Skocz do zawartości

przelew na nieistniejące konto- oddadzą pieniądze?


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Kupiłem na allegro przedmiot i jedyną opcją finalizacji tej transakcji był przelew na konto po czym sprzedawca wysyła. Sprzedawca w aukcji z przedmiotem zastosował gotowy szablon aukcyjny żeby przyciągnąć klienta itd.. (wiemy poco się to stosuje). W szablonie tym zapomniał zmienić starych danych dotyczących przelewu na konto i innych potrzebnych aby im zapłacić. Stare dane były tylko w aukcji,  nowe właściwe dane są w każdym innym miejscu tam gdzie być powinny. 

Zasugerowałem się danymi z aukcji, nie sprawdzałem pozostałych danych- przeważnie tak robiłem i nie było z tym problemów, na szybkiego się wypisywało druczek. Wpłaciłem pieniądze na stare konto bankowe, które jest nieczynne. Sprzedawca po informacji o tym fakcie napisał że bank odda mi te pieniądze, pytanie tylko jak i czy jest to realne? Przelew robiłem na poczcie polskiej bo tam najbliżej. 

Link to post
Share on other sites

Zapewne powinieneś się udać do najbliższego oddziału twego banku, wraz z pokwitowaniem i wytłumaczyć sytuację. Jednak nie wiem czy to działa przy okazji przelewów pocztowych (od dawna wykorzystuje się do tego internet duh.).

Link to post
Share on other sites

Wysyłając internetowo na nieistniejący numer konta bank ściąga pieniądze na przelew, a następnie gdy nie może być on dokonany kasa zostaje zwracana praktycznie od razu. Ostatnio nawet kumpel mi oddawał kasę, ale użył numeru konta sprzed 2 lat :)


Na wypisanym druczku powinieneś mieć również swoje dane wraz z numerem Twojego konta.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dopytaj na poczcie, chociaż z doświadczenia wiem, że rzadko kiedy pracujące tam osoby ogarniają tematy przelewów, czy innych bardziej skomplikowanych usług niż te podstawowe.

 

Wydaje mi się, że pieniądze zostaną zwrócone przekazem pocztowym, bo nie specjalnie widzę inną możliwość jeśli nie masz podanego własnego konta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...