli chodzi o budżet to tak, max 5-6, a co myślisz o tym zestawie, który tam wyżej napisałem?

Edytowane przez JacobMaxNikodem
Link to post
Share on other sites
a jaki monior profesjonalny byś polecił? stelek?

EIZO CS240 z tych "tańszych. 

Odnośnie szkiełek ... ile razy ja to słyszałem w życiu  :D , a ile razy ludzie później zdanie zmieniali ... popracuj dłużej z dobrym szkiełkiem wtedy docenisz jego zalety, a że projektować można na gufnie ... to wiem, bo jak 95% grafików zaczynałem pracę z takimi właśnie szkiełkami.

A co myślę o zestawie ... przesiadka na s2011 jak już wyżej wspominałem

SSD - Samsung 850PRO, lub 950PRO - żadnego goodram do takich celów nie polecam, tym bardziej już jakieś nowości ... zresztą żeby te dyski naprawdę były konkurencją dla 850PRO to może, może, ale to goodram (wilk) - firma która nigdy niczym szczególnym nie błyszczała. Do tego dyski są wolniejsze od Samsunga więc niema nad czym się zastanawiać.

Czemu dałeś gtx780 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...