Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, kupiłem ramy, wszedłem do programu cpu-z, zeby zobaczyc czy chodza jak powinny i mam jedno pytanie czy te ramy chodza w 1600mhz czy nie?

W zakladce memory napisane jest DRAM Frequency 800mhz co mnoży sie razy dwa i wychodzi 1600mhz.Czyli wszystko sie zgadza, lecz w drugiej zakladce SPD napisane jest PC3-10700 ( 667mhz ) co oznacza ze 1333mhz, i nasuwa mi sie jedno pytanie. W jakim MHZ chodzą moje ramy? Dodam ze mam 2 kości.

 

Screeny:

http://imgur.com/a/c43xd

Edytowane przez mati63190
Link to post
Share on other sites

 

 

W zakladce memory napisane jest DRAM Frequency 800mhz co mnoży sie razy dwa i wychodzi 1600mhz.Czyli wszystko sie zgadza,

tak, koniec tematu, wszystko ok 

 

lecz w drugiej zakladce SPD napisane jest PC3-10700 ( 667mhz ) co oznacza ze 1333mhz, i nasuwa mi sie jedno pytanie. W jakim MHZ chodzą moje ramy? Dodam ze mam 2 kości.


To jest tabelka jedec + xmp zapisana na pierwszych sektorach pamięci ( to są ustawienia z jakimi ram się automatycznie ustawia, nie z jakimi działa ) 
Z jakimi działa masz w zakładce memory 
Link to post
Share on other sites

Ok dziekuje za odpowiedzi.

XMP mam wyłączone.

Jak widać CL wynosi 7, tRCD 8 a tRP 8 czyli tRAS powinno być sumą tych trzech, czyli 23 a tRAS powinno sie zaokraglac do liczb parzystych wiec bym wybral 24,a jest 29, lecz tej opcji w biosie zmienic nie moglem, kto wie dlaczego? ( mam tylko do wybrania auto ).

Edytowane przez mati63190
Link to post
Share on other sites
Jak widać CL wynosi 7, tRCD 8 a tRP 8 czyli tRAS powinno być sumą tych trzech, czyli 23 a tRAS powinno sie zaokraglac do liczb parzystych wiec bym wybral 24,a jest 29,

 

 

To nie jest tak do końca, jest zależne, ale nie jest to suma tak wprost ( sam już nawet nie pamiętam, w DDR2 było zwykle podobne do sumy tych 3-ech, dlatego niektórzy tak to liczyli dla ułatwienia, ale to nie jest tak sztywne, bo może być czasem niższe ) ale ogólnie w tych granicach 

 

 

lecz tej opcji w biosie zmienic nie moglem, kto wie dlaczego? ( mam tylko do wybrania auto ).

 

wpisz z klawiatury liczbę i enter ( zobacz czy zadziała ), lub XMP włącz 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

tak jak @@bialyboski, mówi, to to samo 

Co do XMP to są to po prostu wartości, które sa wprowadzane w odpowiednie pola, dla płyty nie ma znaczenia, czy wprowadzisz ręcznie wartości XMP, czy włączysz XMP ( choć są przypadki, gdzie ręczne wprowadzenie działa lepiej, chodzi głównie o nowe płyty, z młodym bios-em  ) ogólnie to to samo ( choć BCLK nie masz zablokowanego, jak ręcznie wprowadzisz ) 


bo XMP zwykle je blokuje 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...