Skocz do zawartości

Co kupić: WIEŻA, czy KINO 2.1


Recommended Posts

tak nka po analogu - tv niczego nie poprawi - doslownie niczego tam nie ma przetwornikow ktore cos poprawiaja z adiofilskiego punku widzenia tylko przetworniki pozwalajace poprostu odzczytac tv to co mu przeslano

 

konwertowanie sygnalu po kilka razy z analoga na cyfre i z cyfry na analog tylko niszczy coraz bardziej dzwiek

 

kazde przepisanie analoga na kolejna cyfre juz doklada nastepna niedoskonalosc to toru i kazde dekodowanie kolejnej cyfry na analog znowu nastepną

Link to post
Share on other sites

n-ka niczego nie poprwi to jasne, ale czy nie pogorszy na analogu - wątpię żeby tam znajdujący się przetwornik w miarę bezstratnie przetwarzał z cyfry, a tak analogicznie po hdmi miałbym sygnał "ideał" przetwarzany w ampli wielokanałowym, gdzie jest lepszy DAC.

Czyli uważasz, że DAC w n-ce nie ma większego wpływu na pogorszenie audio?

Przy okazji mogę to sprawdzić u brata na jego plastik szajsung KD ;)

Link to post
Share on other sites

nie wydaje mi sie aby tv n przekazywala dzwiek ktory wogole mozna poprawiac - to tylko televizja i dzwiek nie bedzie jakosci plyty cd - daruj sobie proby jego "poprawaina"

 

tego nie poprawilby nawet najwyzszej jakosci D/A - to poprostu nie ma sensu

 

przyzwyczaj sie ze TV to TV a nie plyta SACD

 

nawet mp3 b.wysokiej jakosci nie ma co poprawiac - chcesz poprawiac cos co jest wystrarczajace jak na swoja jakosc - jakosci kompresji DACem nie podniesioesz;)

 

a tu kompresja jest sprawcą takiej a nie innej jakosci a nie zadne przetworniki

skoro nie przeszkadza Ci kompresja - to znaczy ze dla Ciebie jaosc dacow jest absolutnie nie istotna

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze pojmuje, ale DAC to ma tylko zamienić zero i jedynki na prąd przy jak najmniejszej stracie sygnału.

Nie łapie co rozumiesz przez "poprawianie" - dobrze byłoby jakby w ogóle nie pogorszył ;)

Wydaje mi się, że takie budżetowe dekodery satelitarne to robią jak najmniejszym kosztem i DAC będzie w segmencie sprzętów RTV, czymś jak integra wśród kart dzwiękowych.

Mówisz, że integra to tak wielkiej szkody nie robi, a już same użycie optyka na mobo w płączeniu do KD robi podobno (tak czytałem) dużą różnicę - wniosek ampli KD ma lepszy DAC od integry o wartość, którą da się zauważyć. Co dowodzi, że kiepski DAC potrafi szkodzić.

 

...a wystarczyłby gdyby taki sam DAC co w ampli KD montowali w wzmakach stereo, albo nawet prostszy, bo pojedynczy 2-kanałowy 8-)

Link to post
Share on other sites

...a wystarczyłby gdyby taki sam DAC co w ampli KD montowali w wzmakach stereo, albo nawet prostszy, bo pojedynczy 2-kanałowy 8-)

a po co ?

tak niskiej jakosci urzadzenie nie jest potrzebne we wzmacniaczach stereo

 

zostaloby wrecz wysmiane i dlatego go nie ma

 

nikt sie nie da w tym gronie nabrac na "chlyt" marketingowy

ludzie stosuja to do odpowiedniej jakosc zrodla (czytaj dzwieku odpowiedniej jakosci)

a odtwarzacz odpowiedniej jakosci obslugujacy dzwiek odpowiedniej jakosci ma odpowiednio dobrany przetwornik - i nikt sie nie "sra" ze we wzmaku go nie ma - bo go tam nikt nie potrzebuje

podnosilby tylko koszt urzadzenia niczego nie dajac - nie tacy madrzy nad tym mysla co jest potrzebne wzmakowi - skoro doszli do wniosku ze nie jest to dac to znaczy ze nie jest to dac

 

Mówisz, że integra to tak wielkiej szkody nie robi, a już same użycie optyka na mobo w płączeniu do KD robi podobno (tak czytałem) dużą różnicę - wniosek ampli KD ma lepszy DAC od integry o wartość, którą da się zauważyć. Co dowodzi, że kiepski DAC potrafi szkodzić.

 

a juz napewno nikt sie nie sra ze nie ma go do podlaczania odtwarzacza mp3jek

- niczym wiecej nie jest "n" - niczego tu nie poprawi

takie bajki to tylko wsrod komputerowcow

dac ze zintegrowanego kina ma te sama jakosc co integra w kompie - bajki for komputerowych - nikt nie slyszy zadnej poprawy

idz do punktu i sam sobie posluchaj nagraj plyte mp3 i pusc z taniego odtwarzacza raz podlaczonego do wzm. analogiem a drugi raz cyfra - nie ma zadnej roznicy

(przy tych samych glosnikach)

 

pozniej pusc te samą plyte podlaczona analogiem do najdrozszego wzm na najlepszych dostepnych glosnikach - jakosc przeskoczy caly "zaden" uzysk z dac ..i o czym to swiadczy ze dac w nedznej wersji stosunkowo NIC nie znaczy dla audio i nic nie znaczy dla formatow mocno stratnych

 

i nie znaczy nic dopuki nie ma sie sprzetu ktory nawet na analogu moze byc duzo lepszy- dac to dodatek a nie podstawa

 

 

 

 

zaczales poruszac sie w sropdowisku SuperAudioCD a rozpatrujesz sprawy przyziemne

- jedno z drugim sie nie laczy

chcesz uniwersalnego sprzetu to nie wchodz do hermetycznego srodowiska bo tam nie ma miejsca na zadna uniwersalnosc - kup np wieze i po sprawie

 

chcesz miec ten wzmak z dac to kup sobie przeciez nikt nie broni

sa takie dostepne - zadna trudnosc

tyle ze co bardziej obeznani kupuja bardziej wartosciowe bebechy niz przeceniony dac upchniety kosztem wazniejszych spraw

Link to post
Share on other sites

a po co ?

tak niskiej jakosci urzadzenie nie jest potrzebne we wzmacniaczach stereo

Szanuje twój pogląd, ale mam odczucie, że jest to trochę podyktowane grupą docelową tych urządzeń. Rzadko kto kupuje taki sprzęt, żeby korzystać jednocześnie dla wygody z urządzeń typu komputer, jak ja (chyba, że profesjonaliści co używają zew. DAC, czy lepszą kartę), bo dla audiofila fakt tylko 15 traków na CD nie jest przeszkodą. Tv i inne multimedia z reguły raczej łączone są z KD.

 

Masz rację, że podłączenie odtwarzacza przez C, cz A nie jest znaczące, bo DAC w tym urządzeniu jest jak sądzę lepszy niż integrze.

Dlaczego tak myślę, bo odtwarzacze CD kosztują z reguły od 500, a DVD wiadomo ile - nie wykorzystuje się w nich analoga tylko cyfrę do połączenia z KD.

Nieźle to wykombinowałem ;)

 

Jak widzę poglądy na sprawę są różne, bo dla niektórych (bardziej ode mnie obeznanych) połączenie komputera, bynajmniej nie do mp3, przez integry do sprzętu audio to bluźnierstwo.

Link to post
Share on other sites

nie my sie wogole nie rozumiemy - kazdy chyba mysli o czyms calkiem innym :)

 

a od kiedy n nadaje we flaku

 

caly czas mowisz o "n" a nagle ni z tad ni z owad - flac ;)

 

ps

zreszta napisalem w temacie rowniez ze chyba problemem nie jest podlaczenie jakiejs sensownej dziwiekowki na usb jesli Twoja integra okazalaby sie naprawde fatalnej jakosci

ferguson hx jest na dobrych podzespolach elektro wiec szczerze mowiac wiecej nic nie mowie bo mam wrazenie ze za chwiile wyciagniesz jakis zlom nic nie warty i powiesz ooo a jednak nie dziala:p

wszystko mozna udowodnic kiedy sie chce to udowodnic i wszystko zalezy od doboru

ja Ci tego nie udowodnie , moge tylko poradzic czym mozesz sobie sam udowodnic a jesli chcesz mnie przekonac ze sobie nie udowodnisz to juz nie moj problem :)

Link to post
Share on other sites

n-ka, integra (bo przekonujesz, że nie robi większej różnicy) myślałem, że na jedno wychodzi.

Może podam jeszcze raz jak będę to wykorzystywał:

- PC w przyszłości laptop: muzyka (FLAC,wav,mp3), filmy (od full hd po rmvb) + gry

- pendrive: jak wyżej

- DVD lub CD: jak wyżej, ale to raczej marginalnie - unikam optyków

- n-ka lub inna cyfrowa

 

...a jeszcze, czy przypadkiem nie jest tak, że ampli KD mają oddzielną sekcję zasilania dla dwóch przednich kanałów. Niektóre maja lepsze złącza do samego stereo, a do reszty sprężynowe, czy to taka tylko zmyła?

Link to post
Share on other sites

Niestety czasu mam mało na zwiedzanie i raczej do wakacji odłożę zakup gratów.

W między czasie poczytałem, znalazłem coś takiego:

 

http://www.heybrook.co.uk/docs/products ... s_main.htm

 

R-K1000-S (k-1000)- wzmacniacz dostał w 2008 nagrodę w Japonii (nie wiem jeszcze czy da radę kupić oddzielnie, nie powinien przekroczyć 1.2k, kiedyś cała wieża była za 2.2k!) - na moje potrzeby jak znalazł

 

@lopez2

Spotkałeś się może z opiniami o tych kolumnach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...